۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

گرافت مو در کاشت مو چگونه انجام می شود؟

گرافت مو در کاشت مو

با دستگاه درماتسکوپ می توان سطح پوست را بزرگ نمایی کرد. اگر به موهای جلو و پشت نگاه کنید مقداری از موها به صورت تک تار، دو تار، و یا حتی چند تار مو از یک ریشه از پوست سر بیرون می رود. به هر یکی از دسته ها در موی سر گرافت مو گفته می شود. گرافت مو در کاشت مو از یک یا چند پیاز مو که ساقه ان از محل پوست بیرون است.

تعداد تار موی از هر گرافت ان را ضرب و تقسیم کرد. به صورت میانگین ۳ در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال، اگر ۴۰۰۰ گرافت مو برای شخصی که کاشت مو شده باشد. 12000 تار مو برای شخص کاشته شده است. موهای طبیعی به صورت واحدهای فولیکولی از پوست سر بیرون می روند.

فولیکول‌های مو

معمولا فولیکولی‌ها از یک تا سه تار مو ضخیم و گاهی هم یک یا دو تار موهای کرکی تشکیل می شوند. این واحد فولیکولی ها در پوست سر اسیایی ها حدود ۷۰ تا ۱۰۰ عدد در هر سانتیمتر مربع است ولی در کل واحد فولیکولی از یک تار موی می باشند. ولی بعضی از انها گزینه نادر هستند که از دو تار مو تشکیل می شوند.

هر افرادی دارای 12 تا 15 فولیکولی در پشت و طرفین سر دارد. می توانند پزشکان نصف ان را در حین کاشت بردارند. بدون ان که متوجه طاسی در ان محل برداشت شوید. بانک موی افراد دیگر در بهترین شرایط با چندین جلسه کاشت مو حداکثر از ان 8 الی 10 تار مو در حین کاشته شدن به دست می اورند.

ولی این امار هم شاید و اگر های زیادی به دنبال دارد. ولی به تبلیغات و شایعه ها که افراد یا غیر متخصص گوش ندهید ولی حقیقت این کاشت را از متخصص پوست و مو برای کاشت اطلاعات کسب کنید.

گرافت مو در کاشت مو

واحدهای فولیکولی در پوست سر چیست؟

کاشت موهای طبیعی معمولا به روش های میکروگرافت از پشت سر برداشته شده و در ان محل کاشت را انجام می دهند و از این روش طبیعی ترین پیوند مو خواهید داشت. و به موارد زیر توجه کنید.

  • امکان دوباره روند رشد موها در پشت سر وجود دارد
  •  موهای کاشت شده برای حفظ عروقی خونی و اعصاب مو در واحد فولیکولی های موجود بسیار بالا هستند.
  •  میزان هدر رفتن موهای کاشته ناچیز و لذا آمار رشد موها بسیار بالا می‌باشد.
  •  برای میکروگرافت ظریف و نازک در پوست سر شکاف های ایجاد می شود. به عروق خونی اسیب چندانی وارد نمی شود. خون رسانی در این نوع کاشت به کار خود ادامه می دهند. شکاف های ظریفی که به وجود می اید. بعد از بهبود محل شکاف اسکار به وجود نمی اید. ولی در محل کاشت مو در پوست سر حفره نباید ایجاد شود. پوست در محل کاشت پیوند مو باید صاف و بدون ناهمواری باشد.

گرافت‌های مو آماده کاشت مو چگونه است.

توجه کنید بعضی از گرافت ها دارای دو تار مو هستند. پیوند موی طبیعی یک روش جدید است. که به روند رشد کمک کرده و یک روش مدرن در دنیای امروز است. ولی نتیجه کاشت در سال های اخیر جوابگوی بهتر بوده است. ولی در اینده شاهد تکنیک های جدید خواهند شد. نگران نباشید کاشت موی طبیعی یک عمل سرپایی انجام می گیرد.

