کک و مک صورت و راههای درمان

کک و مک صورت صورت و زیبایی آن

مشکلات پوستی مختلفی در کمین پوست شماست. که همواره زیبای پوست را با چالش و روش های درمان گوناگونی مواجه می کند. یکی از عوارض شایع در جوان ها کک و مک است. اثر بسیار جدی روی صورت افراد میگذارد. روی زیبایی تأثیر دارد. در این مطلب بعضی روشها را بیان می کنیم و درمان کک و مک را به شما ارائه می دهیم. تا راه های برای از بین بردن کک و مک پیدا کنیم.

کک ومک صورت چیست؟

کک مک اکثرا با رسیدن به سن بلوغ در بعضی افراد پدید می اید.

این عارضه به اندازه کافی بر روی زیبایی شما موثر است. کک مک معمولا به دلیل تغییرات در رنگدانه های پوست بوجود می اید. در این عارضه ملانین بیش از حد ترشح می شود. خوشبختانه دانشمندان روش ها و درمان های برای این عارضه کشف کرده اند وراه های زیادی به دنیای زیبای ارائه داده اند.

دانشمندان به این نتیجه رسیدن که عوامل زیادی بر ایجاد کک و مک از جمله وراثت، قرار گرفتن در مقابل نور خورشید و بعضی از عوامل محیطی و اختلالت هورمونی ثأثیر دارد البته وراثت تأثیر زیادی در به وجود امدن این مشکل دارد معمولا افراد با پوست روشن بیشتر دچار این مشکل می شوند این دسته از افراد باید نسبت به پوست خود حساسیت بیشتری نشان دهند زیرا این مشکل برگشت پذیر است.

بیشتر بخوانید : لیزر پوست و هزینه ان

مشکلات هورمونی نیز تأثیر زیادی بر روی این مشکل دارد. پس برای درمان این مشکل ابتدا باید درمان های هورمونی انجام گیرد تا از بروز دوباره ان جلوگیری شود.

کو و مک صورت

روش های درمان کک و مک

  • استفاده از لیزر
  • لایه بردار

استفاده از لیزر

از لیزر به عنوان یک روش مطمعن می توان استفاده کرد. که در طول سال ها نتیجه مثبت ان را شاهد بودیم. لیزر می تواند بیشتر لکه های شما را از بین ببرد و شاهد صورت زیبا و شاداب شوید. باز هم لیزر درمانی نمی‌تواند راحل نهایی باشد. زیرا این مشکل برگشت پذیر است. بنابراین اگر زمینه ژنیتکی در شما وجود دارد از قرار گرفتن طولانی در معرض نور خورشید خودداری کنید تا باعث مشکلات جدی نشوید.

بیشتر بخوانید : پوست و مو و مراقبت از آن

لایه بردار

استفاده های از روش های زیادی برای لایه برداری پوست می شود این روش یکی از درمان کک و مک است که می توان از ان استفاده کرد و به زیبایی چهره دست یابید. در ضمن کرم های لایه بردار تأثیر زیادی در رفع این مشکل ندارد زیرا درمان این کرم ها طولانی مدت است و حداقل یک سال شاید بیشتر طول بکشد.

پس در نتیجه لایه برداری پوست نتیجه بهتری دارد می توان از روش های میکرودرم ابریژن برای لایه بردار و زیبایی چهره استفاده کنید زیرا نسبت به سایه روش ها ماندگاری بیشتری دارند. البته روش های ترکیبی هم تا حدودی جوابگوی این مشکل است.

کک و مک صورت و از بین بردن آن

ایا کرم های لایه بردار برای کک و مک چهره عوارض دارد.

میزان تعصیرات کرم لایه بردار در افراد متفاوت است شاید در بعضی ها جوابگو باشد. به دلیل پوست های حساس بعضی افراد که دچار این مشکل می شود استفاده از کرم لایه بردار باعث ایجاد عوارض جانبی بر پوست انها می شود و این عوارض ارتباط زیادی با نوع کرم ندارد.

استفاده از این کرم ها باعث به وجود امدن عوارض مانند. خارش پوست، قرمز پوست، التهاب و نازک شدن پوست می شود. و این مشکل برای پوست های حساس شدید تر است پس نباید زیاد از کرم های لایه بردار استفاده کرد. ایا می توان برای درمان کک و مک چهره از روش های خانگی استفاده کرد؟

درمان های سنت هنوز هم جوابگوی رفع این مشکل نیست زیرا از نظر علمی هنوز هم به اثبات نرسیده اند. پس در مورد تأثیرات ان نمی توان به طور دقیقا اطمینان حاصل کرد. با این حال تغدیه ی سالم تأثیر زیادی بر روی ای مشکل دارد پس از یک تغذیه سالم نباید غافل شود. استفاده مرتب از کرم های مرطوب کننده تأثیر زیادی در به وجود نیامدن این مشکل دارد پس نباید از ان غافل شود.