۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

ورم چشم بعد از کاشت ابرو و درمان آن چگونه انجام می شود.

درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو

عمل کاشت ابرو هزینه و عوارض جانبی زیادی ندارد. عوارض های که دارد بعد از مدتی که از عمل بگذرد برطرف می شود جای نگرانی نیست. یکی از این عوارض ها که بعد از عمل کاشت ابرو به وجود می اید ورم چشم است.

ورم چشم بعد از کاشت ابروی طبیعی

ورم چشم بعد از کاشت ابروی طبیعی عارضه‌ای است که برای بعضی از افراد بعد از عمل کاشت مشاهده می شود. نگران نباشید کاملا موقتی است و بعد از مدتی برطرف خواهد شد. همان طور که قبلا به ان اشاره کرده ایم کاشت ابرو مانند کاشت مو انجام می گیرد. به این معنی که متدهای کاشت یکی بوده و بعد از اتمام کار در هفته سوم، موهای پیوند زده شده، ریخته می‌شوند.

و بعد از گذشت سه ماه موها دوباره روند رشد خود را ادامه می دهند و همچنین بعد از 9 ماه کاشت ابرو بدون عوارض ظاهر می شوند. بیشترین تکنیک‌های مورد استفاده برای کاشت ابرو و کاشت موی طبیعی در ایران و جهان شامل روش‌های میکروگرافت، FUT و FIT است.

اولین روش استفاده برای کاشت ابرو در کلینیک ستاره ساعی FUT بوده که در آن یک برش چهار اینچی از پوست بانک موی فرد برداشته شده و سپس تمام موها را برای کاشت در ابروها جدا می کردند.

مدیریت مجموعه ستاره ساعی

 دلیل ورم چشم بعد از کاشت ابرو

 فراد در واکنش‌های جسمی به این عمل و توانایی‌های بدنی برای بهبودی، بسیار متفاوت هستند شدت عوارض کاشت برای همه افراد یکسان و شبیه به هم نیستند زیرا باهم تفاوت زیادی دارد و بستگی به شرایط و نوع بدن دارد.

دو دلیل عمده برای بروز ورم چشم بعد از پیوند طبیعی ابرو وجود دارد که عبارتند از:

  • مراقبت های غلط بعد از عمل کاشت
  • روش های عمل و نزدیک ابرو و چشم
ورم چشم بعد از کاشت ابرو

مراقبت های اشتباه بعد از عمل کاشت

یکی از دلایل دیگر  این عوارض می توان به شستن ابروها بعد از عمل کاشت ابرو با اب گرم به روش مستقیم باشد. همچنین خاراندان و ماساژ ابروها علاوه بر اینکه باعث آسیب به فولیکول‌های پیوندی خواهد شد. ورم پوست را نیز تشدید می‌کند. بعد از عمل کاشت ابرو پزشک معالج از شما می خواهد در مدت استراحت سر  بالاتر از بدن باشد تا از تجمع مایعات در محل زخم و تشدید ورم چشم پیشگیری گردد. برای اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید مراقبت های بعد از کاشت مو را مطالعه کنی.

 روش های عمل و نزدیک ابرو به چشم

 به هر حال در عمل کاشت ابرو التهاب، کبودی، قرمزی و ورم چشم رخ خواهد دهد. همچنین فاصله بین ابرو تا چشم خیلی کم می باشد ممکن است ورم چشم بعد از عمل کاشت ابرو، علاوه بر ابرو ها در قسمت چشم مشخص می شود.

 راه های درمان ورم چشم بعد از کاشت ابرو

 اگر چه امروز روش کاشت ابرو به روش تهاجمی خیلی کم انجام می شود، در کل این روش یک روش جراحی تا به امروز به شمار می رود و بعد از جراحی همیشه خطر ورم چشم بعد از کاشت ابرو وجود دارد. خبر خوب این است که فرد با رعایت چند کار ساده از شدت  ورم چشم بعد از عمل کاشت ابرو کم کند یا به صورت کاملا از بروز عوارض ان جلوگیری کرد.

بیشتر بخوانید : سیخ شدن ابرو بعد از کاشت ابرو و راهکارهای رفع مشکل

 این نکات و موارد مراقبتی ورم چشم بعد از کاشت ابرو عبارتند از:

  • نوشیدن آب
  •  استفاده از تجویز داروهای که توسط پزشک انجام می گیرد.
  • استفاده از کمپرس یخ
  • مصرف اناناس زیاد
  •  کم کردن مصرف دخانیات و الکل

 مصرف اناناس زیاد

 مصرف اناناس بعد از کاشت به بهبود زخم ها بعد از عمل کمک می کند و همچنین دارای ویتامین‌ ها و مواد مغذی هستند که از ورم چشم بعد از کاشت ابروی طبیعی و بعد از عمل نیز پیشگیری می کند. در واقع اناناس ضد التهاب بوده و طبیعی است که باعث برطرف شدن ورم پوست می شود.

 استفاده از کمپرس یخ

کمپرس یخ یک ماده قوی برای رفع تورم پوست است که استفاده از ان باید با دقت کاملا باشد.  استفاده از کمپرس یخ در بالای ابرو های شما  (نه در محل کاشت ابرو) می‌تواند یک اقدام پیشگیرانه باشد. در نتیجه باید کمپرس یخ را درون پارچه یا کیسه قرار دهید.

 کم کردن مصرف دخانیات و الکل

 مصرف این دو مواد می تواند روش درمان را کندتر کند. یعنی توصیه می شود بعد از دو هفته از عمل مصرف این مواد را  تا حد امکان محدود کنید برای مثال الکل، خون را رقیق کرده و همین موضوع باعث افزایش التهاب و ورم پوستی خواهد شد.

 استفاده از تجویز داروهای که توسط پزشک انجام می گیرد.

 پزشکان در کلینیک ستاره ساعی بعد از عمل کاشت مو داروهای استروئیدی تجویز می‌کنند که مصرف ان به مدت 5 روز به صورت منظم می تواند از ورم چشم بعد از کاشت ابرو پیشگیری نمایید.

 نوشیدن آب

 به همین سادگی با ابرسانی به بدن می توان شدت عوارض کاشت ابرو همچون ورم چشم بعد از پیوند ابرو را کاهش داد.

نمونه کارهای کاشت ابرو ستاره ساعی
نمونه کارهای کاشت ابرو ستاره ساعی

 کاهش عوارض التهابی کاشت ابرو

 ابروهای شما یکی از اعضای مهم صورت شخص است. آن‌ها برای برقراری ارتباط و بیان حالات صورت و همچنین محافظت از چشم در برابر آلودگی‌ها و عرق کردن بسیار مهم هستند. اصلاح کردن ابرو با توجه به دستکاری برای به دست امدن شکل ظاهری طول یا تراکم دلخواه به کمک کاشت ابرو بسیار رایج است. خوشبختانه با توجه به روش های که از طریق کاشت ابرو به وجود امده است میتوان  به راحتی عوارض زیبایی عمل همچون ورم چشم بعد از کاشت ابرو، التهاب، عفونت، پوسته شدن ابرو بعد از عمل و مواردی از این دست را کاهش داد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *