ریزش ابرو و دلایل آن

ریزش ابرو

امروزه اکثر افراد با ریزش ابرو خود مشکل دارند و از این مسئله نگران هستند. ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و درمان های پزشکی و با استفاده از روش های مختلف از این عارضه جلوگیری کرد. امروز ما در این مقاله دلایل ریزش ابروها را برای آگاهی شما شرح خواهیم داد.

شناخت عوامل ریزش ابرو

برای درمان ابتدا باید علت ها و دلایل را پیدا کنیم. بهترین راه حل برای  این است که عامل های آن را بشناسیم و با استفاده از روش های مختلف مانند کاشت ابرو طبیعی صاحب ابروها زیبا و جذابیت صورت خود شوید البته ریزش ابرو در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی مواقع بیماریها، افزایش سن، تغذیه نامناسب و استرس و ناراحتی های روانی باعث ریزش ابروها می شوند. که همه این عوامل راه درمان دارد.

استرس و ناراحتی های عصبی

یکی از موارد دلایل ریزش ابرو فشارهای روحی و استرس است. که این شکل و ناراحتی در اکثر افراد جامعه وجود دارد. در این مواقع ابتدا شما باید با مشاوران روانپزشکی مشاوره کنید. در نهایت بعد از بهبودی کامل در درمان ابروهای خود اقدام کنید.

افزایش سن

با بالا رفتن سن به مرور زمان موهای سر و ابروها شما شروع به ریزش خواهنند کرد. و در افراد مختلف متفاوت است. در بعضی اوقات شدت ریزش موهای ابرو بسیار زیاد می باشد. که یکی از دلایل آن افزایش سن است. که راه درمان آن فقط با عمل زیبایی کاشت ابرو طبیعی است. یک روش دائمی است و ابروهای شما سالم و زیبا می شود.

بروز بیماری ها

یکی از مسائل مهم که باعث ریزش ابروها می شود و از دلایل ریزش ابرو است بیماری های مختلف مانند تیروئید ، سرطان ( شیمی درمانی ) و غیره است.  تا پایان بیماری باید صبر کرد و جهت بر طرف کردن مشکل ابرو باید از عمل های زیبایی استفاده کرد. تا ابروها به حالت اول خود برگردند و صورت شما زیبا شود چون ابروها نقش اساسی در چهره فرد دارند بنابر این بعد از ناراحتی ها و بیماری ها می توانید به فکر کاشت ابرو باشید.

تغذیه مناسب برای جلوگیری از ریزش مو

مصرف تخم مرغ منبع بسیار غنی از پروتئین است. به علت وجود ویتامین B12 و بیوتین باعث رشد موهای ابرو خواهد شد. گوشت ، مرغ و انواع ماهی ها حاوی پروتئین هستند که از ریزش مو و ضعیف شدن آن جلوگیری می کنند. مصرف حبوبات مانند لوبیا و عدس که سرشار از پروتئین هستند. دارای آهن و بیوتین است که از شکنندگی مو جلوگیری می کنند. اسیدهای چرب امگا ۳ و امگا ۶ بسیار تاثیر دارند.  اسیدهای چرب امگا ۳ در ماهی ها ، روغن سویا ، روغن تخم کتان و روغن گردو وجود دارد.

اسیدهای چرب امگا ۶ در روغن ذرت ، روغن بادام زمینی و روغن آفتابگردان دیده می شود. علاوه بر این موارد ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان نقش مهمی در جلوگیری از ریزش ابروها و موها دارد. بادام و فندق و انبه از بهترین منابع ویتامین E هستند. مصرف آب در روز به رطوبت ساقه های مو و ابرو کمک چشمگیری می کند.

دلایل دیگر ریزش ابرو

ارث و ژنتیک از عوامل دیگر هستند. بعضی اوقات افراد مادرزادی ابروهای کم پشت دارند که با عمل زیبایی کاشت ابرو نیز ابروها مناسب صورت خود را جایگزین کنند. عوامل دیگری مانند تصادف ، سوختگی ، ضربه های شدید و استفاده از مواد شیمیایی از دلایل ریزش ابرو است.  به فولیکول موی ابرو آسیب رسانده و باعث ریزش مو می شود. یا خالکوبی و در بعضی مواقع استفاده از لوازم آرایشی باعث بروز حساسیت می شود. استفاده مداوم از یک ماده آرایشی و یا استفاده از لوازم آرایشی دیگران باعث ریزش ابروها خواهد شد. که در این مواقع باید از لوازم آرایشی با کیفیت استفاده کرد.

سخن پایانی

بنابر این دلایل ریزش ابرو به عوامل مختلفی بستگی دارد که اگر با رعایت مواد غذایی مناسب و داروهای مناسب و درمان این عارضه می توانیم جلوی آن را بگیریم و از داشتن ابروها ضخیم و پرپشت لذت ببریم