۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

کاشت موی سر طبیعی و روش های آن

کاشت موی سر

کاشت موی سر به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی است. شخص متقاضی کاشت مو در حین عمل هیچگونه دردی حاصل از موهای که روی سرش کاشته می شود را حس نمی کند.

پس از اتمام یک جلسه کاشت موی سر که حدود ۳-۸ ساعت طول می کشد. به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته می شود. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

روند درمان بعد از کاشت موی طبیعی

در روز سوم به بعد از عمل می تواند به حمام برود البته با نظر متخصص خود. اما دلمه هایی در محل کاشت موی سر ایجاد شده که نباید دستکاری شود. این دلمه ها تا روز پانزدهم از بین می روند. موهای کاشته شده به مدت ۲ هفته رشد می کنند. که این اتفاق نشان دهنده گرفتن پیوندهاست و موفقیت آمیز بودن جراحی کاشت مو میباشد.

اما درصد زیادی از موهای کاشته شده از هفته سوم شروع به ریزش کرده ولی ریشه موها زنده می ماند. موهای جدید ازماه دوم به بعد ظاهر می شوند. در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند.

در اغلب افراد همراه با ریزش موهای کاشته شده تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت مو نیز وارد فاز استراحت می شود. ریزش پیدا می کنند. محل کاشت مو برای مدتی (شاید تا حدود ۴ ماه) کم پشت تر از سابق دیده می شود.

این حالت شوک نامیده و موقتی است. با بیرون آمدن موها از حالت استراحت و رشد موهای کاشتی تراکم مورد انتظار ایجاد می شود. موهای کاشته شده در ۶ ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر می شوند. از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر شده و تا ۱۲ ماه کامل می شوند.

در طول این زمان نیاز به مراقبت بعد از کاشت مو امری  حیاتی است. که باید در مدت زمانی که گفته شده حتما مواردی را رعایت کنید. اگر بتوانید مراقبتی خوبی از مو‌های کاشتی خود داشته باشید. قطعا به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.

چه چیزهایی در رابطه با کاشت موی سر نیاز است که بدانیم ؟

بیشتز افراد چیزهایی که دارند را جدی نمی گیرند. داشتن موهایی پرپشت و زیبا نیز از این قضیه مستثنی نیست. برای اکثر افراد کاشت موی سر، پی ار پی و یا مزوتراپی مو اقدامی برای پر شدن موی سر و یا پرپشت کردن آن می باشد.

 • از عوامل ریزش مو
 • ژنتیک
 • رژیم غذایی نامناسب
 • استرس
 • بیماری
 • عدم تعادل هورمونی
 • مصرف داروهای خاص

حتما قبل از کاشت موی سر با متخصص و کلینیک های مرتبط مشورت کنید.

کاشت موی سر طبیعی یک روش پرطرفدار و برای بعضی از افراد ان را به عنوان زیبایی میشناسد. بعضی از افراد به دلیل بالا رفتن سن موجب ریزش مو می شوند که موجب اعتماد به نفس پایین در افراد خواهد شد. عمل کاشت مو مناسب برای افرادی که از کم پشتی رنج میبرند. و به دنبال درمان ریزش مو هستند گزینه مناسبی است که باعث موهای که به دلیل ریزش مو از دست داده اید دوباره رشد خواهند کرد.

نحوه کاشت مو سر طبیعی

به دلیل کاشت مو جابه جایی موها از قسمت پر تراکم به  قسمت کم تراکم  فولیکول های مو می روند. بعضی از افراد نیز دچار کم پشتی یا طاسی موهای رنج می برند البته نمی توانند به خاطر اعتماد به نفس در جامعه بین افراد حضور داشته باشند به همین خاطر برای این نوع افراد کاشت خیلی مناسب است در نتیجه با پزشکان متخصص در زمینه کاشت مشورت کنید.

بعضی از افراد که بخاطر انواع بیماری ها یا ارثی بودن ان ها موجب ریزش مو شده اند. البته با انجام کاشت موی سر طبیعی اگر ابروهای شما کم پشت است. کاشت مو روش های زیادی دارد که پزشک با توجه به شخص و وضعیت جسمانی فرد و بستگی به سن ان پزشک روش ها را انتخاب و انجام می دهند. در این مطلب به بررسی روش های مختلف کاشت مو می پردازیم.

کاشت موی سر طبیعی و روش های آن

کاشت موی سر طبیعی

کاشت موی سر یک نوع عمل جراحی محسوب می شود. در واقع از محلی که ریشه مو مقاومت بیشتری دارد برداشت. سپس در محلی که ریزش مو اتفاق افتاده است پیوند میزنیم. در یک قسمت از تارموها 1 الی 5 پیاز مو رشد خواهند کرد. امروزه روش جدیدی را اختراع کردن که بدون هیچ دستکاری و تغییری می توانید ان را انتقال دهند.

کاشت موی سر طبیعی برای قسمت های از بدن سر، ریش، ابرو، مژه، ناحیه تناسلی، سینه و قسمت هایی که دچار اسکار هستند، مناسب است. معمولا کاشت مو که در یک روز انجام می شود از گرافت های ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰  انجام می گیرد.

عمل کاشت مو یک عمل سرپای است که در حین عمل هیچ گونه درد حس نمی کنند. چرا که درمان بی حسی به افراد تزریق می کنند. ولی اگر حین درمان کمی درد حس کردید نگران نباشید طبیعی است. در کاشت مو استراحت نیاز ندارد و افراد می توانند فردای ان روز به کار روزمره خود برسند.

معمولا بعد سه الی چهار ماه موهای کاشتی درجای خود رشد خواهند کرد. فرد به زیبایی که انتظارش را دارد میرسد. درصد موفقیت پزشک بعد از عمل بستگی به خود پزشک دارد ولی 98 معمولا عمل پیوند مو با موفقیت انجام می‌پزیرد.

علت ریزش مو بعد از عمل

قبل از اقدام هر کاشت باید علت ریزش مو را بدانیم چون بستگی به ریزش مو دارد که ایا این عمل را انجام بدهیم یا ندهیم. علت ریزش مو و کم پشتی به موارد که گفته می شود بستگی دارد.

 • وراثت
 • تنش های روحی
 • تغذیه ی نامناسب

تصمیم گیری نهایی افراد برای انجام این عمل توسط پزشک صورت می گیرد. در صورتی که داروهایی که پزشک تجویز می کنند موجب ریزش مو شوند پزشک عمل کاشت موی سر طبیعی  را انجام نمی دهد.  افرادی که می خواهند عمل را انجام دهند باید از روش های مشخص طاسی برخوردار باشند.

چه سنی برای کاشت موی سر مناسب است؟

برای عمل کاشت موی سر طبیعی سن افراد خیلی زیاد اهمیت دارد. چون اگر سن ان کمتر از25 سال باشد این عمل امکان پذیر نیست. چون تا سن 25 سال فرد در حال رشد است. از سن 25 به بالا برای کاشت مناسب است. ولی افراد که زیر این سن باشند مناسب نیستند.

ولی بعضی از افراد که سن بالاتر هم باشند  بعد از کاشت دچار ریزش مو می شوند. البته فرم های که برای کاشت مو در نظر می گیرند باید متناسب با موی سر باشد تا این قسمت که باعث ریزش مو می شود پوشش دهد.

انواع مختلف روش های کاشت موی سر

روش FUT

یکی از روش های قدیمی که برای کاشت به کار می رود. و در انجام این عمل بیمار بیهوش تا دردی احساس نکند. و از قسمت پشت گردن دارای مو به قسمت طاسی سر پیوند زده می‌شود.

روش FIT

در این روش موها را از پشت گردن به قسمت های طاسی جلوی سر پیوند زده می‌شود. این روش به دلیل خونریزی های که در دوران نقاهت پس از عمل به وجود می اید نیاز به دوباره جلسات درمانی پیدا می کند.

 روش BHT

همانند روش FIT عمل می کند برای ریزش مو می توانید از سایر قسمت های مختلف بدن پیوند مو انجام داد اما به دلیل عوارض های که مانندFIT دارد این روش امروزه استفاده نمی شود.

روش SUT

بهترین روش که امروز به کار می برید SUT است. که برای پیوند مو مناسب ترین روش است. این روش بدون درد و خونریزی همراه است البته با دستگاه کاملا اتوماتیک این روش انجام می گیرد.

کاشت موی سر طبیعی در ستاره ساعی

نکات مهم قبل از عمل کاشت موی سر طبیعی

در عمل کاشت موی سر مثل همه کاشت ها باید روش مراقبت قبل و بعد از عمل را رعایت کنید تا عمل نتیجه بخش باشد . این نکات را بررسی می کنیم.

 • قبل از عمل یعنی دو هفته نباید ویتامین E و مکمل ها و  قرص اسپرین استفاده کنید. زیرا باعث رقیق شدن خون می شود.
 • قبل از عمل از نوشیدنی الکل و چایی خودداری کنید.
 • از گرفتن رژیم های لاغری که باعث ریزش مو سر میشود خودداری کنید.
 •  نباید قبل از عمل سیگار بکشید
 •  قبل از عمل باید بدون استرس و راحت بخوابید.
 •  قبل از عمل از این دو قرص ایبوپروفن و ناپروکسن استفاده نشود.
 •  روز عمل از لباس راحتی استفاده کنید.
 • تغذیه مناسب هم قبا زا عمل کاشت مو و بعد از کاشت مو بسیار ضروری است.

عوارض عمل کاشت موی سر     

 • تورم
 • التهاب فولیکول های مو
 • خارش
 • بی حسی
 • سکسکه
 • کیست

کیست ها

معمولا کیست ها به رنگ بنفش و برای از بین رفتن 2 الی 4 روز وقت لازم دارد.

سکسکه

سکسکه بعضی از افراد بعد از عمل دچار ان می شوند و با داروی استروئیدی ان را برطرف کنید.

بی حسی

بی حسی های که با این عمل به وجود می اید بعد از چند روز برطرف می شود.

خارش

در بعضی از افراد خارش به وجود می اید. که شاید افراد به ان حساسیت نشان دهند. اگر این قسمت خارش داشته باشد نباید ان را بخارانید چون باعث ایجاد زخم می شود. سعی کنید برای شستشو از شامپوی مخصوص استفاده کنید.

التهاب فولیکول مو

این التهاب بعد از عمل به عنوان جوش و خارش در ناحیه کاشت مو ظاهر می شود.

تورم بعد از عمل

یکی از عوارض که بعد از عمل به وجود می اید تورم است. این عوارض دائمی نیست بعد از مدتی از بین می رود.

 هزینه کاشت موی سر طبیعی

قیمت برای عمل کاشت مو بسیار مهم است. برای عمل کاشت مو از چندین پرستار، جراح و تکنسین نیاز داشته باشد. برای این کاشت موادی مختلفی  استفاده می شود و هزینه زیادی در بر می گیرد. اگر می خواهید به نتایج هر چه زودتر دست یابید باید هزینه زیادی پرداخت کنید. گاهی تبلیغات های اشتباه برای هزینه کاشت با بهترین روش انجام می گیرد.

باید پزشک مهارت کافی را برای کاشت مو داشته باشد. زیرا جراحان طوری عمل می کنند که برای انجام  این عمل پزشکان خیلی ماهر و عمل کاشت مو را با خیلی راحت انجام می دهند. توسط پزشک هر انچه که لازم باشد و برای عمل نیاز باشد به افراد گفته می شود.

یک پزشک می تواند درصد  موفقیت عمل را بیشتر کند. ولی قبل از انجام عمل کاشت مو درباره پزشک و سابقه ان خوب تحقیق کنید تا بعد دچار مشکل نشوید. کلینیک ستاره ساعی همراه با متخصصان و پزشکان ماهر و محرب در خدمت شما دوستداران عزیز یک عمل زیبایی با خیال راحت در این کلینیک انجام دهید.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *