کاشت ریش و سبیل به روشFIT چه مزایای دارد.

کاشت ریش و سبیل به روشFIT

بعضی از اقایان به داشتن ریش و سبیل علاقه زیادی دارند. ولی متاسفانه به دلیل علائم ژنتیکی، صورتی کم موی دارند. همچنین برخی از اقایان در گذشته ریش و سبیل پر پشتی داشته اند. ولی تعداد کمی از انها دچار ریزش مو در ریش و سبیل خود شده اند. درمانی برای برطرف کردن این مشکل نبوده است. در کل کاشت ریش و سبیل برای تعدادی از افراد مناسب است. متدهای مختلفی برای این منظور وجود دارد که کاشت ریش و سبیل به روشFIT یکی از روش‌های رایج در این زمینه است. در کل کلینیک های مختلفی عمل های زیبایی ريش و سبیل را انجام می دهند و برای اینکه عوارض کمتری را تجربه کنید باید حتما در کلینیک معتبر کاشت را انجام دهید.

کاشت ریش و سبیل به روشFIT و مزایای آن چیست؟

امروزه این روش یک روش محبوب برای دنیای پزشکی است. در این روش برای خارج شدن گرافت ها از پانج های مخصوص استفاده می کنند. روش کاشت ریش و سبیل شباهت زیادی با روش کاشت مو دارد منتها تعداد استخراج گرافت، زاویه و عمق کاشت در پیوند ریش و سبیل متفاوت است. البته در این روش گرافت ها با دقت کامل برداشته می شود. میزان واحد فولیکولی در این روش بستگی به تراکم موی که فرد لازم دارد یعنی ما بین 1500 الی 2500 خواهد بود ولی در کاشت ریش و سبیل برداشت ما بین 500 الی 1500 فولیکول صورت می گیرد.

در این روش باید ظرافت بسیار بالایی داشته باشد از یک‌سو برداشت گرافت با پانچ انجام می‌شود و لازم است متخصص به درستی عمل نماید تا آسیبی به پوست وارد نکند. از یک طرف هم گرافت های اماده سازی برای کاشت در پوست باید با دقت کامل و بالا پیش برود. توجه کنید حتما از پزشک با تجربه کمک بخواهید.

 • کاشت ریش و سبیل با تراکم بسیار بالا برای پیوند وجود دارد.
 • دوره استراحت و ریکاوری این روش بسیار کم است
 • تا رسیدن به نتایج مثبت این روش را باید تکرار کرد.
 • در قسمت پیوند گرافت ها، زخم یا در اخر اسکار وجود ندارد.
 • از نظر هزینه مقرون به صرفه است.

بیشتر بخوانید : کاشت ریش و سبیل به روش SUT ، مزایا و معایب آن

آیا کاشت ریش و سبیل به روشFIT ممکن است؟

سبیل مانند ریش شرایطی  مشابهی دارند. در کل تمام عوامل های که موجب ریزش موی سر و ریش می شوند بر روی فولیکول های سبیل هم موثر خواهد بود و در اخر شاید دچار ریزش موی سبیل شوید.  در این شرایط شما می توانید از این روش استفاده کنید. این روش برای افرادی که از کم پشتی ریش وسبیل خود رنج می برند مناسب است.

کاشت ریش و سبیل برای چه کسانی ممکن است؟

 • شاید ریش و سبیل افراد کم مو یا پراکنده یا در حوادثی نظیر تصادف و آتش سوزی، فولیکول‌های مو از بین رفته باشند. در چنین شرایطی فرد می توانند به فکر کاشت بیفتد.
 • افرادی که به دلایل های گوناگون مانند مشکلات هورمونی، تغذیه نادرست، مصرف دخانیات، استرس و … دچار ریزش موی ریش و سبیل شده اند گزینه مناسبی برای کاشت هستند.

از دیگر سوالات که مراجعین قبل  از کاشت می پرسند سن مناسب رشد ریش و سبیل می باشد که معمولا ما بین 20 تا 25 سالگی است. توجه کنید اگر به بیماری های خاص مبتلا هستید حتما باید به پزشک خود مراجعه کنید چون سلامتی عمومی بدن برای عمل زیبایی بسیار اهمیت دارد.

بیشتر بخوانید : کاشت ریش و سبیل در ایران

مراقبت های پس از کاشت ریش به روش اف آی تی

 • بعد از کاشت حتما تا دو هفته از دخانیات پرهیز کنید مصرف دخانیات سطح فشار خون را کمتر می کند و فولیکول‌ها بخاطر نبود اکسیژن کاملا از بین می روند.
 • از مصرف الکل تا دو هفته بعد از عمل کاشت خودداری کنید چون الکل باعث رقیق شدن خون می‌شود در نتیجه خطر خونریزی در قسمت زخم بیشتر خواهد شد.
 • بعد از پایان عمل قسمتی که کاشت را انجام داده اند بخاطر لخته شدن خون، قرمز به نظر می رسد این مشکل طی 1 الی 2 هفته برطرف می شود.
 • قسمتی که عمل کاشت ریش و سبیل انجام شده به هیچ عنوان نباید مرطوب شود نباید از اب بسیار گرم استفاده کنید تا مدتی نباید زیر دوش بروید تا جای ممکن با یک کاسه اب، سر خود را بشویید تا هیچ گونه فشار به فولیکول ها وارد نشود.
 • تا وقتی که پزشک معالج خود دستور ندهد نمی توانید ورزش های سنگین که سبب پایین امدن فشار خون و تعریق پوست می شود انجام دهید.
 • رژیم غذایی در دوران استراحت و بعد از عمل بر بهبود نتیجه کاشت ریش و سبیل موثر است.
 • تا مدت خیلی کوتاه نباید از سشوار استفاده کنید و به جای گرم مانند سونا و جکوزی بروید .
 • در زمان خشک کردن صورت نباید از حوله استفاده کنید.
 • اب خوردن بعد از عمل کاشت ریش و سبیل با روش FIT فراموش نشود.

بعد از کاشت ریش و سبیل تا سه هفته شاهد ریزش مو خواهید شد جای نگرانی نیست طبیعی است و دوباره موها به روند رشد خود ادامه می دهند. اما ما بین 6 الی 12 ماه لازم است تا به نتیجه دلخواه خود برسید. 

بیشتر بخوانید : عوارض کاشت ریش و سبیل چیست؟

دوران ریکاوری و نقاهت کاشت ریش و سیبیل به روش Fit

اما کاشت ریش و سبیل با این روش توسط داروی بیحسی موضعی انجام می گیرد و غیر تهاجمی است. بعد از عمل کاشت می توان به کارهای روزمره خود ادامه دهید اما لازم است یک یا دو روز استراحت کنید. تا عوارض های این روش مانند التهاب یا ورم از بین بروند . اما شاید بعد از یک هفته دچار ریزش مو شوید ولی جای نگرانی نیست همانطور که قبلا گفته شده این امر کاملا طبیعی است و بعد سه ماه دوباره این فولیکول ها به رشد خود ادامه می دهند.

آیا کاشت ریش و سبیل به روشFIT دائمی است؟

در صورت هر گونه ریزش مو باید با پزشک معالج خود در ارتباط باشید و مشکل بروز این عوارض را کاملا برطرف کنید و برای بازگرداندن تراکم مو می توانید کاشت ریش و سبیل انجام دهید و همیشه کاشت ریش و سبیل نتیجه ماندگاری داشته است چون بعد از کاشت موی پیوندی همانند موهای قبلی به رشد خود ادامه می دهند.

کاشت ریش به روش اف آی تی طبیعی به نظر خواهد آمد؟

کاشت ریش و سبیل شباهت زیادی به کاشت مو دارد.  فرد بعد ازکاشت صاحب موهای زیبا و پر پشت می شود در کاشت ریش و سبیل هم همینطور است و کاملا طبیعی انجام می شود. همچنین در مورد کاشت ریش و سبیل زاویه وعمق پیوند فولیکول، در نتایج مثبت ان بسیار مؤثر است در اخر کارکرد متخصص نتایج مثبتی به همراه دارد.

در کدام کلینیک ها می توان کاشت ریش به روش fit انجام داد؟

 • روش های درست انجام شده در مرکز
 • نظارت کردن مراجعین
 • تأییده مجوز رسمی وزارت بهداشت
 • روزمه کاری پزشکان فعال در کلینیک

بیشتر بخوانید : روش کاشت برای ریش و سبیل، دلایل و مراقبت بعد از کاشت