۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

کاشت مو

کاشت مو

ریزش مو بسیار شدید و نیز تعداد افرادی که در مطب های متخصصان پوست و مو، به دنبال راه حلی برای داشتن موهای پرپشت و قطع ریزش مو و نیز راهی برای رویش مجدد موهایشان هستند. در این اواخر بازار کاشت مو طبیعی را بسیار داغ کرده است.

کاشت و پیوند مو این روزها از طریق چند روش متفاوت انجام می شود. که بیشتر آنها بسیار مطمئن وهستند. اکثر بیماران از انجام آن رضایت داشته اند.

کاشت مو در حال حاضر تنها راه درمان است. ترمیم موی سر با کاشت مو امکان پذیر است. این پیوند در نواحی مختلف ازجمله سر، ابرو، ریش، سبیل، مژه و نواحی اسکار (نواحی دچار زخم و یا ضایعات پوستی) قابل انجام است.

درحال حاضر با به کارگیری تکنولوژی جدید از دسته های کوچکتر مو معروف به میکروگرافت (Micrograft)، استفاده خواهد شد. که باعث نتیجه رضایت بخش و ظاهری طبیعی شده است.

روزهای کاری از ساعت 12 تا 17 برای مشاوره حضوری از طریق واتس‌آپ به شماره 09125157526 حتما بفرمایید با خانم محرمی مشاوره دارید

مدیریت مجموعه ستاره ساعی

مراحل کاشت مو

به صورت یک عمل سرپایی و بدون بیهوشی همراه با بی حسی موضعی است. در هنگام کاشت مو شخص متقاضی هیچگونه دردی حس نخواهد کرد.

پس از اتمام یک جلسه کاشت مو (حدود 3-8 ساعت ) به مدت یک روز پانسمان مناسبی روی سر گذاشته خواهد شد. بیمار فردای آن روز جهت تعویض پانسمان و ویزیت جراح و شستشوی سر مراجعه می کند.

در روز دوم بعد از عمل می تواند به حمام برود. اما دلمه هایی در محل عمل نباید دستکاری شود.  این دلمه ها تا روز پانزدهم از بین خواهد رفت. موهای کاشته شده به مدت 2 هفته رشد می کنند. این اتفاق نشان در پیوندهاست و موفقیت آمیز بودن جراحی کاشت مو می باشد.

مراحل اولیه کاشت مو

کاشت مو به چه صورت است؟

به عبارت دیگر، در یک کاشت مو موهای شما را برداشت و آن را به جاهایی منتقل می کند که مویی در آن جا وجود ندارد. از پشت سر  استفاده می شود. مو های بدن نیز در برخی اوقات استفاده خواهند شد.

پیش از شروع پیوند، جراح شما مناطقی را که موها از آنجا برداشته می شود را عقیم می کند. با بی حس کننده موضعی آن قسمت ها را بی حس و شما همچنین به منظور خواب ماندن در این روش از پزشک خود آرام بخش درخواست کنید.

هفته سوم

درصد زیادی از مو، هفته سوم شروع به ریزش خواهند کرد. ولی ریشه موها زنده خواهند ماند. موهای جدید از ماه دوم به بعد ظاهر می شوند که در ابتدا این موها نازک و کرکی شکل بوده و به مرور ضخیم می شوند. البته نتیجه کاشت مو بعد از 3 الی 6 ماه نیز حائز اهمیت است و باید مواردی را به در صورت لزوم به دستور پزشک متخصص خود رعایت کنید.

در اغلب افراد همراه با ریزش مو تعدادی از موهای قبلی بیمار در اطراف محل کاشت مو نیز وارد فاز استراحت و ریزش پیدا می کنند. محل عمل برای مدتی (شاید تا حدود 4 ماه) کم پشت تر از سابق دیده خواهد شد. این حالت موقتی است. به آن شوک می گویند.

مو از حالت استارحت خارج خواهد شد. رشد مو در محل کاشت ایجاد خواهد شد. موهای کاشته شده در 6 ماه اول نازک، کرکی و کم تراکم ظاهر خواهند شد. از ماه ششم به بعد موها پر پشت تر و تا 12 ماه کامل می شوند.

کاشت موی FUT

زمانی که بحث کاشت مو را در بین اطرافیان انجام میدایدم اولین موردی که به یاد آن می افتادیم. زخم های نواری پشت سر بود. در این روش نیز نشانه اصلی کاشت مو به روش FUT است. با برداشتن مو از پشت سر و بالای گوش به صورت نواری از پوست برداشت می شود و از فولیکول های موجود در نوار پوستی را استخراج و به صورت دانه دانه در محل هایی که در پوست سر خالی هستن کاشت می شود.

البته با روش FIT نیز و روش های جدیدتر مانند SUT و میکرو FIT طرفداران این روش نیز کم کم کاسته شد. ولی هنوز نیز در جهان از روش FUT به روش موثر استفاده می شود. و می توان گفت که یکی از روش های پر بازده نزد افرادی است که کاشت مو را انجام میدهند.

مزایا و برتری‌های روش FUT

 • هزینه های کمتر به علت دشواری در کار و سرعت بیشتر
 • کل کار در یک روز انجام می شود.
 • نیازی به تراشیدن موها نیست.
 • به علت سریعتر بودن در این روش احتمال آسیب دردن فولیوکول ها کمتر است.
 • فرآیند استخراج در زیر میکروسکوپ انجام می‌شود.
 • برای همین تعداد فولیکول‌های سالم استخراج شده در واحد زمان بیشتر است.
 • درصد خطای ناشی از ابزار جراحی کمتر است.
 • دائمی ترین موها را نسبت به روش های دیگر دارند.

معایب و محدودیت‌های روش FUT

 • یکی از بزرگترین عیب ها زخم نواری در بانک مو است.
 • در بعضی موارد احتمال خونریزی وجود دارد.
 • مدت زمان بیشتری طول می کشد تا جای زخم ها بهبود یابد.
 • انجام ندادن ورزش های سنگین در روش FUT
 • ورزشکاران و افرادی که کارهای سنگین و ورزش های سنگین انجام میدهند این روش پیشنهاد نمی شود.
 • کسانی که پوست سر سفتی دارند یا پوست‌شان انعطاف‌پذیری مناسبی ندارد نمی‌توانند با روش FUT مو بکارند.
 • نمی‌توان موهای ظریف پایین گردن، موهای صورت و موهای بدن را برداشت کرد.

تغذیه بعد از کاشت مو

در دوره ی روند جراحی فولیکول‌های زیادی از اهدا کننده مو استخرج می شود.  به محل کاشت مو یعنی شخص گیرنده انتفال داده می شود.  و برش های که در سر ایجاد باعث حساسیت و ضعیف خواهد شد. به همین دلیل بعد از جراحی باید بیشتر به سلامت و تغذیه خود توجه کنید. چون توجه نکردن به رژیم غذایی باعث اسیب رسیدن به روند رشد مو خواهد شد.

شاید در بعضی از موارد بیمار دچار کم پشت شدن مو شود که در این صورت دیگر نمی توان کاری کرد. توجه به تغذیه سالم و استفاده از ریز مغذی ها به تقویت فولیکول های مو کمک و شاهد نتیجه بهتری باشیم. در غیر این صورت رشد ان را تهدید می کند.  هیچ تغذیه غذایی نباید از هرم غذایی شما  حذف شود. استحکام فولیکول‌های مو به تغذیه سالم وابسته است. حتی اگر عطر یک غذایی را دوست نداشته باشید باید بخورید. و برای تقویت فولیکول ها به یک تغذیه سالم نیاز داریم.

نتایج نهایی کاشت مو و ماندگاری آن

در روش های اخیر برای درمان طاسی از کلاه گیس بهره می بردن اما بر روی نتایج ان تأثیر کمی داشته ولی افراد به دنبال راهکاری برای ماندگاری بیشتری هستند. مهم ترین راه برای ماندگاری ان پیوند طبیعی مو است. این کار توسط پزشک با تجربه و با بیرون کشیدن فولیکول موی خود انجام می شود. راهکاری مطمئن برای روبرو شدن با ریزش مو است. اما هزینه و عوارض های مختلفی در هنگام عمل برای افراد وجود دارند.

آشنایی با نتیجه نهایی کاشت مو

امروزه به لطف عمل کاشت ننیجه مثبتی از ان حاصل می شود اما در کل نتيجه نهای کاملا طبیعی به نظر می‌رسد و افراد زیادی بعد از عمل کاشت متوجه ان نمی شوند. عمل کاشت یک راهکار ماندگار و طبیعی برای این مشکل است. این عمل معمولا4 الی 8 ساعت به طول می انجامد و برای کمتر شدن درد ان از بی حسی موضعی بهره می برند.

برای نتیجه نهایی عمل از موهای سالم برای برداشت فولیکول به طوری تکی صورت می گیرد.  از زمان زیاد برای گذاشتن یک اسکار بلند بر روی پوست سر پیشگیری می کند.

مراحل و نتایج نهایی کاشت مو

درصد موفقیت کاشت مو در افراد چقدر است ؟

میزان نتایج نهایی عمل کاشت مو به شرایط مختلف بستگی دارد و برای همه افراد یکسان نیست. ولی درصد موفقعیت کاشت مو بستگی به تراکم در بانک مو، ضخامت موی فرد، علت و میزان ریزش مو، میزان سلامتی فرد دارد. تجربه پزشک و مهارت ان بر روی نتایج نهایی ان تآثیر دارد. باید بدانید که حدود 10 تا 80 درصد از موهای کاشته شده به طور تقریبی در عرض سه الی چهار ماه به صورت ضعیف رشد خواهند کرد ولی میزان موفقیت ان 95 تا 98 است ولی در برخی افراد 100 است.

آیا ریزش مو بعد از کاشت مو طبیعی است؟

ریزش مو بعد از امپلنت مو تا 2 الی 3 هفته کاملا طبیعی است به این مرحله شوک ریزش گفته می شود. و با نگرانی افراد همراه است. جای نگرانی نیست چون راهکاری برای رشد موهای کاشته شده فراهم می کند که نشان دهنده این است که مرحله رشد به خوبی طی خواهد شدو شامل مرحله پیوند مو است. این ریزش هیچ گونه اسیب به فولیکول های کاشته شده نمی زند چون طی 12الی 9 ماه موهای جدید  کم کم شروع به رشد می کنند در پاسخ به این سوال ایا موهای کاشت شده چقدر دوام دارد باید گفت که برای همیشه است.

آیا نتایج کاشت مو دائمی است؟

بله این مرحله به این صورت است که بعد از عمل کاشت مو خط مو و رویش قابل مشاهده است. اما این دوره برای ان کافی نیست باید شما طی یک سال برای نتایج ان صبر کنید اما نتایج ایمپلنت مو شروط لازم الاجرایی دارد که شاید شما از ان خبر نداشته باشید یا به ان اهمیت ندهید.

ولی اولین قدم برای نتایج کاشت انتخاب کلینیک معتبر است. باید افراد مراقبت های بعد از عمل را به درستی انجام دهند و ان را دست کم نگیرند تا از هر گونه عوارضی دور بمانند.

شما عززان همچنین میتوانید با نگاه کردن به نمونه کارهای کاشت موی افراد در کلینیک مورد نظر احساس بهتر و با اطمینان بیشتر عمل خود را انجام دهید کلینیک ستاره ساعی نیز نمونه کار کاشت مو که شامل عکس و فیلم کاشت مو است میتوانید با دقت و اطمینان بیشتری برای انتخاب کلینیک اقدام نمایید

اقدامات موثر در ماندگاری نتایج کاشت مو

 • باید تیم پزشکی با حوصله و ارام و با تجربه باشند
 • بهره بردن از تکنیک های پزشکی با بهترین کیفیت
 • برای انجام امپلنت مو از تجهیزات مدرن استفاده کنید.
 • باید به تمیزی و پاکی مراکز اهمیت دهید با این وجود که پیوند مو یک عمل باز و شکاف در پوست بخاطر خارج شدن خون است به همین دلیل باید محیط کاملا استریل شده باشد.
 • اولین مرحله برای انجام کاشت داشتن مجوز در این کلینیک است که باید روی دیوار اصلی مراکز قرار بگیرید.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت مو کدامند؟

 • سن افراد
 • وضعیت سلامتی افراد
 • انجام نکات مراقبت
 • تجربه پزشک

نتایج کوتاه مدت کاشت مو

نتایج این عمل برای افراد موهای پر پشت و زیبا به همراه دارد. اما در کل بعد از عمل و مدت کوتاهی موها در حال ریزش هستند و این امر کاملا طبیعی است. و موها با رشد مدرن جایگزین فولیکول های مو کاشته شده می شوند و به درستی و بدون مرطوب کردن از قسمت عمل مراقبت کنید تا ماندگاری زیادی به همراه داشته باشد. پزشکان تمام نکات قبل و بعد از عمل را برای شما ارائه می دهند تا بهترین نتایج را از کاشت مو داشته‌ باشند.

نتایج طولانی مدت کاشت مو

بعد از رفع ریزش مو بعد از مدت کوتاهی شاهد موهای جدید خواهید شد و دیگر دچار ریرش مو نمی شوید و نتایج ان ماندگار خواهد بود. شما می توانید نتایج کاشت را بعد از دو ماه مشاهده کنید شاید تا یک سال برای نتیجه نهایی ان باید صبر کرد. با توجه به پیشرفت کلینیک شاید زمان کمتری برای نتایج ان را در پی داشته باشد.

مدت زمان لازم برای بهبودی کاشت مو

دوران بهتر شدن کاشت مو کوتاه مدت است و بعد از مدتی حفره های کوچکی در اطراف موها ایجاد می شود شاید تا 3 هفته بعد از عمل نتوانید ورزش های سنگین انجام دهید. در صورت مشاهده هر گونه عوارض پزشک خود را در جریان بگذارید. بعد از چند هفته موهای پیوند زده از قسمت تعیین شده خارج می شوند جای نگرانی نیست چون کاملا طبیعی است و موهای جدید باید تا چند ماه گذشته روند رشد خود را ادامه دهند. شاید برای پیوند مو مجبور باشید موها را اصلاح کنید تا ماندگاری کاشت دوام داشته باشد.

