سوختگی پوست سر : ترمیم مو یا کاشت مو لازم است.

کاشت مو در محل سوختگی سر

ظاهر ما در اثر سوختگی در پوست تحت تأثیر قرار می گیرد و ظاهر نامناسب دارد در اعتماد به نفس افراد تأثیر می گذارد. در بعضی از مواقع بر اثر بعضی از اتفاقات و سوختگی ها طاسی آلوپسی آره آتا به وجود می آید که این تغییرات تأثیر زیادی بر روان افراد می گذارد و اعتماد به نفس انها کاهش می یابد.

به دلیل اسیب وارده و اسکار زیاد در محل افراد هیچ گونه علاقه ای به رفع مشکل خود ندارند در نتیجه بهترین راه حل برای این افراد ترمیم مو در محل سوختگی است. در ادامه مطلب به علت و چگونکی ریزش مو می پردازیم.

در این مواقع اکثرا برای رفع مشکل خود به سمت کاشت مو می روند. ولی به علت وجود اسکار امکان روند رشد فولیکول های مو در پوست سر وجود نخواهد داشت. اما جایی نگرانی برای افراد ندارد. چرا که بعضی از افراد از طریق ترمیم مو برای پیوند زدن با کاشت مو صاحب موهای طبیعی می شوند.

ترمیم مو یا پروتز مو چگونه انجام می شود.

ترمیم دوباره موها روشی است که افراد با پیوند زدن موهای طبیعی با استفاده از کاشت بر پروتز شبیه سازی شده با پوست سر که جنس نانو دارد، با استفاد از ان ریزش موها را کاهش می دهند. از ریزش موهای قطعه ای و کامل خلاص شوید. موهای پر پشت و طبیعی خواهید داشت. بعضی از افراد که ریزش موی مانند الوپسی را تجربه می کنند امکان استفاده از کاشت مو های طبیعی را ندارد.

به همین خاطر فولیکول های مو در این روش ضعیف خواهند شد ولی مانند آلوپسی یونیورسالیس از بین خواهد رفت و برای کاشت بعدها نمی تواند ان را برای کاشت مو استفاده کنید در ادامه افراد می توانند از ترمیم مو آلوپسی یا سوختگی بهره ببرند.

ترمیم مو به علت سوختگی

سوختگی به عنوان عواملی شناخته شده است که بخاطر اسکار بر روی پوست ایجاد شده است. یکی از بهترین روش برای انها ترمیم موی دوباره است ولی ترمیم مو را نباید در هر کلینیکی انجام دهید. باید در کلینیک های معتبر برای انجام آن اقدام کرد. تا روی پوست خود را طبیعی نشان دهد. پروتز مو برای آلوپسی و سوختگی و با مواد کاملا ارکانیگ و طبیعی مورد پسند متخصصان و متناسب با سلیقه و سایز افراد درست می شود. و هیچ گونه عوارض بر روی پوست افراد ندارد.

این روش را تکمیل و با چسب مخصوص روی پوست سر می چسبانند. بعد از تموم شدن این عمل برای فرد جلوه کاملا طبیعی دارد. ترمیم مو برای لیکن پلان و ترمیم مو برای پسوریازیس تنها یک جلسه نیاز دارند افراد بدون عوارض و بدون بیهوشی و بی حسی قبل از عمل این روش را انجام می دادند. نتیجه این عمل را همان روز خواهید دید.

مراقبت های ترمیم مو بعد از سوختگی سوختگی

ترمیم مو بعد از سوختگی سوختگی نیاز به مراقبت های زیادی ندارد. افراد می توانند به حمام یا استخر بروند و به علاوه از سشوار، ژل، رنگ مو، اسپری و استفاده نمایند. باید افراد هر هفته یک بار پروتز را بر روی پوست سر خود با چسب مخصوص بچسبانید و مراحل چسباندن ان را در جلسات بعد اموزش داده می شود.

آیا کاشت مو در محل سوختگی سر امکان پذیر است.

این روش ذهن بعضی از افراد را در مورد کاشت مو درگیر کرده است ایا می توانند در نواحی که سوختگی رخ داده است کاشت مو انجام داد؟ اگر پوست شما جای اسکار روی سوختگی پوست به جا مانده است نگران نباشید این موضوع روی کاشت موی شما تأثیر نمی گذارد.

انواع سوختگی پوست

تمام ضخامت

در سوختگی این روش هم به پوست و لایه زیرین پوست اسیب می زنند و این نوع روش درجه سه گفته می شود.

ضخامت نسبی

در این روش سوختگی به بافت های زیر پوست اسیبی وارد نمی کند. ولی فقط قسمت به نام اپیدرم فوقانی درگیر می شود. ولی سوختگی در این روش درجه دو و درجه یک هستند.

سوختگی نوع 1

خفیف ترین روش سوختگی نوع یک هستند زمانی که پوست شما بر اثر سوختگی دچار قرمزی پوست می شوند. ولی اگر شدید نباشد و سوزش نداشته باشد این نوع سوختگی درجه یک هستند ولی در این نوع سوختگی پوست خارجی درگیر می شود.

سوختگی نوع 2

در این روش شدت سوختگی خیلی متوسط است ولی همراه با درد و سوزش و تاول می باشد. ولی سوختگی درد بسیار شدید دارد. ولی وقتی که دچار سوختگی نوع دو شده است باید مراقبت های لازم را با مراجعه به پزشک انجام دهید. اگر این مراقبت ها را انجام ندهید موجب عفونت های شدید می شود.

سوختگی نوع 3

در این روش تمام اپیدرم پوست خالی می شود ولی اگر شدت سوختگی پوست زیاد باشد. به بافت های زیر پوست اسیب می زند. ولی در این نوع سوختگی اگر عصب اسیب ببیند احساس درد نخواهد داشت. اگر در صورت احساس سوختگی کردید سریعا به پزشک مراجعه کنید.

راه های از بین بردن اسکار

راه های مختلفی وجود دارد. اسکار های بزرگ با جراحی ها قابل درمان هستند. اما اگر این اسکار ها کوچک باشند می توانند با عمل ان را از بین برد. روش دیگر که برای از بین بردن اسکار لازم است مخفی کردن جای سوختگی با استفاده از کاشت مو است. ولی اگر اسکار بزرگ باشد ان را با جراحی کوچک می کنند و بعد کاشت را روی ان انجام می دهند تا اسکار را بپوشاند.

کاشت مو در پوست دارای اسکار چگونه است؟

در نواحی از قسمت های پوست سر که در حین کاشت مو دارای اسکار هستند باید با دقت و زمان زیادی ان قسمت را انجام دهند. و بافت های دارای اسکار عروق خونی ندارند. به همین خاطر اسکار روی این قسمت های سوخته کمتر دیده می شود.

اگر افراد بخواهند در قسمت اسکار کاشت مو انجام دهند باید این را بدانید کاشت مو در این قسمت با یک جلسه تمام نمی شود ولی تراکم و نتیجه مورد نظر را با یک جلسه مشخص نمی شود ولی کاشت مو که دارای اسکار است را باید حداقل تا دو جلسه انجام دهید تا به نتایج که مد نظرتون هست برسید. ولی در قسمت های که اسکار وجود دارد بافت های سفتی در ان جا قرار دارد.

این موضوع تأثیر روی کاشت مو خواهند گذاشت و نمی توانید به خوبی موها رشد کنند. عمق گرافت ها در اسکار باید بیشتر از روش های کاشت مو باشند تا ریشه های کاشت به عروق خونی برسند. ولی بهتر است بعد از عمل کاشت نواحی که اسکار در ان قرار دارد باید همیشه مرطوب نگه داشته شوند. زیرا در این قسمت خون رسانی بسیار ضعیف است.