۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

کاشت مو با بانک موی ضعیف چیست و چگونه است؟

کاشت مو با بانک موی ضعیف

هنگامی که بیمار بانک موی کافی برای انتقال ندارند، می توان از ناحیه‌ي شانه ها، ران، تنه، سینه یا بقیه اندام های بدن برای انتقال گرافت مو استفاده کرد.در این مطلب روش ها و راهکارهای استفاده از موی بدن برای کاشت مو با بانک موی ضعیف را برسی میکنیم. در بین 122 بیماری که در گزارش به ان اشاره شد 79 بیمار در طی 3 سال به کاشت مو و تهيه گزارشات کمک کرده اند.

و کل میانگین که با این روش ۷.۸ از ۱۰ بوده است. تا 12،500 مو، یا تقریبا 6000 واحد فولیکولی، در قسمت پشت سر وجود دارد که برای پیوند مو مناسب است. این قسمت در معرض ریزش مو یا آلوپسی آندروژنیک قرار ندارد. یا محلی که قراره این روش روی ان اجرا شود یا موجب طاسی شدید یا قسمت پیوند مو در اثر اتفاقات اسیب دیده است مناسب برای  انتقال پیوند مو در این روش نیست.

کاشت مو با موی بدن

گزینه مناسبی برای کاشت مو است. به این روش BHT نیز می‌گویند دلیل آن هم این است که به جای برداشت مو از پشت سر از نواحی دیگر مو که قابل برداشت است مو را کاشت می‌کنند. از ناحیه ي دیگری از بدن، مانند ناحیه سینه یا ریش برای به دست آوردن گرافت مو استفاده می شود. و این گرافت ها در قسمت پیوند مو به کار می رود. حتی این روش برای کاشت ابرو و حتی مژه قابل استفاده است. از موی بدن که عبارتند از : قسمت های ریش، تنه و اندام ها می توان با روش استخراج فولیکولی (FUE) برای :

 • پوشش موی سر
 • بهبود طاسی های شدید
 • ایجاد موهای طبیعی و نرم تر
 • ترمیم زخم های پوستی
 • اثر جراحی های قبلی ترمیم مو
 • بازگرداندن موهای صورت

جاهای دیگر بدن استفاده می شود. مشکلاتی از جمله عدم تولید تعداد گرافت های لازم، قوی نبودن فولیکول ها در حین پیوند مو کاشته شده در برابر اتفاقات و اسیب دیدن در برابر کاشت مو مقاوم نبوده و از بین می رود. ولی برای بعضی از افراد که تصمیم برای عمل کاشت مو گرفته اند محل پیوند با کیفیت نداشته باشند. این عمل برای ان ها خیلی ناراحت کننده است.

کاشت مو با بانک موی ضعیف

بانک موی ضعیف برای کاشت

خوشبختانه بخاطر پيشرفت کاشت مو کسانی که بانک موی ضعیف برای کاشت دارند می توانند از قسمت های مختلف بدن برای کاشت استفاده کنند. یکی از قسمت های بدن پشت سر است. ولی از انجایی که موهای سر با موهای بدن متفاوت است.

هنگام رشد ان موهای بدن متفاوت تر از موهای سر است. ولی برای اقایان این مسئله چندان مهم نیست. و بر رشد موها در ابتدای کاشت مو تأثیر می گذارد. بعضی از افراد می توانند نتیجه ان  را بعد از 6 ماه الی 1 سال مشاهده می کنند.

کاشت مو با بانک موی ضعیف

پیوند مو برای کسانی مناسب است که اماده کاشت مو هستند ولی بانک موی ضعیف دارند. اگر می خواهید بدانید شما گزینه مناسب برای کاشت مو با بانک موی ضعیف هستید حتما باید به مراکز زیبایی کاشت موبروید و پزشک متخصص با انجام آزمایشات و بررسی های لازم شما را از کاشت مو دیگر نقاط بدن مطلع سازد.

