ورزش کردن بعد از کاشت مو عوارض دارد؟

ورزش کردن بعد از کاشت مو

ممکن است شما جزو افرادی باشید که برنامه ریزی دقیقی نسبت به ورزش کردن دارید و در این بین نیز می خواهید عمل کاشت مو را انجام دهید. اما نمی دانید که آیا ورزش کردن بعد از کاشت مو ضرر دارد یا خیر.

با توجه به اینکه ورزش کردن در رشد و تقویت مو تاثیر بسزایی دارد ممکن است حتی نیاز باشد برای افرادی که ورزش نمی  کنند نیز به برنامه انها اضافه شود. البته نه ورزش های سنگین و یا فعالیت های آن. بلکه باید ورزش در زمان مناسب و طبق برنامه و کامل مورد بررسی قرار گیرد.

تأثیر ورزش بر رشد و تقویت مو

ورزش کردن بر رشد و تقویت مو تاثیر خوبی دارد. و باعث درخشانتر شدن و پر پشتی موی سر می شود. افرادی که ورزشی به صورت منظم انجام می دهند مطمئنا شرایط متفاوتی را بر روی مو خود احساس می کنند. ورزش کردن باعث گردش خون در بدن می شود. در این صورت فولیکول‌های مو تغذیه بهتری خواهند داشت و وظایف خود را بهتر انجام می‌دهند و بدین صورت رشد مو افزایش می‌یابد.

زمانیکه شما ورزش می کنید پروتئین ها در بدن باعث می شود شکسته شود و راحت تر به مو و بدن نیز خواهد رسید. پروتئین ها بیشترین ساختارها را بر روی مو تشکلی می دهند. و ورزش کردن نیز باعث تقویت و رشد مو خواهد شد. زیرا مواد معدنی مختلف، اکسیژن و آنتی اکسیدان ها با گردش در خون به صورت پیوسته به فولیکول‌های مو و پوست سر می‌رسند و باعث تقویت فولیکول‌های مو خواهند شد.

مسئله مهم در رابطه با ورزش کردن بعد از کاشت مو این است که شما باید فعالیت های ورزشی خود را کامل بررسی نمایید و همه فعالیت های ورزشی مانند ورزش های سنگین نه تنها مفید نیستند بلکه مضر نیز خواهند بود پس در این رابطه بیشتر باید تحقیق کنید.

بیشتر بخوانید : طاسی سر و داروهایی که باعث آن می شود

ورزش بعد از کاشت مو

برنامه ورزشی بعد از کاشت مو

اگر در مراکز معتبر کاشت مو انجام داده اید. مطمنا برنامه های رژیم غذایی و ورزشی و مراقبت های پس از کاشت مو را به شما ارائه خواهند داد. که کلینیک ستاره ساعی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود.

در زیر برنامه ورزشی در بازه های زمانی مختلف ارائه شده است. که می توانید از این برنامه نیز استفاده نمایید و شما هم بعد از کاشت مو به بررسی و تحقیق بیشتر نیز دست خواهید یافت

البته لازم به ذکر است نتیجه کاشت مو بعد از 3 الی 6 ماه نیز میتوانید برای شما بسیار حائز اهمیت باشد پس مطمين شوید تا طبق اصول و برنامه جلو خواهید رفت.

هفته اول

در هفته اول نباید فعالیت صورت گیرد و فعالیت هایی که معمولا انجام هم میدهید نیز باید کاهش یابد. برای مثال خم کردن بیش از حد سر پیاده روی های بی مورد و طولانی و حتی ورزش کردن های سبک باید بپرهیزید.

هفته دوم

شروع فعالیت های سبک و ورزش هایی مانند یوگا و یا پیاده روی مجاز است. البته فعالیت هایی این چنینی که باعث تعریق یا افزایش فشار خون می شود میتواند در قسمت هایی از کاشتمو سوزش را ایجاد کند.

۴۵ روز بعد

افرادی که ورزش های سنگین مانند وزنه برداری یا بدن سازی انجام میدهند بعد از دو ماه به صورت آرام می توانند شروع به فعالیت کنند. ولی به صروت آرام و کامل طبق برنامه باید این گونه فعالیت ها را انجام دهند.

شما می‌توانید پس از اینکه پیوند مو را انجام دادید، دستورالعمل‌های لازم را از پزشک خود در این زمینه دریافت کنید. به خصوص اگر جزو افرادی ورزش دوست هستید و برنامه‌های ورزشی منظمی دارید.

پیاده روی بعد از کاشت مو

.پس از انجام کاشت مو، از پیاده‌ روی در فضای باز و در طول روز خودداری کنید. در طی هفته‌های اول حتی پیاده‌روی نیز منع شده است. زیرا پیاده‌ روی در طول روز، باعث تابش مستقیم نور آفتاب به موهای کاشتی شما می‌شود. که این نور آفتاب می‌تواند به شدت برای موهای کاشته شده، مضر باشد. اما با گذشت چند هفته شما می‌توانید نرمش‌های صبحگاهی، یوگا و مدیتیشن را انجام دهید

‫0/5 ‫(0 نظر)