کاشت مو به روش سلول های بنیادی امکانپذیر است یا خیر

کاشت مو به روش سلول های بنیادی

آیا به کمک سلول های بنیادی می توان موهای پر پشت و طبیعی داشته باشند؟ اما به طور کلی این خبر صحت ندارد. ولی در کل این روش به صورت تکنیک شفاهی انجام می شود. روش کاشت مو به روش سلول های بنیادی شباهت زیادی با تکنیک کاشت به روش های مختلفی دارد. تنها برداشت فولیکول های مو که در زیر پوست فرد که حاوی مو است. به فولیکول های مو در ازمایشگاه زیر میکروسکوپ که به شدت در حال تولید هستند کمک می کند. تا به موهای سر خود شما پیوند داده شود. اما برای این روش به تجهیزات جدیدتر و پیشرفته تر نیاز هست که امروزه به انها دسترسی نداریم. ولی در بعضی از کلینیکها ادعای این تکنيک پیشرفته را دارند ایا این درست است یا نه یا می خواهند اعلام کنند که امروزه این روش وجود دارد؟

ایا کاشت مو همراه با سلول های بنیادی صورت می گیرد؟

این نوع سلول ها که به پتانسیل شباهت دارد. همه ی فعالیت سلول های بدن را به عهده ندارد. به همین خاطر به این نوع سلول ها غیر تخصصی گفته می شود. ولی طبق اطلاعات کافی که از دانشگاه پنسیلوانیا به دست امده این است که این نوع سلول ها یکی از عوامل ریزش مو هستند. بنابراین روش کاشت مو توسط سلول های بنیادی در رد کار پزشکان قرار گرفته. استفاده از این روش نکات مثبتی به همراه داشته است.

سلول های بنیادی برای ترمیم دوباره و رشد موها خیلی موثراست. به همین خاطر می خواهند برای ترمیم طاسی موهای سر از این سلول استفاده کنند. شاهد موهای با رشد خوب و طبیعی باشند. سلول های بنیاد به طورکلی یک روش عالی برای رشد موها در همه نواحی مختلف هستنند. می تواند جای سلول های مرده را هم بگیرند. ولی افرادی که به هر دلیلی به ریزش مو دچار شده اند می توانند از این سلول ها برای کاشت مو استفاد کنند.

بیشتر بخوانید : داشتن پوست روشن و راه کارهای دست یابی به آن

سلول های بنیادی توانسته تکثیر و تحولاتی در روش کاشت مو انجام دهد. این موضوع سبب شده که همه روش های کاشت را از لیست حذف کند. تا این سلول ها جایگزین ان ها شود. یکی از خصوصیاتی که این سلول دارد می تواند سلول های مرده را از بدن بیرون کند.  قابلیت تقسیم و تکثیر شدن در داخل سلول های بدن را دارد. همراه با سلول های مرده می توانند همه سلول های اسیب دیده را ترمیم کنند حال که وظیفه این نوع سلول را فهمیدید باید مراحل کاشت مو به کمک این سلول را نیز بدانید.

مراحل کاشت مو به کمک سلول های بنیادی

این روش به همراه این سلول های بنیادی تا سال2017 ادامه داشته است در حالی که محققان ایتالیایی کاشت مو را با این روش شروع کرده اند. ولی در شفاهی چند تکنیک کاشت مو دیده شده است که عبارتند از:

  • فولیکول‌های مو و تولید ان: در این روش کاشت مو با دستگاهی به نام بیوپسی پانج انجام می شود که به شکل تغیه دایره وار است که در داخل پوست چرخانده و توسط این ابزار می توان فولیکول های مو را از بافت ها جدا کرد.
  • فولیکول های مو کاشته شده : در مرحله اخر سلول های بنیادی توسط دستگاهی به نام سانتریفیوژ بافت را از زیر پوست جدا می کنند. در ادامه از سلول های به نام سوسپانسیون در داخل انها نگهداری می شود. به ناحیه پوست سر پیوند داده می شود.

امروزه گروهی از متخصصان بر روی سلول های بنیادی که مراحل درمان ریزش مو است تحقیقات کلی انجام می دهند. اگر چه همه مراحل این روش شفاهی و اندکی با بقیه روش های دیگر فرق دارد. در کل رشد فولیکول های مو در ازمایشگاه توسط یک نمونه از بدن خود شما دریافت و درمان به صورت دقیق انجام می شود.

بهترین گزینه مناسب برای سلول های بنیادی چه کسانی هستند؟

کاشت مو به روش سلول های بنیادی متفاوت‌ تر از روش های دیگر کاشت است. در قسمتی که ریزش مو رخ دهد نمی توان کاشت مو را با این روش انجام داد در این صورت می توان از سلول های بنیادی برای کاشت مو استفاده کرد. با این روش به بانک موی افراد نیازی نیست و موهای قسمت پشت سر کم پشت نخواهد شد. افرادی که بانک موی مناسب ندارند می تواند از این روش استفاده کنند.

کاشت مو با این روش برای افرادی که همه روش های کاشت را به درستی انجام داده اند. ولی به نتیجه دلخواه نرسیده اند. در این صورت می توان از روش سلول بنیادی بهره ببرد. ولی برای بعضی از افرادی که ریزش مو را زیاد تجربه کرده اند بهترین روش کاشت خواهد بود و در اینده به کمک این نوع افراد می اید.

  • افرادی که مبتلا به بیماری آلوپسی آندروژنتیک
  • افرادی که دارای آلوپسی آندروژنتیک مردانه
  • افراد دارای آلوپسی سیکاتریسیال

اگر شما دارای این نوع بیماری هستیدمی توانید گزینه مناسبی برای کاشت مو با روش سلول های بنیادی باشید و شما را به رویای که همیشه در نظر داشتید  می رساند.

بیشتر بخوانید : رنگ کردن مو ها و عوارض جانبی آن

ایا کاشت مو با روش سلول های بنیادی عوارضی به همراه دارد؟

از انجایی که کاشت مو با این روش هنوز بر روی افراد به صورت عملی با این روش انجام نشده پس هنوز عوارض خاصی برای این روش در دسترس پزشکان نیست یا اطلاعات در این باره نداریم. درست است مثل تمام تکنیک های زیبایی عوارض مخصوص به خود دارد با این شباهت در این روش تلاش می شود عوارض های که در دوران قبل برای این روش وجود داشته را از بین ببرند. در کل خطراتی از جمله عفونت  و خونریزی در روش سلول های بنیادی وجود دارد.

شاید در انجام این روش شاهد به جا ماندن اسکار باشیم. در کل عوارض بیوپسی پانج امروزه زیاد قابل دیدن نیست ولی اسیب دیدگی های زیادی در انجام این روش وجود دارد در نتیجه با انتخاب پزشک می توان هر گونه عوارض احتمال را کاهش داد.

درصد موفقعیت با وجود سلول های بنیادی چقدر است؟

اطلاعات به دست امده از این روش برای کاشت مو نتایج قابل قبولی به همراه دارد ولی نتایج روش سلول های بنیادی شاید موفقیت امیز باشد و می تواند سایر روش های کاشت مو را دگرگون کند. ممکن است در روزهای اینده به تکنولوژی‌های مدرن و پیشرفته دست یابد. یکی از محققان ایتالیایی با ازمایشات مختلفت طی چند دوره می توان با گذشت ۲۳ هفته از درمان، تراکم موها در ناحیه دچار طاسی به‌ اندازه ۲۹ درصد با افزایش همراه بوده است.

ایا می توان کاشت مو به روش سلول های بنیادی را پیاده سازی کرد؟

به این خاطر که کاشت مو همرا با سلول های بنیادی مزایای بیشتری خواهد داشت. ولی برای اکثر افراد خبر خیلی خوبی است. اما این روش هنوز تحقیقات زیادی لازم دارد. ولی کلینیک های زیادی وجود دارد که ادعا می کنند خدمات سلول های بنیادی را ارائه می دهند. این خبر کاملا غلط است این سلول ها توسط سازمان غدا و داروی آمریکا وارد و توسط وزارت بهداشت ایران مورد بررسی قرار می گیرد. در اخر وزارت بهداشت ایران این مورد را رد کرده است.

بیشتر بخوانید : عوارض کاشت مو در زمان های مختلف چه تأثیری دارد؟

کاشت مو به روش سلول های بنیادی مزایای زیادی دارد؟

یکی از مزایای ثابت کاشت مو به روش سلول های بنیادی درد می باشد. ولی بعضی از افراد به خاطر درد که این روش دارد این روش را قبول ندارند و روش های جدید و پیشرفته ی سلول های بنیادی مانند کاشت مو به روش میکرو FIT در حل مشکل این روش کمک شایانی می کند. می توان در انجام عمل کاشت مو با این روش از داروی بی حسی برای درد افراد استفاده کرد. تا هیچ گونه دردی در حین انجام این روش احساس نکند.

کاشت مو به روش سلول های بنیادی هزينه زیادی دارد.

کاشت مو توسط این روش هنور در مرحله تحقیقاتی است. نتایج انجام این روش به اتمام نخواهد رسید. اگر در مورد هیزنه ان کنجکاو هستید هیچ اطلاعاتی در مورد این روش به دست نیامده است. البته روش های جایگزینی این روش در بعضی از این کلینیک ها موجود است. با توجه به این که کاشت مو با این روش مدرن است و به تجهیزات پیشرفته نیازاست در این صورت هزینه این روش خیلی بالا است.

احتمالا در اینده تکنیک های این روش به صورت عملی وعمومی برای اکثر افراد ارائه داده شود. کاشت مو همرا با سلول های بنیادی ایده جدیدی است. اما نمی توان این روش را با تجهیزات امروزه انجام داد. به همین خاطر برای تبلیغات این روش در سایت های دروغین تحت تأثیر قرار نگیرید. از همه مهم تر جان خود را در برابر این شایعات دروغین به خطر نیندازید.