چرا بانک مو اهمیت دارد؟

بانک موی سر معمولا در طرفین سر یا پشت سر قرار دارد. به گفته دانشمندان در برابر طاسی سر مقاوم هستند. در نتیجه این قسمت برای کاشت مو اهمیت زیادی دارد.  از این قسمت ها گرافت مو برداشته می شوند. موهای پشت سر یا ناحیه بانک مو به صورت طبیعی نسبت به طاسی مقاوم‌اند. و برای همیشه در محل جدید با همین خاصیت به رشد خود ادامه می‌دهند.

روش ترکیبی برای بانک موی ضعیف

در این روش از هر دو تکنیک که در بالا استفاده می شود. تا قسمت های که دچار طاسی شده اند پوشیده شود. روش ترکیبی بستگی به تعداد گرافت ها که در یک جلسه هست بسیار موثر است. کاشت موی سر و کاشت ریش و سبیل یا بانک موی ضعیف تنها با این دو روش کافی نیست چرا که تعداد گرافت ها کاملا محدود است و این روش به صورت کلی میزان تلفات فولیکولی زیادی دارد.

بانک موی ضعیف و کاشت مو

تنها به تراکم افراد بستگی ندارد بلکه به مهارت پز‌شک نیز ارتباط دارد. چرا که پزشک باید بتواند از بانک موی شما تا حد امکان استفاده کند. گرافت ها را از موی بدن به موی سر پیوند بزند. پس در انتخاب پز‌شک دقت کافی را به کار ببرید. در مورد کاشت مو با بانک موی ضعیف یا موهای ضعیف یا نازک مهارت جراح اهمیت زیادی دارد.

زیرا بعضی از گرافت ها در حین عمل می‌میرند اگر پیوند به اندازه کافی خوب پیش نرود بدن ان را پس می زند به همین خاطر اگر بانک موی ضعیف باشد عمل را دشوار می کند اما برای تراکم بیشتر 9 الی 18 ماه صبر کنید کمی زمان می برد که بانک موی مناسب وجود داشته باشد.

بهترین روش‌های کاشت مو بدون بانک مو

مهم ترین مسئله داشتن بانک موی با تراکم قوی از فولیکول ها است. بعصی از افرادی که فاقد بانک موی استاندارد هستند مناسب برای کاشت نیستند. موهای طبیعی که تراکم بالا برای کاشت مو مناسب است. که به منایع فولیکول ها وابسته است. مشکلاتی نظیر الوپسی فراگیر منجر به از دست دادن کل موهای سر فرد می شود.

در این شرایط فرد منبع فولیکولی نخواهد داشت پس راه حل این مشکل چیست؟ برای تأمین فولیکول ها از قسمت موهای بدن و ریش استفاده می کنند. کاشت مو بدون بانک مو شامل روش‌های متنوعی است که برحسب نیاز زیباجو توسط متخصص انتخاب می‌شود.

نحوه کاشت مو با بانک مو ضعیف عبارتند از:

 • روش HRT
 • کاشت مو بافت
 • کاشت با بانک مو ضعیف با استفاده از BHT

 مزایای ترمیم مو برای افرادی که بانک موهایشان ضعیف است:

 • ترمیم برای بانک موهای ضعیف در یک جلسه اتفاق می افتد.
 •  عمل همراه با درد و خونریزی
 • ترمیم موها زمان خیلی کوتاهی می خواهد
 • موهای ترمیم شده قابلیت سشوار کشیدن، تافت زدن و یا روغن و ژل نیز دارند.
 • این روش ها در یک جلسه انجام می گیرد.
 • برای اقایان و خانم ها قابل استفاده است.
 • محدودیت سنی ندارد
 • مناسب برای همه سن ها و افراد
 • موهای ترمیم شده سفت و محکم خواهد شد.
 • قابلیت تنظیم دوباره موها را دارد.
 • امکان انجام ورزش های سنگین، رفتن به سونا و یا شنا کردن.
‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *