گرافت مو چیست؟ طریقه ی برداشت آن چگونه است؟

گرافت مو برای کاشت موی سر

گرافت مو، با توجه به موهای خود و دیگران به سادگی متوجه خواهید شد که چه تعداد تار مو در یک نقطه روییده شده است. برای دقت بیشتر می توانید از ذره بین نیز استفاده نمایید. به وضوح این موضوع که موها به صورت تک شاخه الی چند شاخه از پوست خارج شده اند را مشاهده کنید. بنابراین پیاز آن ها نیز در یک ناحیه قرار دارد.

بیشتر بخوانید : کاشت موی سر و چیزهایی که باید در رابطه با آن بدانیم؟

به این دسته های چند تایی مو که در یک نقطه روییده اند اصطلاحا گرافت مو می گوییم. حدودا شامل یک الی چهار تار مو می شوند. علاوه بر تار های مو شامل شبکه عروقی عصبی و غدد چربی پوست و باف پیوند خورده به موها و عضله ارکتور پیلای که به آن ماهیچه راست کننده مو نیز می گویند. از همه مهم تر پیاز مو می باشد.

گرافت مو یک واحد نیز می باشد. برای شمارش موهای جا به جا شده در عمل کاشت مو از آن استفاده می شود.

نحوه برداشت گرافت مو

پزشک باید در برداشت از بانک مو دقت کافی را به خرج دهد که کیفیت از بین نرود. بنابراین برداشت گرافت مو از اهمیت بالایی برخوردار بوده و رابطه مستقیم با تجربه و تخصص پزشک دارد.

بیشتر بخوانید : پیوند مو و معایب نتراشیدن و مراقبت های قبل از عمل کاشت مو

در غیر این صورت ممکن است گرافت مو آسیب ببیند و از دست برود.

متخصص پس از مشاهده بانک موی شما و جلسه مشاوره اولیه می تواند به سادگی محاسبه کند که چه تعداد برای جا به جایی و کاشت نیاز است. به طور مثال اگر پزشک به شما بگوید که برای عمل حدود نیاز به برداشت ۱۵۰۰ گرافت و کاشت آن می باشد. یعنی چیزی حدود ۴۰۰۰ تار مو برای شما کاشت شده است.

برای مشاهده نمونه کار کاشت مو کلیک کنید