۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

دلایل طاسی سر و روش تشخیص آن

طاسی سر

دلایل طاسی سر یکی از مشکلاتی که بسیاری از اقایان و خانم ها تا به الان درگیر ان هستند. ولی امروزه با وجود تکنولوژی های مدرن و با روش های مختلف این مشکل را درمان کنند. ریزش مو درمیان افراد بیشتر شده است. مردم برای درمان ان به عمل کاشت مو برای طاسی سر روی اورده اند.

که برای جاهای خالی در میان موها نتایج مثبتی خواهند داشت. اکثر افراد طرفدار این روش هستند. این عمل کاملا بدون بیهوشی انجام می شود تنها محل مورد نظر را با دارو بی حس می کنند. این روش شما را از این مشکل نجات می دهد. افرادی که به صورت و ظاهر خود اهمیت زیادی می دهند این روش گزینه مناسبی است. در این مطلب راهکارهی درمان طاسی سر بیان می شود.

دلایل طاسی سر و روش تشخیص

عوامل های زیادی در ارتباط با این مشکل نقش مهمی داشته اند این عوامل ها مانند بالا رفتن سن، اختلال هورمونی، وراثت و برخی بیماری ها هستند. البته تسخیص یکی از موارد ها مانند ژنتیک کار سخت و دشواری نیست ولی بقیه عوامل ها باید زیر نظر پزشک تشخیص داده شود. قبل از هر کاری پزشک شما را معاینات کلی می کند و از سابقه خانوادگی و بیماری سوال می کند و برای مطمعن شدن ازمایشاتی انجام می دهند که عبارتند از :

  • بیوپسی پوست سر
  • میکروسکوپ نوری
  • ازمایش خون
  • معاینات فیزیکی

ازمایش خون

انجام این ازمایش و نتیجه ان کمک به شرایط جسمانی فرد و بیماری های که مربوط به این مشکل باشد نشان داده می شود.

بیوپسی پوست سر

متخصصان برای ادامه ازمایشات از پوست و چند تار مو نمونه گیری انجام می دهند که آیا عفونت باعث ایجاد این مشکل شده است یا خیر؟ برای درمان طاسی سر بهترین کار است.

میکروسکوپ نوری

عوامل های مختلفی برای ساقه ی مو و طاسی سر وجود دارد که با مشخص شدن دلیل ریزش مو اتخاذ و درمان درست و اثربخش به خوبی ممکن خواهد شد.

معاینه فیزیکی

متخصص برای مشخص شدن طاسی سر به ارامی کمی از موهای شما را می گیرد تا متوجه شود چند تار مو بیرون می آید این ازمایش به ریخته شدن روزانه چند تار مو کمک می کند. تادرصد طاسی سر مشخص شود.

بیشتر بخوانید : ریزش مو با شامپو ارتباطی دارد؟

روش های درمان طاسی سر

درمان های زیادی برای طاسی سر وجود دارد. این نوع می تواند ریزش مو را متوقف و به رشد دوباره ان بپردازد. ولی در روش طاسی سر الوپسی ارتا به رشد مجدد خود ادامه می دهد. این روش ها از درمان خانگی گرفته تا جراحی کاشت مو برای این مشکل وجود دارد که در ادامه مطلب به هر کدام جداگانه اشاره شده.

مصرف مکمل ها

شاید در انجام دادن ازمایشات متوجه این موضوع باشید که کمبود فقر اهن موجب طاسی سر می شود. جای نگرانی نیست به کمک پزشک و داروهای تجویز شده این مشکل برطرف می شود.

پیوند طبیعی مو

یکی از راهای متوقف کردن ریزش مو کاشت طبیعی مو است. این روش می تواند با روش های مختلف و عمل انجام شود. کاشت مو یا جراحی ترمیمی می تواند با تکنیک های مختلف اجرا شود که نقطه مشترک همه آنها استخراج فولیکول مو از خود فرد و پیوند به قسمت مورد نیاز است. برخی از متخصصان با تجویز داروی ماینوکسیدیل می توانند به ریزش مو کمک کنند.

لیزر درمانی

این روش برای درمان طاسی سر اقایان و خانم ها با سطح پایین انجام می شود و با توجه به تحقیقات انجام شده تراکم مو را بهتر می کند.

دارو

اگر این مشکل توسط بیماری های مختلف به وجود امده یک قدم برای پیشگیری و پیشرفت طاسی سر خواهد بود. مصرف داروهای مانند پردنیزولون به کمتر شدن التهاب و بیماری های خود ایمنی کمک میکند که معمولا بر روی مو اثر نامطلوبی خواهد گذاشت. البته داروهای برای الگوی وراثتی وجود دارد مانند ماینوکسیدیل (روگین). این یک داروی بدون نسخه (بدون نسخه) است که برای هر دو جنسیت مناسب است. این دارو مانند یک مایع کف مانند است که روزانه بابد از ان استفاده کنید تا نتایج ان را ببینید.

بیشتر بخوانید : درمان طاسی اقایان و حالت های طاسی موهای سر چگونه است؟

آیا می توان طاسی سر را با کاشت مو درمان کرد؟

یکی از راهای درمان و برطرف کردن این مشکل است. ولی عمل های زیبایی که امروزه انجام داده می شود تأثیر زیادی بر روی طاسی سر گذاشته است که قسمتی از بانک مو برداشته می شود. گیرنده مو به قسمتی که کاشت مو انجام می شود نام دارد. برای درمان طاسی سر از پیوند مو که نتایج مثبت دارد بهره ببرید. این عمل محدودیت های خاص خود را دارد که باید توجه کامل به ان را داشته باشید تا انجام این عمل بدون نقص باشد. کاشت مو روش دوباره برای روند رشد موها خواهد بود. این روش نگرانی های افراد را در مورد طاسی سر کم می کند.

روش کاشت مو برای درمان طاسی سر

درمان طاسی سر اگر به وسیله کاشت مو انجام شود باید مراقبت بعد ان به درستی و اصولی رعایت شود. انجام این عمل به این صورت است که در اولین مرحله بانک مو مشخص می شود. معمولا برای برداشت مو از قسمت ناحیه پشت گردن برای کاشت مناسب و در برابر ریزش مو مقاوم تر است. در اخر مراحل فولیکول مو شروع می شود و پیوند مو در قسمت طاسی سر انجام می شود. البته این عمل دارای محدودیت های خاصی نیز می باشد. برای مثال در یک برداشت موفق از ناحیه بانک مو تقریبا چیزی حدود 2500 – 4000 فولیکول مو برداشته می‌شود. این افراد زما نی متوجه این مشکل می شوند که نیمی از موهای خود را از دست داده اند. این عمل که در قسمت طاسی سر انجام می شود کار بسیار دشواری است  که برای برگرداندن موهای از دست رفته انجام می شود.

مراحل درمان طاسی سر

با توجه به توضیحات گفته شده باید عمل کاشت مو در چند مراحل انجام گیرد. تا افراد نتایج مثبت را از ان بگیرند. به تدریج و در طول مراحل عمل پیوند میزان تراکم حاصل از پیوند مو در مناطق طاسی سر نمایان می‌شود؛ در اخر عمل پیوند مو برای نواحی ضعیف از موی سر دوباره تکرار می شود. امروزه کاشت مو تأتیر زیادی در طاسی سر دارد. افرادی که امروزه از طاسی سر خود رنج می برند می توانند با کاشت مو و زیر نظرپزشک عمل را انجام دهند. توجه کنید حتما زیر نظر پزشک باشد تا میزان طاسی سر مشخص شود. با رعایت نکات مراقبت بعد از عمل رضایت کامل افراد را به همراه دارد و تراکم مو در ناحیه طاسی سر بیشتر می شود. اکثر افرادی که این نکات را به درستی رعایت می کنند نسبت به بقیه افراد نتایج خوبی به دست می اورند.

بیشتر بخوانید : طاسی در خانم ها و درمان آن

مراقبت های پس از درمان طاسی سر

این عمل بر روی طاسی سر نتایج مثبتی دارد. انجام این عمل بر روی تراکم مو تأتیر مثبت خواهند داشت. در کل این عمل به تنهایی بر روی طاسی سر ماندگاری نخواهند داشت. با توجه به مراقبت های که پزشک بعد از عمل توصیه می کند در نتایج ان تأثیر زیادی دارد.

مصرف موضعی ماینوکسیدیل

قبل از انجام درمان طاسی سر و کاشت مو مصرف داروی ماینوکسیدیل است. این دارو که به صورت مایع وجود دارد تأثیر انچنانی بر روی ضخیم و نازک شدن موها ندارد. البته روند رشد مو را بیشتر می کند و ریزش مو را تا حدودی متوقف می کند. در نتیجه به بیشتر شدن تراکم مو موکول می شود. برای نتایج بهتر ان حتما باید مداوم ان را مصرف کنید.

مصرف داروی خوراکی فیناستراید

استفاده از این دارو  بعد از عمل کاشت مو توصیه می شود.  این دارو موها را در مقابل نازکی مقاوم‌تر می کند. و از ریزش بی رویه مو جلوگیری می‌کنند. حتما باید به طور مداوم از این دارو استفاده کنید تا اثر بخشی ان را ببینید.

درمان تزریقی

این درمان بر روی طاسی سر و کاشت مو تأتیر زیادی دارد. تولید این دارو بر روی ماتریس برون سلولی، پلاسمای غنی شده با پلاکت و ویتامین D موثر است. این درمان بر روی ضخیم شدن و تقویت مو مفید است.

بیشتر بخوانید : موهای پر پشت و بلند و نکات مراقبتی جهت تقویت آن

طول دوره درمان طاسی سر

نتایج عمل به شرایط فرد و تجربه و دانش پزشک متخصص بستگی دارد. بعد از چند هفته زخم های کاشت مو بهبود می یابد. ساقه مو دچار ریزش مو می شوید. بعد از 3 الی 4 هفته موها به رشد دوباره خود ادامه می دهند. این رشد نشان دهنده نتایج کاشت مو است. ریزش مو بعد از عمل موقتی است جای نگرانی نیست.

اما ریشه ان برای دوباره رشد موها زنده می ماند. موها بعد از چهار ماه رشد و به شکل زبر و کرک  شروع می شود. برای نتایج نهایی از پیوند مو ما بین  6 الی 12 ماه زمان می برد. البته شاید اهن برای رشد دوباره موها نقش به سزایی داشته باشد. برای ریزش شدید موها حتما بابد ازمایش خون انجام شود تا علت ان مورد بررسی قرار بگیرد که ایا شما دچار کمبود اهن هستید یا خیر. بعد از تشخیص باید از مواد مغذی که از اهن تشکیل شده بهره ببرید.

روش های خانگی برای درمان طاسی سر

استفاده از محصولات و ماسک های خانگی برای تقویت مو امروزه بسیار زبان زده همه افراد شده است. پزشکان زیادی برای حل مشکل پوست مو روش های خانگی و طبیعی توصیه می کنند. که عبارتند از :

  • استفاده از مواد آنتی باکتری
  • استفاده از روغن های طبیعی

استفاده از روغن های طبیعی

این روغن در خانه برای تقویت مو و رشد دوباره ان پیدا می شود. که بر روی موها تأتیر زیادی دارد. و مهمترین این روغن ها، کرچک، کنجد، نارگیل و روغن زیتون است. اگر این روغن ها اصل باشد بر روی موها تأتیر فوق العاده دارد. برای استفاده از ان ابتدا اول آن را به پوست سر ماساژ  اجازه دهید مدتی بماند. تا جذب و بعد شستشو انجام شود. البته روغن زیتون و نارگیل را می توانید بگذارید تا صبح بر روی موها بماند و بعد ان را با اب ولرم بشویید.

استفاده از مواد آنتی باکتری

با موادی به نام سرکه سیب و پیاز عفونت های قارچ را با این محصولات از بین ببرید. طرز استفاده از آن ابتدا اب پیاز را گرفته و به ان عسل اضافه کنید. و بعد ان را خوب ترکیبو  چند دقیقه قبل از حمام بر روی موها بماند. بعد ان را با اب ولرم بشویید. سرکه سیب حتما ان را با اب مخلوط کنید. بر روی موها بریزید خوب ماساژ دهید بعد ان را بشوييد. یک راهکار ساده برای این کار، به شامپوی خود سرکه سیب اضافه کنید. تا اثر ان را مشاهده کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *