کاشت مو به روش FCI چیست؟ و فرایند آن به چه شکل است؟

کاشت مو به روش FCI

امروزه کاشت مو به روش FCI انجام می شود که مخفف ان کلمات Follicular Cell Implantation می باشد.  موها بر روی زیبایی افراد نقش مهمی دارند بعضی از افرادی که دچار طاسی یا ریزش مو هستند این مشکل را یک نقص جدی در ظاهر می دانند. این مشکل سبب کمتر شدن اعتماد به نفس در افراد می شود و در زندگی بعضی تأثیر منفی می گذارد با این حال این مشکل راهکاری به همراه دارد و راحل ان کاشت مو است. امروزه افراد زیادی برای کاشت مو اقدام می کنند.  پس از انجام کاشت مو، هیچ اثری از مصنوعی موها در آن‌ها دیده نمی‌شود.

حتی بعضی وقتها میزان رشد مو از زمان شروع ریزش مو نیز زیادتر می شود. روش های زیادی برای کاشت مو وجود دارد یکی از روش های است که مدنظر پزشکان برای کاشت در آینده می باشد، کاشت مو در این روش توسط دستکاری رشد فولیکول های مو انجام می شود. استفاده از این روش مزایای بسیار زیادی دارد. یک روش سریع برای کاشت مو است.

کاشت مو به روش FCI

رشد مو توسط ذرات ریز به نام فولیکول صورت می‌گیرد. این فولیکول ها بالاتر از ریشه مو و پایین تر از ناحیه بیرونی مو انجام می شود.  وظیفه این نوع کاشت ارسال مواد لازم برای رشد به خارج از مو هستند. روش های زیادی در جهان وجود دارند که به شکل غیر مستقیم توسط فولیکول ها کاشت مو را زیادتر می کنند. با این حال کاشت مو از طریق FCI یکی از روش‌هایی است که فولیکول نقش اصلی را در آن دارد. ریزش مو در ناحیه های مختلف موی سر خیلی کمتر از بالای سر است. از همین رو، فولیکول‌هایی که در زیر موهای پشت و کنار سر قرار دارند، سالم‌تر هستند.

در کل استفاده از فولیکول‌های پشت سر درد کمتری برای افراد به همراه دارند و استفاده این قسمت برای کاشت مو اسان تر است. ایده اصلی کاشت مو به روش FCI رشد مو از طریق کاشت فولیکول‌های موی تکثیری انجام بدهد. در روش FCI فولیکول های مو را از قسمت پشت سر بیرون می اورند ولی برعکس روش مشابه کاشت مو این فولیکول‌های مو نمی توانند مستقیم بر روی سر افراد کاشت شوند.

در این روش کاملا فولیکول ها را جدا می کنند تا در ازمایشگاه موقعیت خوبی برای ان ها در نظر گرفت تا به خوبی رشد کنند. سپس این فولیکول‌ها توانایی زایش مو را دارند. روی سر قرار داده می‌شوند. این فولیکول ها در آزمایشگاه کاملا اماده رشد هستند. با قرار گیری بر روی سر افراد عملیات رشد خود را شروع  و با این روش موها پر پشت خواهند شد.

ویژگی‌های کاشت مو به روش FCI

در این روش تولید فولیکول های مو بیرون از بدن و در جای مخصوص انجام می شود. این رشد در آزمایشگاه باعث دستکاری طیف وسیعی از ویژگی‌های مو توسط متخصصان شده است. این شرایط سبب می شود که مراحل کاشت موی خیلی راحت تر انجام شود. چرا که به نیاز بیشتر افراد که طرفدار این روش کاشت مو هستند پاسخ داده می شود. به عنوان مثال بعضی از افرادی که دارای موهای کم هستند. قطر موی این نوع افراد کم است. استفاده از موها در این روش کاشت موی تازه پیوندی دچار مشکل می شوند. البته شکنندگی موها رشد موهای تازه کاشت را دشوار تر می کند.

در بعضی از موارد این رشد به حداقل می رسد. در بعضی از موارد کاشت انقدر دشوار است. که زمان و هزینه زیادی در بر خواهد گرفت. استفاده از روش کاشت مو FCI این مشکلات را برطرف می‌کند. در این روش کاشت قطر موها را می توانید دستکاری کنید. چرا که شرایط داخل ازمایشگاه کاملا روی میزان رشد موها تأثیر زیادی دارد. بسیاری از ویژگی‌های دیگر موها نیز قابل دستکاری هستند. به عنوان مثال حجم موهای کاشت شده در این روش افزایش میابد.

می توان در این حالت نوع خمیدگی و خواب موها را عوض کرد. از مزایای مهم این روش می توان به این اشاره کرد که بانک مو تشکیل می شود. بانک مو حاوی اطلاعات خود شخص می باشد بعد از طی یک سری از مراحل این بانک در آزمایشگاه ها نگهداری می شود نگهداری بانک مو چند مزیت دارد اول این که اگر عمل پیوند موفقیت امیز نبود بدون تکرارمراحل قبل می توان از این بانک مو استفاده کرد یا اگر در اینده شخص دچار ریزش مو شود می توان با خیال راحت از بانک مو استفاده کرد.

فرآیند انجام کار

در این روش حتما باید به پزشک متخصص در این زمینه مراجعه کرد تا اطلاعات لازم را به شما بدهند. هرگز بدون اطلاعت قبلی اقدام به کاشت نکنید بعد از معاینت لازم در مورد سر شما تا پزشک از شرایط فولیکول های مو اگاه باشد. بعد از ان شما برای مراحل کاشت مو اماده می شوید. در یک جلسه در مطب پزشک مربوطه، از پشت سر شما فولیکول‌هایی را برمی‌دارند. تعداد فولیکول ها چندان زیاد نیست چرا که به میزا کم می توان به رشد خود ادامه دهد. سلول‌هایی که در ریشه‌ی مو وجود دارند و نوعی از سلول‌های بنیادی یا زوایا هستند. موادمغذی به همه سلول ها داده می شود و این سلول ها به بهترین نحو به رشد سریع خود ادامه می دهند.

کاشت سلول مو

توانایی تولید سلول در کاشت مو به روش FCI امکان تولید سلول هایی که به اندازه کافی برای رشد دوباره فولیکول های مدرن برای انتقال اماده می شوند دارند. به روش کاشت مو FCI اغلب به کلون‎ موهای یا ضرب موها گفته می‌شود. در کاشت مو به روش FCI، فولیکول‌های جدید کشت و توسط سلول‌های DP همراه با اپیدرم موجود در پوست سر ایجاد می‌شوند. در کل فولیکول های مدرن به صورت سلول‌های کاشتی ترکیب می شوند.

اولین نسخه  این روش که امروزه قابل استفاده است. ولی اتولوگ ها به سلول خود فرد گفته می شود. که از ان در این روش استفاده می کنند. به گفته پزشک  از فولیکول های موی افراد برای موی افراد دیگر نمی توانند استفاده کرد. البته این مشکل برای برخی از افراد نیز وجود دارد و شاید در روزای دیگر این مراحل درمان کاشت مو با این روش بتواند چنین کاری را نیز انجام بدهد. انجام مراحل کاشت مو و سلول سرپایی است در کل موهای اهدا کننده بسیار کم هستندولی با این حال می‌توان آن‌ها را برای رشد و تکثیر چند هزار فولیکول برای پیوند مورد استفاده قرار داد.

بافت پوست سر به ازمایشگاه انتقال داده می شود. تا سلول‌های فولیکولی از آن جدا و در فرآیند کشت ادامه یابد. از انجایی که پوست سر به مواد فولیکول‌های حساس به آندروژن نیست. ولی نوع سلول های DP دقیقا مانند فولیکول های پیوند یافته مسلط بر شخص اهدا کننده ریشه خواهند بود.

لانه گزینی مو در کاشت مو به روش FCI

بعد از این سلول های برداشته گسترش داده میشوند. و به کلینیک انتقال و نوبت به پیوند می شود. بین هر دو مراحل یعنی تولید و لانه گزینی مدت زیادی لازم دارد. طول این نوع روش به شرایط مختلفی بستگی دارند. به عنوان مثال جنس مو، شرایط خاص و ویژگی‌های فولیکول، تعداد فولیکل‌های موردنیاز و مساحت آن قسمت از سر که دچار کم مویی یا کچلی روی این زمان اثر گذار باشد. در بعضی از افراد مراحل رشد بسیار کند انجام می شود.

شاید تا چند ماه زمان ببرد و تا فولیکول ها به رشد کامل برسد. اماده برای استفاده از مراحل لانه گزینی باشند. با این حال شاید سرعت تولید سلول ها بیشتر باشد و البته فقط یک ماه طول می کشد. تا سلول های مورد نیاز برای کاشت به این روش اماده باشند. قبل از انتقال فولیکول ها به پوست سر داروی بی حسی استفاده می شود. تا برای بیمار بدون درد باشد. پزشک در ابتدا ناحیه‌ای که دچار عارضه ریزش مو شده و  کاشت بنا به صلاح دید بیمار روی آن انجام شود. با ایجاد تشکیل سوراخ های ریز و نازک بر روی پوست سر سبب خواهد شد که شکاف های عمیق بر روی سر ایجاد شود.

به بیمار داروی بی حسی می زنند و هیچ گونه دردی احساس نمی کند. پزشک می تواند دستگاه‌های خاص فولیکل‌ها را در داخل سر قرار دهد. بعد از این که این عمل به پایان رسید افراد می توانند از مطب خارج شوند. بعضی وقت ها شاید سلول های کاشتی داخل موهای سر طی چند جلسه انجام گیرد. یا برخی اوقات شاید در یک جلسه به اتمام برسد این موضوع بستگی به شرایط بسیاری مانند میزان کچلی و ریزش مو دارد.

‫0/5 ‫(0 نظر)