نتیجه کاشت مو بعد از 3 الی 6 ماه

از نتایج کاشت مو بعد از چند ماه

امروزه عمل کاشت طرفداران زیادی در هر دو جنسیت پیدا کرده است. اما افرادی بخاطر عوامل های مانند ژنتیک، استرس، سوختگی در سانحه، قرار گرفتن در معرض آفتاب زیاد و یا مواد شیمیایی و همچنین مصرف برخی از داروها، به ریزش مو دچار شده اند. با برطرف کردن ریزش مو شاید حجم موها باز گردد. اما در برخی موقع جوابگو نیست. برای کاشت موی طبیعی روش های مختلفی در دنیا وجود دارد. این روش برای افرادی که دچار شده اند مفید است. بعد از عمل قسمت پیوند زده باید به درستی و طبق اصول از ان مراقبت شود. مراقبت دائم بعد از عمل تا بعد از سه ماه نتیجه کاشت مو ان را مشاهده کنید. در کل زمانی نتایج مثبت از عمل گیرد که به درستی از محل پیوند مراقبت کنید.

بررسی نتیجه کاشت مو بعد از سه ماه

کاشت مو یکی از مطمئن ترین روش ها برای موهای پر پشت و دائم هستند. افرادی که دچار ریزش مو شده اند و به دنبال راه چاره برای درمان این مشکل هستند  با پیوند به آرزوی دلخواه خود برسند. برای نتایج بعد از عمل باید یکم صبر و شکیبایی داشته باشند چرا که بعد از سه ماه می توانید اولین نتایج ان را ببینید. در مرحله اول توضیح درباره روش های کاشت مو داده شود در این مرحله اول فولیکول های برداشته شده را به قسمت کم مو یا طاسی انتقال داده می شود. این عمل در امریکا در سال1950 شروع شد و تا به الان تغییرات زیادی رخ داده است. دو روش اصلی برای عمل کاشت مو داریم که عبارتنداز :

 • جراحی نوار واحد فولیکار (FUT)
 • استخراج واحد فولیکولی (FUE)

ولی معمولا مراحل کاشت و نتیجه کاشت مو در این روش ها باهم متفاوت هستند. در مراحل بهتر شدن و مراقبت از انها با هم شباهت زیادی دارند. بعد از عمل شما دچار ریزش مو شوید و برای نتایج دائم ان باید یک سال صبر کنید. با کاشت مو از شر طاسی سر برای همیشه خلاص شوید. امروزه پزشکان با سریع ترین زمان و روش های پیشرفته کاشت را انجام خواهند داد. با توجه به روش های مدرن، عوارض های که درهنگام کاشت رخ می دهد کمتر می شود.

روش‌های قدیمی‌تر، با برش‌هایی در بانک موی افراد همراه بود. این کار عفونت در هنگام عمل را بیشتر می کند. این عفونت ها می توانند بر روی نتایج کاشت مو تأثیر منفی بگذارد. برای این کار باید بعد از عمل کاشت مراقبت ها به درستی انجام شود که تا یک سال بتوانید اثرات عمل را مشاهده کنید.

زمان مورد نیاز جهت مشاهده

امروزه برخی افراد برای نتایج عمل عجله زیادی دارند این امر کاملا طبیعی است. اما در کل کاشت مانند هر عملی دیگر نیاز به زمان دارد. عوامل های مختلفی می تواند بر روی نتیجه کاشت مو تأتیر داشته باشند. شاید ان عمل در بین افراد 6 الی 8 ماه طول می کشید یا در برخی از انها شاید 12 ماه نیز برسد. در واقع با بررسی سلامتی فرد و نوع پوستی که دارد، همچنین تعداد گرافت‌های مویی که مورد پیوند قرار گرفته است که کاشت تا چه زمانی نتایج ان مثب خواهند بود.

بیشتر بخوانید : کاشت مو در چه سنی برای جوانان مناسب است؟

نتایج کاشت مو بعد از سه ماه چگونه خواهد بود؟

معمولا نتیجه کاشت مو در بین افراد کاملا متفاوت است شاید ریزش مو بعد یا قبل از عمل اتفاق بیفتد. حتما یکی از مشکلات ثابت بعد از عمل کاشت ریزش مو است. اگر بعد از عمل کاشت با روش ایمپلنت مو ریزش اتفاق بیفتد نشانه خوبی است. ریزش مو معمولا بعد از هفته دوم کاشت رخ می دهد و تا سه ماه به طول می‌انجامد. تار موها بعد از سه ما نازک تر از زمانی می شوند که مو پیوند داده می شوند. بعد از ریزش شدید روند رشد دوباره آغاز می شود.

موهای که به طور طبیعی در حال رشد هستند و در ادامه دارای کیفیت و ضخامت زیادی دارند. و ریزش در این موارد کمتر رخ می دهد. تا یک سال باید برای نتیجه کاشت مو صبر کنید تا موها دوباره به رشد خود ادامه دهند و از موهای خود فرد بهتر و ضخامت بیشتری خواهند داشت.

نتیجه کاشت مو

راهکارهایی جهت ماندگاری نتایج کاشت مو بعد از سه ‌ماهه اول

اگر می خواهید بعد از کاشت مو کمتر دچار ریزش مو شوید و از ان لذت ببرید. باید به پزشک معالج خود در مورد هر چیزی مشورت کنید تا ریزش مو بعد از عمل کاشت اتفاق نیفتد. این موارد عبارتند از :

 • شاید در قسمتی که کاشت مو انجام می شود عوارضی های مانند تورم و قرمزی ایجاد شود.
 • برای برطرف کردن این عوارض ها می توانید از داروی به نام انتی بیوتیک بهره ببرید.
 • شاید این عفونت ها بعد از  Hair Transplant دراین قسمت قابل مشاهده است.
 • برای عدم تورم و فشار به موهای کاشتی هنگام خوابیدن باید با زاویه 45 درجه بخوابید.
 • نباید بعد از عمل قسمت پیوند زده را ماساژ یا ان را لمس کنید چون باعث ریزش مو می شود
 • بعد از عمل از رفتن به استخر بپرهیزید چون گرمای زیاد باعث ضعیف شدن فولیکول های پیوند شده می شود در اخر موجب ریزش مو می شوند.
 • تا حد امکان بعد از عمل بخاطر حساس بودن پوست سر به نور افتاب و اشعه مضر خورشید دوری کنید این مورد در هفته بعد از کاشت ضروری است.
سوالات متداول کاشت مو
 • باید از استرس و اضطراب دوری کنید.
 • مواد غذایی مانند فست فود ها و مصرف الکل رشد موها را کندتر می کند.
 • برای بهتر شدن هر چه زودتر دوران مراقبت بعد از عمل باید  رژیم متعادل سرشار از میوه‌ها و سبزیجات و ویتامین بهره ببرید.
 • برای رشد موها از محصولاتی مانند پروبیوتیک‌ها، پروتئین، ویتامین C، D و A، اسید چرب امگا 3 مناسب است.
 • بعد از عمل بهتر است هنگام خوابیدن از دو بالش بهره ببرید یعنی سر بالاتر از بدن باشد چون این شکلی نه تنها راحت تر بلکه هیچ گونه الودگی وارد قسمت عمل نمی شود.
 • برای خوابیدن باید حتما رو بالش هاتون تمیز باشد تا هیچ الودگی به داخل زخم ها وارد نشود. خوابیدن در رختخواب باعث تعرق بدن می‌شود ملافه های الوده امکان رشد میکروب را افزایش می دهد

آیا می‌توانیم کاری کنیم که فرایند رشد مو را تسریع کنیم؟

باید برای عمل کاشت مسیر طولانی طی کنید تا به نتیجه نهایی کاشت مو دست یابید. برای رشد بهتر  موها و نتایج ان باید توصیه های پزشک را به خوبی انجام دهید. هر چیزی که برای بهترشدن ان لازم باشد برای شما انجام می دهند. همچنین دستور شستسوی موها را هم به شما اموزش می دهند و بر روی نتایج ان مؤثر است. بعد از جراحی  لیزر درمانی با سطح پایین انجام و بر روی ترمیم پوست مفید است. در اخر چرخش و جریان خون به نواحی پیوندی نیز افزایش خواهد داشت. و فولیکول ها از شوک خارج و به روند رشد خود ادامه می دهد.

عوامل مؤثر

فاکتور ها بر روی نتایج پیوند مو و رشد انها تأثیر زیادی دارد. که در ادامه مطلب به چند موارد ان اشاره می کنیم که عبارتند از :

 • انتخاب درست متخصص در کلینیک می تواند بر روی نتیجه کاشت مو موثر باشد
 • هر چند بانک مو برای برداشت بیشتر باشد بر روی نتایج کاشث تأثیر دارد.ولی برعکس هر جند طاسی نسبت به بانک مو افزایش یابد نتایج ان مورد رضایت افراد نخواهد بود.
 • در کل واحد شمارش مو گرافت ها هستند
 • معمولا هر گرافت شامل یک یا چهار تار مو که هر تار مو با ریشه بهم چسبیده شده اند. در هنگام عمل کاشت یک گرافت برداشت می شود . به قسمت طاسی سر پیوند زده می شود به هر نسبت که تعداد تار مو در این گرافت‌ها بیشتر باشد برای نتایج نهایی موها پر پشت به نظر می رسد.

سیکل رشد موهای کاشته شده بعد از سه ماه

بعد از سه ماه شاهد نتیجه نهایی کاشت مو هستید. چون موها بعد از عمل از سه ماه به بعد با سرعت کمتری شروع به رشد می کند. و بعد از مدتی رشد موها ضخامت بیشتری به همراه دارند البته به کمک ویتامین‌های A ،B و C و مصرف آهن، روی و پروتئین می‌توان ضخامت آن‌ها را افزایش داد. و با مصرف انها نتیجه نهایی کاشت مو با سرعت بیشتری مشاهده می شود. با مراقبت های درست و اصولی روند رشد موها دچار هیچ گونه مشکلی نمی شوند. به همین خاطر روند رش از ماه سوم شروع و تا ماه نهم ادامه دارد. در طول این چند ماه موها به درستی رشد کرده اند. مانند موهای طبیعی خود قوی تر از قبل شده اند. در اخر موجب زیبایی و جذابیت افراد می شود.

نتیجه کاشت مو بعد از یک هفته

بعد از عمل پایانی کاشت 7 الی 10 روز برای ثابت ماندن گرافت درجای پیوند زده زمان می خواهد. باید از دست زدن یافشار دادن پرهیز کنید. در ابن دوره شاید از دیدن خون مردگی و دلمه ها احساس ناخوشایندی داشته باشید و دائم می خواهید ان را بکنید. برای کمتر شدن این تصورات به نتیجه کاشت مو فکر کنید و کمتر خود را نگاه کنید. برای روند مراحل کاشت و مراقبت از ان از داروی که پزشک تجویز کرده است بهره ببرید تا به خوبی مراحل ان طی شود تا هفته اینده کمی از نتیجه کاشت مو را مشاهده کنید. البته باید بدانید این موها موقتی هستند برای دیدن موهای دائم باید سه ماه صبر کنید.

نتیجه کاشت مو بعد از یک ماه

در ماه اول موهای تازه کاشتی در محل مورد نظر دچار ریزش مو می شوند. و به این مرحله ریزش شوک گفته می شوند. در واقع شما طی یک هفته اول شاهد رویش موهایی خواهید بود. که از ناحیه بانک مو به سرتان پیوند شده است که کاملا موقتی است. اما طی یک الی چهار هفته شاهد توقف رویش دوباره موها خواهند شد. همزمان با ریزش تارهای مو دلمه‌ها نیز شروع به ریزش می‌کنند و پوست سر شما در کمال ناامیدی همانند ظاهر خود قبل از کاشت می‌شود. افراد انتظار دارند مدتها بعد از سه ماه به روند رشد خود ادامه دهند.

نتیجه کاشت مو بعد از 6 و 9 ماه

عمل کاشت بعد از چهار ماه به روند رشد خود به ارامی ادامه می دهد. به این مرحله معمولا جوجه اردک زشت می گویند. در این مرحله موها با فاصله بسیار کم از هم رشد می کنند. از زیبایی ان بسیار کم می شود. شاید مثل موهای بدن هنگام رشد نازک و ضعیف باشند. اما جای نگرانی نیست موها با ضخامت هر چه بیشتر به صاف شدن انها کمک می‌کند. توجه به تجربه، نتیجه و مقدار رشد مو با گذشت 6 ماه از فرد به فرد دیگر می‌تواند متفاوت باشد در اخر باید انتظار 50 درصد رشد موها نسبت به قبل باشد.

موها معمولا در زمان های گوناگون رشد می کنند. موهای پبوندی در دوره 6 ماه کم تراکم وطاس به نظر می رسد. مهمترین کاری که در این دوران باید انجام دهید صبر و شکیبایی برای نتایج نهایی ان است. باید نزدیک 12 ماه برای موهای پرتراکم و پر پشت صبر کنید. پس از 9 ماه محسوس‌ترین جهش رشد و ضخیم شدن موها رخ می‌دهد و از این زمان به بعد موهای جدید شما به طور طبیعی حدود 1-2 سانتی متر در ماه رشد می‌کنند زیاتر شدن ضخامت تا چند ماه ادامه دارد جای نگرانی نیست.

ریزش مو بعد از کاشت تا کی ادامه دارد

ریزش مو یکی از مشکلات امروز افراد است که روزانه 50 الی 100 تار مو در حال ریزش دارند. طبیعی است که ریزش موی الان را با ریزش موی که در هنگام بعد از عمل رخ می دهد تمایز قائل شویم. افراد بعد از یک ماه از ریزش موی بعد از عمل کاشت ناراحت هستند. توجه کنید ریزش مو بعد از روش ایمپلنت مو کاملا امری طبیعی است. که بدن به اتفاقاتی که در طول دوره عمل کاشت رخ می دهد واکنش نشان دهد. و این اتفاق افلوویوم گفته می شود. برخی موقع به ان شوک ریزش هم می گویند.

ریزش مو بعد از عمل کاشت معمولا یک ماه یا بین 1 الی 5 هفته خواهد بود. ولی بعد از عمل افراد زیادی از ریزش مو نگران هستند. باید فکر کنند که بعد از یک ماه دوباره موها به روند رشد خود ادامه می دهند. به همین خاطر ریزش شوک بخشی کوچک از ترمیم مو هستند که به موها صدمه وارد نمی کند. اما این اتفاق نادر است اگر هم رخ دهد کاملا موقتی است. باید بدانید رشد موهای جدید به زمان نیاز دارد و به ارامی به رشد خود ادامه می‌ دهند.