ریزش مو بسیار شدید و نیز تعداد افرادی که در مطب های متخصصان پوست و مو، به دنبال راه حلی برای داشتن موهای پرپشت و قطع ریزش مو و نیز راهی برای رویش مجدد موهایشان هستند. در این اواخر بازار کاشت مو طبیعی را بسیار داغ کرده است.

کاشت و پیوند مو این روزها از طریق چند روش متفاوت انجام می شود. که بیشتر آنها بسیار مطمئن می باشند و تا به حال نتایج خوبی نیز دیده شده است. اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته اند.

پیوند موی طبیعی در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته است. این پیوند در نواحی مختلف ازجمله سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه و نواحی اسکار (نواحی دچار زخم و یا ضایعات پوستی) قابل انجام می باشد.

درحال حاضر با به کارگیری تکنولوژی جدید از دسته های کوچکتر مو معروف به میکروگرافت (Micrograft)، استفاده می شود. که باعث نتیجه رضایت بخش و ظاهری طبیعی شده است.

پزشک ژاپنی آقای دکتر Dr.Okuda در سال 1939 کاشت مو را برای اولین بار مطرح نمود. پس از آن درسال 1959توسط پزشک آلمانی Dr.Orentreich عملی شد.

کاشت طبیعی مو

مراحل کاشت مو چگونه می باشد؟

کاشت مو به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی است. شخص متقاضی در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند.

پس از اتمام یک جلسه کاشت مو (که حدود 3-8 ساعت طول می کشد) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می شود. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود. اما دلمه هایی در محل کاشت مو ایجاد شده که نباید دستکاری شود.  این دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند. موهای کاشته شده به مدت 2 هفته رشد می کنند. این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندهاست و موفقیت آمیز بودن جراحی کاشت مو می باشد.

رابطه با کاشت مو

هفته سوم

درصد زیادی از موهای کاشته شده از هفته سوم شروع به ریزش می کنند. ولی ریشه موها زنده می ماند. موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند.

در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت مو نیز وارد فاز استراحت شده و ریزش پیدا می کنند. محل کاشت مو برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود. این حالت شوک نامیده شده و موقتی است. با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشته شده تراکم مورد انتظار ایجاد می شود. موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند. از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و تا 12 ماه کامل می شوند.

 کاشت مو به چه صورت انجام می شود؟

به عبارت دیگر، دریک کاشت مو موهای شما را می گیرد و آن را به جاهایی منتقل می کند که مویی در آن جا وجود ندارد. معمولاً برای کاشت از قسمت پشت سر مو گرفته می شود. اما می توان از سایر قسمت های بدن نیز کمک گرفته شود.

پیش از شروع پیوند، جراح شما مناطقی را که موها از آنجا برداشته می شود را عقیم می کند. با بی حس کننده موضعی آن قسمت ها را بی حس می کند. و شما همچنین می توانید به منظور خواب ماندن در این روش از پزشک خود آرام بخش درخواست کنید. جراح شما یکی از این دو روش پیوند را انجام می دهد: FUT یا FUE.

برای دیدن نمونه کارهای کاشت موی کلینیک ستاره ساعی کلیک کنید