۷۵۲۶ ۵۱۵ ۹۱۲ ۹۸+​

حتما قبل از مراجعه حضوری با شماره بالا تماس بگیرید

آدرس کلینیک

جردن – ابتدای دستگردی غربی – کلینیک ستاره ساعی

کاشت مو به روش HRT

کاشت مو به روش HRT

یکی از مشکلات زیبایی که اکثر مردم با انها مواجه و سلامتی پوست و مو را به خطر می اندازد، ریزش مو است. که اکثر افراد درگیر آن که موجب ناراحتی و نگرانی انها شده است. برای بعضی از افراد که نصف موهای خود را بر اثر ریزش مو از دست داده اند نمی توانند از بانک مو استفاده کنند. در نتیجه راهی به غیر از کاشت مو به روش HRT ندارند.

بهترین روش برای این موارد کاشت مو به روش HRT است. اگر ریزش موی شما بین 50 الی 100 باشد طبیعی است ولی اگر از این تعداد بیشتر باشد غیر طبیعی است. باید به پزشک مراجعه کرد. البته عواملی که موجب ریزش مو در افراد می شوند مانند:

 • ژنتیک
 • آلودگی هوا
 • آب دارای املاح زیاد
 • استرس
 • رژیم غذایی نامناسب

کاشت مو به روش HRT (اچ آر تی) چیست؟

اگر به هر دلیل نتوانیم گرافت های طبیعی  موی افراد را برداریم باید از این روش استفاده کنید. در این روش فولیکول های مو به صورت طبیعی تولید نمی شوند کاملا مصنوعی به پوست سر انتقال داده می شود. پزشک ها پارامترهایی مثل جنس مو و رنگ مو را مورد شناسایی قرار می دهند. ولی نتیجه این روش مانند کلاه گیس به پوست سر چسبانده می شود.

به وجود امدن تار موها برخلاف گرافت های مو طبیعی با این روش نمی توانند رشد کنند به همین خاطر اگر رشد نکنند موها به همین اندازه باقی می ماند. 

اگر یک سال زمانی را برای این روش در نظر بگیریم. که فرد مجبور به دوبار ترمیم موها می شود. ولی برای دوبار ترمیم موها باید مراحل که قبل گذراندید از جمله هزینه ان را همه را باید برای کاشت مجدد موها در نظر بگیرید.

کاشت مو سر به روش HRT

در این روش گرافت های طبیعی به گرافت های مصنوعی برای کاشت مو استفاده می کند. جنس گرافت ها از نوع پلمیر یا ترانس درمال نام دارد ضخامت گرافت های مو مصنوعی 35 میلی متر است ولی پزشکان سعی می‌کنند مثل گرافت های طبیعی عمل کنند. یکی از راه های روش HRT مطابقت گرافت های مصنوعی با موهای طبیعی افراد است.

گرافت های مصنوعی باید انقدر طبیعی باشد که افراد متوجه نشوند این گرافت ها مصنوعی هستند در این مرحله رضایت متقاضیان و نتیجه کاشت گرافت های مصنوعی خیلی اهمیت دارد.

اگر موهای مصنوعی ظاهر طبیعی نداشته باشد برای افراد مشکل ساز می شود. به همین خاطر با استفاده از دستگاه اسکن از استحکام جنس مو و رنگ موها مطمئن می شوید. و این گرافت های مصنوعی با این مشخصات که گفته شده مطابقت دارد. و طبق آمار تراکم از قبل تعیین شده درست می شود.

اولین قدم برای کاشت پاکسازی پوست از هر نوع چربی عفونت برای اماده سازی موها مصنوعی برای کاشت است. این همه کار برای بهتر نشان دادن موهای مصنوعی روی پوست سر است.

ممکن است از ریزش مو کم شود. و در اخر پزشک اماده چسباندن موهای مصنوعی در جای مشخص شده می باشد تا مراحل کاشت مد نظر به روش HRT در این جلسه تمام شود. و افراد هیچ گونه  محدودیتی در برابر کار های روزمره و سرکار رفتن و استراحت نداشته باشند و  می توانید به فعالیت های خود ادامه دهند. 