عوامل تاثیر گذار در ماندگاری کاشت مو

عوامل زیادی برای مزایای کاشت مو وجود دارد می توان به یکی از این موارد ها یعنی موفقیت بالا و طول عمر کاشت اشاره کرد. این به خاطر تقویت موها در برابر ریزش مو هنگام عمل است نتایج مطلوب حاصل از پیوند مو را نداشته و اثرات حاصل از آن‌ها نیز دائمی نیست.  البته طول عمر کاشت بستگی به عواملی مانند کلینیک مناسب، انتخاب پزشک متخصص و باتجربه، انجام مراقبت‌های بعد از کاشت مو دارد.

اقدامات موثر

 • عدم استعمال دخانیات
 • اصلاح مرتب موها
 • قطع مصرف الکل ها

5 کاری که باید قبل از کاشت مو انجام بدهیم

 • قبل از هر کاری باید بفهمید که گزینه مناسبی برای کاشت هستید و در زمان مناسبی برای کاشت اقدام کنید و برای رده سنی پایین مناسب نخواهد بود.
 • کاشت مو را نباید با سحر جادو مقایسه کنید این روش عملی است و به ویژگی فرد بستگی دارد و نتایج متفاوتی برای هر فرد دارد.
 • باید بدانید اینکار یک روش مطمعن برای رفع طاسی و ریزش مو است اگر می خواهید این پروسه را شروع کنید از متوقف کردن ان باید خودداری کنید. و نتایج ان به مرور زمان قابل مشاهده است.
 • باید به این موضوع مهم هم توجه کنید که موی کاشته‌شده، به نگهداری خاصی نیاز ندارد. در واقع به محض شروع رشد موی جدید، همه چیز درست مثل قبل می‌شود و با این مو هم باید، مثل مو‌های کاملا عادی رفتار کرد. بیش از حد هیجان‌زده ‌شدن در این مورد، ممکن است برای موی جدید خطرساز باشد! پس مهم است که قبل از عمل، ذهن‌ خود را کاملا برای این مورد آماده کنید.
 • برای عمل کاشت مو همه عوامل ها لازم است و برای نداستن انها از پزشک مشورت بگیرید و با مطمعن شدن به ادامه کار بپردازید و رعایت نکردن این نکات بعد از عمل بر روی نتایج ان تأتیر زیادی دارد.

میزان ماندگاری کاشت مو

. یکی از عوامل ماندگاری کاشت قوی بودن فولیکول های مو است. با این وجود کیفیت موهای کاشته شده بیشتر می شود. عوامل دیگر آن انتخاب یک روش توسط پزشک معالج خود است. که تأتیر زیادی بر روی ماندگاری موها دارد.

. و نکته دیگر ان این است که باید در انتخاب کلینیک و پزشک دقت کامل به کار ببرید و تمام این عوامل بر روی نتایج عمل مؤثر است. توجه کنید برای ماندگاری کاشت مو باید این نکات را به درستی و طبق اصول رعایت کنید.

مدت زمان ماندگاری چقدر است؟

یکی از مزایای کاشت ماندگاری طولانی ان است و به کمک ان می توانید ظاهری پرپشت و زیبا را تجربه کنید.

دیگر نکات برای مراقبت پس از جراحی کاشت مو

 • بعد از عمل به مدت دو هفته از رفتن به استخر و شنا کردن پرهیز کنید.
 • از گذشته تا به امروزه ماندگاری کاشت مو نتایج خوبی به همراه داشته است. شاید در همه افراد با توجه به وضعیت جسمانی انها متفاوت باشند. قبل از انجام این عمل شرایط و معایب های عمل را بررسی کنید و از پزشکان اطلاعات زیادی کسب کنید.
 • برای نتایج کاشت مو باید تا سه هفته از قرارگرفتن در معرض مستقیم نور خورشید خودداری کنید.

آیا نتیجه نهایی برای همه یکسان است؟

نتایج نهای ان تا حدی به انتخاب پزشک شما بستگی دارد که پیوند مو را به درستی انجام دهد و ریزش مو را متوقف کند. کاشت مو برای افرادی که گزینه مناسبی هستند نتایج خوبی به همراه دارد و برای نتایج ان بهتر است سن شما کمی بالاتر برود. در سن پایین‌تر، درمان دارویی شروع می‌شود. تجربه نتایج نهایی پیوند مو به بهترین شکل، باید به اندازه کافی مو‌های سالم در بانک موی فرد وجود داشته باشد تا بتوانید از کاشت مو بهره ببرد.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری