‌عفونت رحم ارتباط آن با ریزش مو

ارتباط عفونت رحم با ریزش مو

‌عفونت رحم یکی از بیماری های شایع بین زنان است. باکتری های زیادی مانند بیماری های مقاربتی از جمله سوزاک و کلا میدیا باعث عفونت رحم خواهند شد. باکتری ها وارد واژن شده و عفونت آغاز خواهد شد. و به رحم سرایت می کند عفونت رحم دارای علائم بیشتر است.

ارتباط ریزش مو و ‌عفونت رحم

ریزش مو ممکن است به علت اختلال های مختلفی از اندام های بدن ایجاد شود. مانند اختلال در ترشح هورمون تیروئید و پر کاری تیروئید، که باعث ریزش مو می ‌شود. تغییرات و ترشحات هورمونی در این بحث با ریزش مو ارتباط مستقیم دارد. با مراجعه به پزشک و درمان بیماری و روند رشد موها به حالت روز اول بر می گردد.

طب سنتی و ‌عفونت رحم

یکی از عوامل ریزش مو در طب سنتی عفونت رحم می دانند. و برای درمان ان ها راهکار هایی را ارائه داده اند. ممکن است علاپم این بیماری باعث ریزش مو شود علاپمی مانند فیبروم رحمی که به طور مستقیم باعث ریزش مو نشود. ولی علائم این بیماری سبب افزایش ریزش مو می شود. تأثیر عفونت رحم در داخل بدن سبب بیماری ها و مشکلاتی در فرد شده اند که باعث ریزش مو می شود.

بیشتر بخوانید : روش کاشت مو FUT و FUE به چه صورت است

تاثیر عفونت رحم بر عملکرد تخمدان

ارتباط بین  واژن، رحم، تخمدان و لگن با یک دیگر ممکن است با ایجاد عفونت در یک قسمت اعضا امکان سرایت عفونت به اعضای دیگر را داشته باشد. وظیفه ترشح هورمون های استروژن و پروژسترون بر عهده تخمدان ها‌ست. رحم و تخمدان ها از طریق لوله های فالوپ در ارتباط هستند. هورمون های جنسی با ریزش مو ارتباط نزدیکی دارد. و تغییر هورمون های زنان باعث ریزش مو در بدن و صورت می شود. در طب سنتی برای ‌عفونت رحم نیز درمان هایی قابل قبولی مشاهده نشده است.

در کل ریزش مو و عفونت رحم دارای ارتباط غیر مستقیم هستند.

ریزش مو دلایل زیادی می تواند داشته باشد. که با برطرف کردن بیماری های زمینه ای امکان توقف آن وجو دارد، اگر دچار ریزش مو ی ارثی هستید تنها راه درمان کاشت مو است. و با پزشکان و کارشناسان در کلینیک ستاره ساعی تنها مرکز تخصصی ریزش مو در تهران و با بهترین روش ریزش مو را درمان کنید

کم خونی

عفونت رحم ممکن است با ایجاد خون ریزی ها باعث کم خونی شود. اندومتریت یا التهاب در لایه اندومتر دیواره رحم از جمله دلایل خونریزی واژینال هستند. خونریزی های واژینال عاملی برای ایجاد کم خونی در برخی زنان شده است.

کم خونی یکی از دلایل ریزش است. زیرا هموگلوبین های موجود در خون، اکسیژن مورد نیاز برای رشد سلول های بدن از جمله موها را تامین می کند. ودر صورتی که فرد دچار کم خونی باشد اکسیژن در اختیار فولیکول های مو قرار نمی گیرند.

در حالت طبیعی با درمان کم خونی ریزش مو نیز کمتر می شود. با مراجعه به پزشک و تجویز  دارو کم خونی برطرف خواهد شد.  باتغذیه سالم، سلامت پوست و موی و سایر اندام ها تضمین می شود. عفونت رحم از طریق کم خونی زمینه ای برای ریزش مو فراهم می کند.

عفونت رحم و درمان آن در ریزش مو

عفونت هایی که با ریزش مو در ارتباط هستند :

بعضی از عفونت ها مستقیم سبب ریزش مو می شوند. و عفونت رحم به صورت غیر مستقیم و تاثیر بر سایر اندام ها، زمینه را برای ریزش مو فراهم می کند عفونت های که سبب ریزش مو می شوند بیان کنیم.

آلوپسی سابوریک

نوعی بیماری پوستی است. و لکه های کوچک رنگی یا بی رنگ در برخی ازقسمت های پوست ایجاد که این لکه ها عفونت پوستی هستند. باعت ریزش مو می شوند. شوره سر، پوسته های روی سر و مو، خارش و قرمزی پوست و حساسیت پوست بدن و سر به هر گونه ماده شوینده از علائم ذکر شده برای این بیماری هستند.

پسوریازیس

در این بیماری رشد سلول های پوست بیشتر و رشد سریع سلول های پوست باعث ضخیم شدن سلول های پوست سر خواهد شد. تغییراتی که این بیماری در پوست سر ایجاد می کند باعث ریزش مو می شود.

عفونت فولیکول

التهاب یا تحریک های مو هستند. از علائم عفونت فولیکلوهای مو مانند جوش و خارش وقرمزی پوست سر است. ریزش مو به علت عفونت فولیکول های مو و با مراجعه به پزشک متخصص پوست و استفاده از درمان های موثر، بیماری کاملا درمان و ریزش مو متوقف خواهد شد.

قارچ

یکی عفونت های پوستی است که سبب ریزش مو خواهد شد. این بیماری مسری است که بیشتر کودکان را درگیر می کند و از علائم عفونت قارچی، قرمزی و خارش پوست و پوسته پوسته شدن است.

در عفونت قارچی پوست سر زبر و خشن شده که باعث ریزش مو خواهد شد. با مراجعه به پزشک متخصص به راحتی درمان و از عوارض بیشتر از جمله ریزش مو و سرایت بیماری به دیگر افراد پیشگیری می شود.

در کلینیک ستاره ساعی با معاینات و ازمایشات دقیق تر علت ریزش موی شما مشخص شده و روش های درمان ریزش مو، مزوتراپی مو و سایر روش های نوین توسط متخصصان این مرکز تشخیص داده می شود.

بیشتر بخوانید : ورزش کردن بعد از کاشت مو عوارض دارد؟

علائم عفونت رحم

  1. احساس درد در ناحیه فوقانی شکم، حین خروج ادرار. ، ناحیه تحتانی شکم.
  2. تب و درجه حرارت بالا.
  3. خونریزی های نامنظم.
  4. احساس خستگی مداوم.
  5. استفراغ.
  6. بیهوشی.
  7. درد شدید در لگن.
  8. در صورت مشاهده این درد ها باید به پزشک مراجعه کند و توسط پزشک بررسی شود.

درمان ‌عفونت رحم

آنتی بیوتیک ها یکی از موثرترین درمانها هستند. دو نوع انتی بیوتیک در درمان رحم مورد استفاده قرار می گیرد. دوره ی مصرف دارو باید کامل و نباید قطع شود در این صورت بیماری کامل بهبود نخواهد یافت و دوباره عفونت بر میگردد. در صورتی که بیمار یا باردار یا دچار کیست های لگنی است نمی تواند از انتی بیوتیک استفاده کند باید به بیمارستان مراجعه کرد.