مزایا

 •  این روش برای بعضی از افراد که از بانک موی زیاد برخوردار نیستند  انجام می شود در روش کاشت مویHRTهیچ گونه بخیه یا درد خونریزی یا برشی روی پوست سر به وجود نمی اید.
 • اگر افرادی از روش HRT راضی نباشند می توان گرافت های مصنوعی که کاشت شده روی پوست سر بردارند.
 •  برای افرادی که از بیمارهای زمینه ای رنج می برند و نمی توانند با خیال راحت از کاشت موی طبیعی استفاده کنند می توانید از روش HRT برای گرافت های مصنوعی برای کاشت مناسب است و یکی از مزایای مهم این روش است.
 •  بی حسی ندارد
 •  می توانند تراکم مو را زیاد کنند.
 •  تمام مراحل این روش در یک جلسه انجام می گیرد مثل روش های دیگر نیست می توانن بعد از تموم شدن کار به زندگی روزمره خود برسند.

عوارض

در این روش معمولا عوارض انچنانی گزارش نشده است. ولی بعضی از افراد عوارض از این روش دیده اند که عبارتند از:

 • امکان به وجود امدن قارچ و به علت عفونت های  و چربی های موجود در پوست سر  یکی از عوارض های این روش است.
 • مواد چسبی برای موهای مصنوعی ممکن است باعث حساسیت شود.
 • شاید منجربه خارش شود.
 •  منجر به حساسیت پوستی و قرمز پوست می شود.

ترمیم مو به روش HRT

این روش از یک شبکه نازک و نامرئی تشکیل می شود. که خطور ریش با فرق پوست سر کاملا طبیعی هستند. انقدر طبیعی است که با موهای خود شخص غیر قابل شناسایی است. ترمیم مو با این روش برای هر فرد که بانک موی مناسبی ندارد انجام می شود. 

این روش توسط کراتین های کاملا گیاهی بوده و کاملا بهداشتی بر روی سطح پوست سر فیکس می شود. عمر پایان این روش بین 2 الی 3 سال می‌باشد البته بستگی به مراقبت های درست افراد دارد.

مزایای ترمیم

 • بدون جراحی می باشد.
 • از  همه نوع بانک موهای افراد انجام می شود و رده سنی مشخصی ندارد.
 •  دوران استراحت ندارد و فرد بعد از انجام این عمل می تواند همه کار را انجام دهد.
 •  از انواع سشوار، اتو مو، بابلیس…. می توانن از این دستگاه برای موها استفاده کرد.
 •  به دلیل طبیعی بودن موها استفاده از رنگ های شیمیایی کاملا راحت است.
 •  ترمیم معمولا بین یک روز و یک جلسه انجام می گیرد و نیاز به جلسه مکرر ندارد.

هزینه کاشت مو HRT

اولین سوال که متقاضیان می پرسند هزینه این روش چند است. هزینه این روش ازتمام روش ها طبیعی بخصوص از FIT گران تر است همچنین در روش HRT کمی موها می ريزند. به همین دلیل بخاطر این ریزش موها دوبار نیاز به ترمیم  مجدد دارند. افراد با توجه به هزینه کاشت باید هزینه دورهای ترمیم مجدد این روش هم پرداخت کند. هزینه کاشت مو در این روش بستگی به تراکم ان و تعداد گرافت های مو دارد.

هر چند گرافت های مو بیشتر باشد هزینه ان بالا می رود ولی در این روش موهای بلند از موهای کوتاه هزینه بیشتری دارد  از عوامل های دیگر که در این روش تأثیر زیادی دارد استفاده از رنگ خاص مو، ضخامت و جنس مو می باشد.  اعتبار کلینیک  کاشت  در پرداخت هزینه هر فرد موثر هستند.

‫0/5 ‫(0 نظر)

اشتراک‌گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *