۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

12 توصیه بعد از عمل کاشت مو

12 توصیه بعد از عمل کاشت مو

در اینجا سوالات و توصیه هایی مطرح می شود که بعد از عمل کاشت مو چه کارهایی را نباید انجام داد. این روش ها و توصیه‌ها برای جلوگیری ازتورم پوست سر مناسب هستند.

تا حد ممکن باید سرکار نروید. تا بتوانید استراحت کنید. استراحت بعد از کاشت بسیار موثر است. چون موهای کاشته شده سریع تر رشد می کند. زمان بعد کاشت بسیار مهم است. هر زمانی که پشت سر هم تعطیلی داشته باشید. زمان مناسبی برای کاشت است چون زمان کافی برای استراحت دارید.

شستشو بعد از کاشت مو نتایج نهایی

در کلینیک بعد از عمل کاشت و شستن اولیه موی سر کاشت شده، متخصصان و مشاوران به شما اموزش کامل می دهند. که چگونه  این کار را انجام دهید. استفاده از یک تکه ابر و شامپو بچه، بدون این که محل کاشت مالیده شود، می توانید محل کاشت را بشویید.

شستشوی درست محل ان به فولیکول های مو و پیوند ان به پوست سر و تمیز نگه داشتن ان از رشد باکتری جلوگیری و به این کار کمک شایان می کند. تکه های خشک شده ي لخته خون و پوست های خشک شده باید از محل کاشت دور شوند تا تنفس پوست در آن ناحیه نیز بهبود یابد.

استحمام بعد از کاشت مو

 در هفته اول کاشت باید دقت کامل داشته باشید. باید هنگام حمام کرد مواظب باشید محل کاشت را با احتیاط کامل بشویید. ولی بعد از 4 هفته با احتیاط کامل با فشار کم اب می توانید محل کاشت را بشویید. این کار باعث می شود تا اثرات عمل هر چه سریع تر بهبود می یابد. البته شما باید نتیجه کاشت مو را از روز اول تا چهار ماه، شش ماه و حتی یکسال به دقت بدانید که چه تفاقی می‌افتد و این موضوع مهم است.

توصیه مهم برای گذاشتن کمپرس یخ

 با توجه به روش های که مشاوران بعد از عمل به شما می دهند استفاده از یخ یا کمپرس خنک باعث برطرف شدن تورم سر می شود. اما باید به این نکته توجه کنید که مستقیم یخ را روی محل کاشت نزارید این کمپرس برای پشت گردن یا پیشانی قابل استفاده است.

 مواردی که بعد از عمل نباید انجام داد

بعد از عمل کاشت نباید مستقیم زیر نور خورشید بروید. مخصوصا اگر محل دارای گرمای زیاد باشد. و دوری از تابش نور خورشید اجتناب ناپذیر است. از کلاه مناسب که فشاری بر سر وارد نمی کند استفاده کنید.

شش توصیه مهم بعد از کاشت مو که باید رعایت شود
6 توصیه بسیار مهم بعد از کاشت مو

توصیه های بعد از عمل کاشت مو

1.داروهای که مصرف می کنید باید دقت فرمایید حتما نسخه های دارو توسط پزشک تجویز شود. در همان روز گرفته و مصرف شود. آنتی بیوتیك و مسكن تجویزی هر دو را به دقت در ساعت مقرر استفاده نمائید. حتما هر چند درد کمی دارید باید از مسکن استفاده کنید. (درد باعث بیرون زدن گرافت ها می شود).

2. شما باید روزهای بعد از عمل را در منزل استراحت کنید. نحوه خوابیدن بعد از عمل باید به درستی انجام شود. چند روز بعد از کاشت مو را باید نیمه نشسته بخوابید و از محیط خنک بهره ببرید. (دو بالش زیر سر بگذارید). سر را حتما روی بالش قرار دهید. به گونه ای که زخم پشت سر تحت فشار قرار نگیرد و حتما به صورت طاق باز بخوابید می توانید روی پهلو بخوابید. ولی به هیچ عنوان نمی توانید روی شکم بخوابید. ولی قبل از باز کردن پاسمان پوست سر دیگر نیاز به کمپرس یخ ندارد.

3. بعد از باز کردن پاسمان پوست سر باید برای شستشوی موهای سر اقدام کنید. در نتیجه پاسمان باز می شود و می توانید شستشو را انجام دهید. پزشکان می توانند شستشو را برای شما اموزش دهند. بعد از باز کردن پانسمان  کمپرس یخ بعد از 5 روز باید استفاده شود.

4. یک هفته بعد از عمل از دخانیات و سیگار و داروهای مسکن (به غیر از استامینوفن تجویزی)، آسپرین، ACA، سیر، ویتامین E و مشروبات الكلی خودداری کنید.

5. از حرکاتی که به پوست سر فشار زیادی وارد می کند خودداری کنید. مانند زور زدن، خم شدن زیاد، سرفه شدید، و فعالیت شدید بدنی می باشد.

6. از روزهای سوم به بعد دیگر نیاز نیست از پاسمان استفاده کتید چون باید بزارید محل زخم یا محل کاشته شده در معرض هوای مفید قرار بگیرد. دلمه های که در اطراف گرافت مو پیدا می شود از کندن یا برداشتن ان کاملا پرهیزد کنید. چون بعد از ده روز از بین می رودولی در صورت عوارضی مانند خارش  برای برطرفکردن ان از داروی ضد خارش (هیدروکسی زین 10)  استفاده كنید.

7. از این به بعد در منطقه کاشت شیارهای به وجود می اید. که افراد فکر می کنند عمل کاشت درست انجام نشده است. وجود این شیار ها و کشیده شدن موها به اطراف و ریزش مو به وجود می اید که جای نگرانی نیست و بعد از چند روز رفع می شود. که طبیعی است کل این منطقه در حد خود کاشته شده است.

8. بعد از 12 روز شستشوی پوست سر به حالت رفت و برگشت انجام شود. که این دلمه ها کاملا باید بریزد و منطقه کاشته شده بدون دلمه و پوسته خواهد شد. این روش طبیعی است شاید کل موها ریزش داشته باشد نگران نباشید. ولی باید سشتشو را با دقت و درست انجام دهید. تا هیچ شوره و پوسته در پوست سر باقی نماند.

9. از هفته های اول ورزش کاملا ممنوع است. در هفته های اول ورزش های سبک به غیر از شنا انجام دهید. ولی در هفته های سوم ورزش برای فرد ازاد است.

بیشتر بخوانید : رابطه جنسی بعد کاشت مو برخی از نکات مراقبتی بعد از جراحی

10. یکی از مهمترین توصیه های بعد از عمل کاشت مو این است که تا حد امکان روز اول را باید استراحت کنید. از روز دوم می توانید به کارهای روزمره برسید. ولی توصیه می شود تا حد امکان تا سه روز در منزل استراحت کنید اگر کار روزمره شما سنگین است باید دو روز اول را کار های سنگین نکنید. استراحت کامل باید داشته باید.

11. ماه دوم موها دوباره به روند رشد خود ادامه می دهند. ولی در محل موهای پیوند شده جوش های در این محل به وجود می اید. که گاهی حالت چرب و سر سفید دارند نباید جوش ها را دست بزنید. چون انها خود به خود با تماس دست بیشتر می شوند. برای بیشتر نشدن جوش ها از غذاهای چرب زیاد استفاده نکنید. (ادویه جات ، غذاهای گرمی مثل زیتون گردو خرما، شیرینیجات، شکلات کاکائو، تنقلات تخمه و هر چیز دیگری که خودتان می دانید مصرف آن در شما باعث جوش می شود).

12. نتایج کاشت و رشد دوبار ه موها در ماه چهارم کم کم شروع می شود. بعصی از افراد در ماه 4،6،7 استرس به خود وارد می کنند که نتیجه چطور خواهد بود. تا ماه 10نمی توان هیچ گونه نظری داد ولی به حرف اطرافیان و اشنایان نباید توجه کنید. چون انها شاید قصدشون نا امید کردن یا هدفی دیگه ی داشته باشند مطمئنن در ماه 12 الی 14 نتیجه کاشت را خواهید دید پس نگران نباشید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *