فهرست مطالب

کاشت ابرو یه روش درمانی و زیر مجموعه کاشت موی سر است. برای کاشت ابرو از موهای پشت سر (ما بین دو گوشت) استفاده خواهد شد. که علاوه بر خود مو فولیکول های آن هم به قسمتایی از ابرو که لازم است پیوند زده می شود.

وجود این فولیکول ها باعث خواهد شد که ابرو مانند موی سر به طور طبیعی تا پایان عمر رشد کند و حتی نیاز به کوتاه کردن و مرتب کردن داشته باشد.

چرا کاشت ابرو

ابرو یکی از مهمترین اجزای صورت ما است. چون به صورت قابی برای چشمانمان عمل می کند و کم پشت بودن یا نبودن آن به کلی ظاهر چهره ما را تغییر بدهد و دچار عدم اعتماد به نفس کند از آن جایی که کم پشتی و ریزش ابرو مانند موی سر یک عمل طبیعی نیست باید به آن رسیدگی شود. کاشت ابرو می تواند بهترین روش در این زمینه باشد.

دلایل کم پشتی ابرو:

  • بیماری‌های تیروئیدی
  • بیماری‌های عمومی یا سیستمیک
  • سوختگی
  • تاتو و هاشور ابرو
  • عفونت
  • کندن و برداشتن بیش از حد ابروها
  • اختلال در رشد ابروها به صورت مادرزادی
  • ارثی و ژنتیکی

این روزها با روش های متفاوتی می توان کم پشت بودن ابرو ها را تا حدودی اصلاح کرد. مانند تتو و یا فیبروز ابرو ولی هیچ کدام به شما زیبایی ابرو های ضخیم و پرپشت را نمی دهد. کاشت ابرو بهترین و طبیعی ترین روش است که  به ابرو های شما زیبایی خواهد بخشید.

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

ویژگی های مهم در کاشت ابرو

1- جهت رشد موهای ابرو

توجه به خواب ابرو در کاشت بسیار مهم است. چرا که ابرو به سه قسمت تقسیم (تاج ، تنه و دم ) که رویش و رشد آن با هم متفاوت است

قسمت تاج ابرو داخلی ترین بخش ابرو به حساب می آید. موها در این قسمت به سمت بالا رشد می کند و همچنین نازک تر هستند. قسمت تنه ابرو که قسمت مرکزی است پهن تر و متراکم تر از بقیه قسمت ها است که تا نیمه به سمت بالا رشد می کنند و از قسمت قوس ابرو به بعد تغییر میکند (موهای بالای ابرو به سمت پایین رشد می کند و موهای پایین به سمت بالا)  قسمت دم ابرو نسبت به قسمت های دیگر نازک تر و کم تراکم تر بوده و انتهای ابرو را شامل می شود. از خم ابرو به بعد آغاز می شود و تقریبا به صورت افقی رشد می کند.

در رابطه با رشد ابرو ها بیشتر بدانید : رشد ابرو و راهکارهایی برای افزایش موی ابرو

2-زاویه رشد موهای ابرو

دقت در زاویه کاشت ابرو اهمیت زیادی دارد. چرا که موهای ابرو به صورت افقی رشد می کنند. بر خلاف موهای سر که به صورت عمودی رشد می کنند. به همین دلیل زمانی که فولیکول ها را از موهای پشت سر میگیرند و درون پوست ابرو قرار می دهند. باید به زاویه کاشت آن توجه شود.

کاشت ابرو

3-تفاوت در چرخه‌ی رشد موهای ابرو

میزان رشد و ریزش موهای هر نقطه از بدن با هم متفاوت است. مدام در حال رشد و ریزش هستند. پروسه زمانی ریزش و رویش مجدد آن در هر نقطه متفاوت است به همین دلیل است که موی سر معمولا بیشتر از موهای قسمت رشد می کند. به این منظور وقتی کاشت ابرو انجام می شود باید مرتبا آن را کوتاه و مرتب کرد. چون از فولیکول های سر استفاده شده.

روش زاویه ابروها

ویژگی های مهم در کاشت ابروی طبیعی

در کاشت طبیعی باید به خواب ابرو توجه زیادی کرد. چون در بخش های مختلف آن متفاوت است.

موی ابرو به صورت تار به تار رشد میکند برعکس موی سر که به صورت دسته ای رشد می کند. به همین دلیل برای کاشت فولیکول های ابرو باید به تکی بودن تار مو توجه کرد.

باید این را در نظر داشته باشیم که چرخه رشد موی ابرو با موی سر از نظر زمانی متفاوت است.

کاشت ابرو یک روند درمانی و حساس است که نیازمند دقت بالای متخصصین است. همچنین طراحان ابرو که قبل از کاشت روی صورت افراد طراحی می کنند باید به فرم صورت و اجزای آن دقت داشته باشند که ابرویی متناسب طراحی کنند.

4 عدد عکس

برای اینکه زیبایی صورت شما بیشتر نمایان شود و چشمان شما بهتر نشان داده شود بهتر است که مدل ابروی مناسب صورت خود را پیدا کنید. فرم صورت خود را باید در نظر بگیرید و بر اساس آن مدل ابروی خود را انتخاب کنید. فرم صورت بر اساس شکل عضلات است. صورت می تواند به اشکال مختلفی مانند گرد، بیضی، مربع و مستطیل و غیره تقسیم شود. اکنون در این مقاله ما سعی بر آن داریم که آشنایی بیشتر با انواع مدل ابرو را داشته باشیم تا با اطلاعات بیشتر مدل ابروی خود را انتخاب کنید.

انواع مدل ابرو

مدل ابروی صورت مربعی

صورت های مربعی شکل زوایای زیادی در صورت خود دارند. در قسمت چانه و فک این زوایا بیشتر دیده می شود. مدل ابروی مناسب این صورتهای مربعی ابروهای گرد و بدون زاویه می باشد و نیمه انتهایی ابرو نباید زاویه تیزی داشته باشد. پس در اینجا برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ابرو باید به صورت شخص توجه داشته باشیم. ببینیم که صورت آن چه مدلی است.

مدل ابرو برای صورت گرد

اگر شخصی صورت گرد دارد باید کمبود زوایای ابرو را با انتخاب یک مدل ابرو جبران کنید. باید مدل ابروی شما زاویه دار باشد و مدل ابرو نباید گرد باشد. ابروهای تیز به شما کمک می کند که حالت صورت خود را بیشتر نشان دهید. در قسمت دم ابرو یک زاویه تیز ایجاد کنید

مدل ابرو برای صورت کشیده

این مدل صورت کشیده اندازه طول صورت از عرض آن بیشتر است. در این حالت می توان طول دم ابرو را زیاد کرد. در این مواقع صورت پهن تر نمایان می شود. چهره فرد تغییر می کند. برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ابرو در صورت های کشیده با تغییر طول دم ابرو می توان تغییرات صورت را احساس کرد

مدل ابرو برای صورت قلبی

برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ابرو در مورد صورت های قلبی می توان گفت که توجه بیشتر به قسمت چانه شخص است. بهترین انتخاب برای این صورت مدل ابروهای پهن و تیره رنگ می باشد. ایجاد زاویه تمرکز روی چانه را از بین می برد. باعث می شود چشمان شما بیشتر دیده شود

مدل ابرو برای صورت مثلثی

مدل ابرو برای این دسته از صورتها باید رو به بالا و دنباله دار باشد. هرگز ابروهای خود را صاف نکنید چون صورت شما را بی حال و خسته نشان می دهد.

مدل ابرو برای صورت بیضی

این مدل صورت بیشتر شبیه به یک تخم مرغ است. بخش پایینی صورت نسبت به بخش بالایی صورت بلند تر است. دارای فک گرد و پیشانی پهن هستند. مدل ابروهای صاف و بدون زاویه برای این مدل صورت بسیار مناسب می باشد و با ابروهای صاف می توانید جوان تر دیده شوید.

موارد مهم مدل ابرو برای همه صورت ها

تاج ابرو در ابرو بسیار مهم می باشد. باید تاج ابرو را از نقطه درستی با یک مداد پیدا کنید. باید استخوان بینی را در نظر بگیرید کناره تیغه بینی و تاج ابرو باید در یک امتداد باشند. با کشیدن مداد ابرو شکل آن را تغییر می دهید.

اگر دوست دارید که ابروهای شما قوس دار باشد حتما باید به قسمت تاج، قسمت میانی و دم ابرو توجه داشته باشید. قوس ابرو باید در قسمت میانی یا یک سوم قسمت میانی ابرو باشد. بنابراین ابروها باید زاویه دار باشند چون چهره شما را خسته نشان ندهد.

هیچ وقت دم ابروهایتان را کوتاه نکنید. چون چهره شما را خراب می کند اگر تمایل دارید که صورت شما پهن تر نشان داده شود می توانید دم ابروهایتان را با مداد بکشید. باید یادآوری کنم که کوتاه کردن ابرو باعث ضعیف شدن پیاز ابرو و موها در این قسمت می شود. بر چهره اثر منفی دارد بنابراین باید برای آشنایی بیشتر با انواع مدل ابرو باید به این موارد مهم مدل ابرو توجه کرد.

سخن پایانی

برای اینکه ابروهای متعادل و متناسبی داشته باشید باید به نکات مهم در انتخاب مدل ابرو توجه کرد. انتخاب مدل ابرو و آشنایی بیشتر با انواع مدل ابرو باعث می شود که با اطلاعات بیشتر و آگاهی بهتر شما مدل ابروی خود را انتخاب کنید. تا بتوانید چهره زیبایی داشته باشید. هم چنین برای جلب اعتماد بیشتر ستاره ساعی را بهتر بشناسید و بر روی این لینک کنید

جهت مشاوره می توانید با راههای ارتباطی که در وب سایت در دسترس است با ما تماس و مشاوره دریافت کنید برای مشاوره گرفتن از بهترین مرکز کاشت ابرو در تهران کلیک کنید

نمونه کارهای کاشت ابرو در کلینیک ستاره ساعی

فیلم های کاشت ابرو در کلینیک ستاره ساعی