ولی در صورت رعایت های نکات کاشت، انتخاب افراد مناسب، وانتخاب افراد ماهر و متخصص پوست با چند سال سابقه و اخلاق پزشک با مراجعین این رفتار باعث رضایت مندی برای هر دو طرف خواهند بود. ولی تحقیقات در مورد کاشت یا پیوند مو و نتیجه ان بسیار کم هستند.

ایا می توانید یک گرافت مو را زنده نگه داشت؟

اما نکته این است که در زمان کاشت باید مواظب باشید گرافت ها اسیب نبینند باید ان را سالم نگه دارید. مراقبت از گرافت ها بسیار مهم است. بعدها نمی توانید از گرافت مو استفاده کنید. چون بخاطر این اسیب از بین می رود. ولی اگر محیط شما خشک است. گرافت مو تا 16 ساعت زنده خواهند ماند. باید از محلول اب و نمک استفاده کنید.

اگر گرافت های مو سرد باشند می توانید از اسیب به ان ها خودداری کنید. اگر می خواهید طول گرافت ها زیاد باشید باید اکسیژن زیاد به انها برسند ولی اگر واحد فولیکولی ها از محل اهدا کننده جدا شوند اکسیژن را از دست می دهند و به اکسیژن دوبار نیاز دارند. در نتیجه اگر به گرافت مو اکسیژن به موقع انتقال نیابد نبابد انتظار کارایی صحیح از گرافت های مو داشته باشید.

گرافت مو در کاشت مو

گرافت مو و فولیکول مو چه تفاوتی دارند؟

برای جراحی از فولیکول های مو برای پیوند به پوست سر استفاده می شود. فولیکول به یک تار موی منفرد می گویند. هر واحد فولیکول از یک یا 4 تار مو است.

اگر بحث 100 فولیکول مو باشد یعنی دارای 100 گرافت مو است. این مجموعه دارای 100 الی 400 گرافت یا تار مو را به موهای شما اضافه می کنند. بنابراین موها از یک پروتئین به نام کراتین و از طریق فولیکول های مو جوانه می زند.

در داخل فولیکول ها، موها به سرعت تقسیم بندی می شوند. و در نتیجه این روش باعث ایجاد رشد تارهای مو به سمت بالا خواهند بود. از طریق فولیکول های مو و در زیر پوست قرار می گیرد. فولیکول های مو تنها برای یک تار مو نیستند بلکه از این فولیکول ها یک یا چهار تار مو از ان به دست می اید. که به آن‌ها واحد فولیکولار گویند. و در این قسمت فولیکولار را از قسمت سالم بر می‌دارند.

چرا دانستن تفاوت گرافت مو و فولیکول در کاشت مو مهم است؟

تفاوت این دو روش این است که می توانید شما را از دام کلاهبرداری های مختلف نجات دهند. برای انجام کاشت مو با گرافت مو، و فولیکول مو بعضی از مراکز از شما هزینه اضافی می گیرند. مانند این که اگر پزشک 15000 گرافت را به موهای شما انتقال داده باشد. یعنی هزینه 6000 گرافت را از افراد می گیرند.

خصوصیات که دارد این است که هزینه فولیکول مو را از شما می‌گیرند نه گرافت مو ها چون هزینه فولیکول ها یکم بیشتر از گرافت موها هستند. البته با برداشتن یک واحد فولیکولار با ۴ فولیکول بسیار دشوارتر از واحد فولیکولار با یک تار مو است. در نتیجه پزشک شما را از هر چه هزینه اضافی است دور نگه خواهند داشت.

ساقه مو

  • داخلی‌ترین لایه «مدولا»
  • لایه میانی «کورتکس»
  • خارجی‌ترین لایه «کوتیکول»

سیکل طبیعی رشد و ریزش مو و گرافت مو عبارتند از.

  • آناژن: مرحله رشد
  • کاتاژن: مرحله پسرفت
  • تلوژن: مرحله استراحت
‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *