۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

دوران شیردهی و رابطه آن با ریزش مو و راهکارهایی برای جلو گیری از آن

دوران شیر دهی و رابطه آن با ریزش مو

برخی از افراد چه زن چه مرد در دوران زندگی خود دچار مشکلاتی به خصوص زیبایی می شوند. یکی از مشکلاتی که امروزه بعضی از افراد دچار ان شده اند ریزش مو است. اهمیت و رسیدگی به موها برای خانم ها مهم تر از اقایان است. حساسیت درباره ریزش مو در خانم ها بیشتر است. اگر چه خانم ها باتوجه به بارداری و شیردهی بیشتر در این دوران دچار این مشکلات می شوند. در کل همه مادران در این دوران با مشکل ریزش مو در زمان شیردهی روبرو خواهند شد. برای این که درمانی برای این مشکل پیدا کنید باید قبل از هر چیزی به سوالی در باره  علت ریزش مو در شیردهی پاسخ داد.

دلایل ریزش مو در دوران شیر دهی

این دوران با توجه به شرایط جسمی مادران بستگی دارد چرا که برخی از این مادران در دوران شیردهی به ریزش مو دچار نمی شوند درکل همه مادران ما بین 2 الی 4 ماهگی نوزاد از این مشکل شکایت دارند. برای این که از پس درمان ان در این دوران برایند باید از علت ریزش مو  در دوران شیردهی اطلاع داشته باشید. مهم ترین دلایل ریزش مو در این دوران می توان به تغییرات هورمونی در دوران بارداری و شیر دهی مادران و کمبود مواد مغذی به خاطر شیر دهی به بچه اشاره کرد. مشکلات ریزش مو در این دوران را با رعایت چند نکته می توان برطرف کرد و جای هیچ گونه ناراحتی و نگرانی نبوده و شما برای رفع ان باید به تقویت بدن بپردازید و به موهای فرد پر پشتی و زیبایی باز می گردد.

راهکار های جلوگیری از دلایل ریزش مو در دوران شیردهی

  • مادران در دوران بارداری یا شیردهی به دلیل تغییرات هورمونی و سبگ زندگی دچار استرس زیادی می شوند در نتیجه ریزش مو در این دوره بیشتر خواهد شد. امروزه در تحقیقات انجام شده استرس عامل ریزش مو است. اولین عوامل که بعد از این دوران باید کنار گذاشت استرس زیاد است.
  • دلایلی که باعث می شود در این دوران دچار ریزش مو شوید. غافل شدن از تغذیه دوران شیر دهی است. باید حتما از داروهای ویتامین بعد از شیر دهی استفاده کرد. علاوه بر این داروها، مادران باید در این دوران به تغذیه غذایی سالم خود اهمیت زیادی دهند.
  • مادران به‌دلیل این که باید چند ساعت یک بار شیر به نوزاد خود دهند با بی خوابی مواجه می شوند. اگر بی خوابی تا حد تصور بیشتر باشد موجب ریزش مو می شود. تا حد امکان موقع خوابیدن کودک شما هم باید کم خوابی خود را جبران کنید.

موثرترین روش‌های درمان ریزش مو در شیردهی عبارتند از:

  • مصرف شامپوها استاندارد
  • اهمیت دادن به مراقبت روزانه موها
  • پرهیز از استرس
  • از داروهای ویتامین استفاده کنید
  • سبک رژيم غذايي سالم

پرهیز از استرس

با وجود نوزاد تازه متولد شده شرایط و سبک زندگی انها به کلی تغییر می کند. در نتیجه این شرایط موجب می شود استرس زیادی وارد زندگی مادران شود. ولی در کل استرس منشأ ریزش مو است. به همین خاطر اگر به نوزادتان شیر می دهید باید خود را از هر گونه استرس یا تنشی دور کنید. استرس علاوه بر ریزش مو مشکلات زیادی را به همراه دارد.

سبک رژیم غذایی سالم

مادران در این دوران با کمبود تغذیه غذایی مواجه می شوند به همین خاطر اگر به بدن مواد غذایی نرسید باعث ریزش مو می شود به همین دلیل اگر می خواهید با این مشکلات مواجه نشوید باید از برنامه غذایی خود غذایی ناسالم حذف کنید به جای ان از غذایی سالم استفاده کنید. از جمله مهم‌ترین مواد غذایی که مصرف آن‌ها برای مادران شیرده توصیه می‌شود سبزیجات، میوه‌ها، مصرف پروتئین و مواردی از این قبیل است.

از داروهای ویتامین استفاده کنید

در بالا ذکر شده که اگر مواد غذایی در بدن مادران شیرده کم شود باعث ریزش مو می شود. به همین دلیل از انواع ویتامین ها در زمان شیر دهی نباید غافل شويد. مصرف هر نوع ویتامین بر سلامت و تقویت استخوان حتی پوست تأثیر گذار است.

اهمیت دادن به مراقبت روزانه موها

یکی از عواملی که تا حد زیادی  ریزش مو را کاهش میدهد.مراقبت های اصولی و درست است. به عنوان مثل از انواع سرم های تقویتی مناسب موهایتان استفاده کنید. علاوه بر آن نکاتی نظیر شانه موهای خیس، سشوار کشیدن‌های بیش از حد، استفاده از رنگ‌های شیمیایی و مضر و … را کنار بگذارید. این موارد تا حد زیادی به سلامتی موها اسیب و باعث ریزش مو می شود.

مصرف شامپوهای استاندارد

اولین قدمی که باید در جهت رفع ریزش مو برداشت مصرف یک نوع شامپوی مخصوص موهای مادران شیر ده است برای انتخاب یک شامپوی مناسب باید از یک مشاور پوست و مو کمک بگیرید. توجه کنید حتما از شامپوی با ترکیبات گیاهی و سالم تر استفاده کنید. تا از بروز هر گونه حساسیت جلوگیری شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *