کاشت موی سر طبیعی و روش های آن

کاشت موی سر

کاشت موی سر طبیعی یک روش پرطرفدار و برای بعضی از افراد ان را به عنوان زیبایی میشناسد. بعضی از افراد به دلیل بالا رفتن سن موجب ریزش مو می شوند که موجب اعتماد به نفس پایین در افراد خواهد شد. عمل کاشت مو مناسب برای افرادی که از کم پشتی و ریزش مو رنج می برند گزینه مناسبی است که باعث موهای که به دلیل ریزش مو از دست داده اید دوباره رشد خواهند کرد.

به دلیل کاشت مو جابه جایی موها از قسمت پر تراکم به  قسمت کم تراکم  فولیکول های مو می روند. کاشت مو برای افرادی که ریزش موی شدید دارند کاشت مو گزینه مناسب برای روند رشد دوباره موها قابل استفاده است. بعضی از افراد نیز دچار کم پشتی یا طاسی موهای رنج می برند البته نمی توانند به خاطر اعتماد به نفس در جامعه بین افراد حضور داشته باشند به همین خاطر برای این نوع افراد کاشت خیلی مناسب است در نتیجه با پزشکان متخصص ومهار در زمینه کاشت مشورت کنید.

بعضی از افراد که بخاطر انواع بیماری ها یا ارثی بودن ان ها موجب ریزش مو شده اند البته با انجام کاشت موی سر طبیعی اگر ابروهای شما کم پشت است مجبور می شوید بعد از انجام کاشت موی سر بخاطر زیباتر نشان دادن مو کاشت ابرو هم انجام دهید. کاشت مو روش های زیادی دارد که پزشک با توجه به شخص و وضعیت جسمانی فرد و بستگی به سن ان پزشک روش ها را انتخاب و انجام می دهند. در این مطلب به بررسی روش های مختلف کاشت مو می پردازیم.

کاشت موی سر طبیعی و روش های آن

کاشت موی سر طبیعی

کاشت موی سر یک نوع عمل جراحی محسوب می شود که ریشه مو در قسمت های که ریزش مو در مقابل ریزش های ارثی مقاومت می کند. به قسمت های که در حال ریزش مو شدید هستند پیوند عمل را انجام می دهیم تا شخص به پر پشت و زیبایی موهای خود دست یابد. یکی از روش ها ترمیم بافت های که باعث ریزش مو از دست رفته شده اند  در این قسمت موها از دست رفته را پیوند می زنند.  در یک قسمت از تارموها 1الی 5 پیاز مو رشد خواهند کرد. امروزه روش جدیدی را اختراع کردن که بدون هیچ دستکاری و تغییری می توانید ان را انتقال دهند.

کاشت موی سر طبیعی برای قسمت های از بدن سر، ریش، ابرو، مژه، ناحیه تناسلی، سینه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند، مناسب است. فولیکول های مو در قسمت که ریزش شدید دارد کاشته می شود و باقی می ماند. معمولا کاشت مو که در یک روز انجام می شود از گرافت های ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰  انجام می گیرد.

عمل کاشت مو یک عمل سرپای است که در حین عمل هیچ گونه درد حس نمی کنند چرا که درمان بی حسی به افراد تزریق می کنند ولی اگر  حین درمان کمی درد حس کردید نگران نباشید طبیعی است. در کاشت مو استراحت نیاز ندارد و افراد می توانند فردای ان روز به کار روزمره خود برسند. معمولا بعد سه ماه الی چهار ماه موهای کاشته شده درجای خود رشد خواهند کرد و فرد به زیبایی که انتظارش را دارد میرسد. درصد موفقیت پزشک بعد از عمل بستگی به خود پزشک دارد ولی معمولا درصد ان 98 است.

 بعد از عمل کاشت علت ریزش مو چیست؟

قبل از اقدام هر کاشت باید علت ریزش مو را بدانیم چون بستگی به ریزش مو دارد که ایا این عمل را انجام بدهیم یا ندهیم تصمیم درست را بگیریم. علت ریزش مو و کم پشتی به موارد که گفته می شود بستگی دارد. وراثت، تنش های روحی، تغذیه ی نامناسب از عواملی هستند که در ریزش مو ،  در ان دخالت دارند.

تصمیم گیری نهایی افراد برای انجام این عمل توسط پزشک صورت می گیرد. در صورتی که این داروهای که پزشک تجویز می کنند موجب ریزش مو شوند پزشک عمل کاشت موی سر طبیعی  را انجام نمی دهد.  افرادی که می خواهند عمل را انجام دهند باید از روش های مشخص طاسی برخوردار باشند شاهد نتیجه بهتر  از این عمل خواهید شد.

چه سنی برای کاشت موی سر مناسب است.

برای عمل کاشت موی سر طبیعی سن افراد خیلی زیاد اهمیت دارد چون اگر سن ان کمتر از25 سال  باش این عمل امکان پذیر نیست چون تا سن 25 سال فرد در حال رشد است از سن 25 به بالا برای کاشت مناسب است. ولی افراد که زیر این سن باشند مناسب نیستند. ولی بعضی از افراد که سن بالاتر هم باشند  بعد از کاشت  دچار ریزش مو می شوند. البته فرم های که برای کاشت مو در نظر می گیرد باید متناسب با موی سر باشد تا این قسمت که باعث ریزش مو می شود پوشش دهد.

انواع مختلف روش های کاشت موی سر

عمل کاشت مو به روش های مختلفی که امروزه وجود دارد انجام می شود.

روش FUT

یکی از روش های قدیمی که برای کاشت به کار می رود. و در انجام این عمل بیمار بیهوش می شود تا درد نکشد و از قسمت  پشت گردن که مو دارد با طاسی قسمت سر پیوند زده می شود که به دلیل خونریزی و عوارض زیاد این روش استفاده نمی شود.

روش FIT

در این روش  موها را از پشت گردن برای کاشت مو برداشته و به قسمت های طاسی جلوی سر پیوند زده می‌شود.این روش به دلیل خونریزی های که در دوران نقاهت پس از عمل به وجود می اید نیاز به دوباره جلسات درمانی پیدا می کند.

 روش BHT

همانند روش FIT عمل می کند برای ریزش مو می توانید از سایر قسمت های مختلف بدن پیوند مو انجام داد اما به دلیل عوارض های که مانندFITدارد  این روش امروزه استفاده نمی شود.

روش SUT

بهترین روش که امروز به کار می برید SUTاست که برای کاشت پیوند مو مناسب ترین روش است این روش بدون درد و خونریزی همراه است البته با دستگاه کاملا اتوماتیک این روش انجام می گیرد. از انجایی که ریزش مو داشته می توانید 14000 مو کاشته شود.

کاشت موی سر طبیعی در ستاره ساعی

نکات مهم قبل از عمل کاشت موی سر طبیعی

در عمل کاشت موی سر مثل همه کاشت ها باید روش مراقبت قبل و بعد از عمل را رعایت کنید تا عمل نتیجه بخش  باشد . این نکات را بررسی می کنیم.

 • قبل از عمل یعنی دو هفته  نباید ویتامین E و مکمل های و از قرص اسپرین خودداری کنید زیرا باعث رقیق شدن خون می شود  و اگر خون رقیق شود موجب ریزیش مو می شود.
 •  و قبل از عمل از نوشیدنی الکل و چایی به هیچ عنوان نباید بخورید.
 •  از گرفتن رژیم های  لاغری  که باعث ریزش مو سر میشود  خودداری کنید  و بعد از عمل می توانید رژیم خود را ادامه دهید.
 •  ورزش های سنگین قبل از عمل خودداری کنید چون باعث ریزش مو می شود.
 •  نباید قبل از عمل سیگار بکشید
 •  قبل از عمل باید بدون استرس و راحت بخوابید.
 •  قبل از عمل از این دو قرص ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده نشود.
 •  روز عمل از لباس راحتی استفاده کنید.
 •  شب قبل از عمل از پروتئین، کربوهیدرات و قند به میزان  لازم استفاده کنید. استفاده از مواد غذایی شیرین و بستنی ها قبل از عمل خودداری کنید.

عوارض عمل کاشت موی سر     

 • تورم بعد از عمل
 • التهاب فولیکول های مو
 • خارش
 • بی حسی
 • سکسکه
 • کیست

کیست ها

معمولا کیست ها به رنگ بنفش دیده می شود و برای از بین رفتن 2 الی 4 روز وقت لازم دارد.

سکسکه

سکسکه بعضی از افراد بعد از عمل دچار ان می شوند و با داروی استروئیدی  ان را برطرف کنید.

بی حسی

بی حسی های که با این عمل به وجود می اید بعد از چند روز برطرف می شود.

خارش

در بعضی از افراد  بعد از عمل   در محل کاشت  مو  خارش به وجود می اید که شاید افراد به ان حساسیت نشان  دهند. اگر این قسمت خارش داشته باشد نباید ان را بخارونید چون باعث ایجاد زخم می شود. سعی کنید برای شستشو از شامپوی مخصوص استفاده کنید.

التهاب فولیکول مو

این التهاب بعد از عمل  خود را  نشان می دهد به عنوان جوش و خارش در ناحیه کاشت مو ظاهر می شود.

تورم بعد از عمل

یکی از عوارض که بعد از عمل به وجود می اید تورم است. این عوارض دائمی نیست  بعد از مدتی از بین می رود.

 هزینه کاشت موی سر طبیعی

قیمت برای عمل کاشت مو بسیار مهم است. برای عمل کاشت مو از چندین پرستار، جراح و تکنسین نیاز داشته باشد. برای این کاشت موادی مختلفی  استفاده می شود و هزینه زیادی در بر می گیرد. اگر می خواهید به نتایج هر چه زودتر دست یابید باید هزینه زیادی پرداخت کنید. گاهی تبلیغات های اشتباه برای هزینه کاشت با بهترین روش انجام می گیرد.

باید پزشک مهارت کافی را برای کاشت مو داشته باشد. زیرا جراحان طوری عمل می کنند که برای انجام  این عمل پزشکان خیلی ماهر و عمل کاشت مو را با خیلی راحت انجام می دهند. توسط پزشک هر انچه که لازم باشد و برای عمل نیاز باشد به افراد گفته می شود.

یک پزشک می تواند درصد  موفقیت عمل را بیشتر کند. ولی قبل از انجام عمل کاشت مو درباره پزشک و سابقه ان خوب تحقیق کنید تا بعد دچار مشکل نشوید. کلینیک ستاره ساعی همراه با متخصصان و پزشکان ماهر و محرب در خدمت شما دوستداران عزیز یک عمل زیبایی با خیال راحت در این کلینیک انجام دهید.