ورزش کردن بعد از کاشت مو امکان پذیر است

ورزش کردن بعد از کاشت مو

یکی از جدیدترین و پیشرفت ترین روش های کاشت مو (FIT, FUT یا ترکیبی) است. به علت جدید بودن این روش مراقبت و سلامت عمومی ان اهمیت زیادی دارد و باید به نکات بهداشتی بیشتر توجه کرد چون رفتن به ورزشگاه و ورزش کردن بعد از کاشت مو مضر است.

 اما چه مدت می توانید بعد از کاشت مو ورزش کنید؟

 از تمرینات سنگین و شدید ورزشی باید 40 روز از عمل کاشت مو بگذرد و بعد از گذشت 7 روز از کاشت مو باید ورزش کردن را شروع کرد، ورزش های سبکی مانند پیاده روی انجام داد. ولی برای انجام ان باید حتما با پزشک معالج خود در ارتباط باشید. برای پیوند مو که فولیکول های مو سالم هستند  موها را از پشت گردن یا قسمت مختلف بدن به قسمت های موی سر که در حال ریزش خواهند بود پیوند می زنیم.

برای کاشت مو براش های در پوست سر ایجاد می کنند. در قسمتی که برش انجام شده است. گرافت های مو در قسمت برش ها کاشته می شوند.ولی گرافت های که تازه پیوند داده شده نیاز به مراقبت های بیشتری دارد تا افراد دچار عفونت نشود. و احتمال زیاد داد که اگر مراقبت درست انجام نشود گرافت ها از این شکاف ها بیرون بیاید در نتیجه پاسمان باعث می شوند. گرافت ها محکم در جای خود قرار بگیرد. تا پوست سر شما به درستی ترمیم یا بهبود یابد.

به چندین دلیل، ورزش کردن بعد از کاشت مو می تواند تهدید باشد

کشش

 بعضی از تمرینات خاص هستند. که باعث می شود پشت گردن کشش داشته باشید (شبیه افراد که در حال عطسه کردن اتفاق می افتد) ممکن است به روش FUT یک نیروی کششی حس شود. برای بهتر شدن و بهبود کامل هر چه سریع تر اسکار و قسمت جراحی بهتر است از ورزش های سنگین یا ورزش کشتی بعد از 40 روز در ماه های اول نباید این ورزش ها را انجام دهید.

شستشوی

بعد از پیوند زدن موها پوست سر خیلی حساس می شود شاید با یک ورزش کردن یا حمام موجب عرق کردن می شوند. به محل کاشت مو اسیب جدی وارد کند.

فشار خون

 بعضی وقتی ها ورزش کردن موجب بالارفتن ضربان قلب می شوند و این ضربان قلب سبب می شوند فشار خون افراد بالا برود در این روش ممکن است  با وجود فشارن خون بالا  احتمال خونریزی در ناحیه که پیوند را انجام داده اند یا به احتمال زیاد فشار خون گرافت ها را از جای خود خارج کنند.

داروها

بعضی از داروها و موادی که برای ورزش کردن مناسب است. از انها استفاده می شوند ممکن است. در بهبود عمل کاشت مو این داروها تأثیر زیادی دارند. ولی بهتر است برخورد با هر مشکل با پزشک معالج خود مشورت کنید. ولی در کل ورزش کردن برای افرادی که کاشت مو انجام داده اند یا برای سلامت بدن  ان را انجام می دهند بسیار مفید هستند. اما ممکن است فعالیت های ورزشی که روزمره ان را انجام می دهید شاید به مدت کوتاه ورزش خود را به حالت تعلیق در اورید.

ورزش و ریزش مو

 ورزش برای بدن سلامتی و تندرسی به همراه دارد. برای افرادی که هر چند کم ورزش می کنند. یا برای ورزشکاران حرفه ای به میزان فعالیت های که دارند برای سلامتی و تندرستی را برای بدن خود به ارمغان می اورند. برای جسم و روح افراد ورزش خیلی مهم است. ولی امروزه ورزش اهمیت چندانی ندارد. ولی پزشکان بهبود هر چه سریع تر از بیماری را ورزش کردن می دانند.

تاثیر ورزش بر رشد مو و ریزش موها

در کل نه تنها ورزش کردن هرچیزی که به سلامتی  روند رشد موها کمک کند برای موها تأثیر گذار است. ورزش نه تنها باعث تنظیم فشار خون میشود. بلکه برای سلامتی دوباره موها مفید هستند. سبب می شود موهای با طراوت و شاداب داشته باشید. اما در ورزش مواردی وجود دارد که سبب ریزش موها می شود.

بیشتر بخوانید : ورزش کردن بعد از کاشت مو عوارض دارد؟

عرق کردن در حین ورزش موجب اسیب زدن به موها می شود. ورزش شناگر که درون اب یک نوع کلر وجود دارد که باعث خشکی پوست سر می شود که باعث ریزش مو می شوند. برای وزنه برادی هم خطر از دست دادن موهایشان وجود دارد. باید فعالیت های سنگین ورزشی باعث جذب تستسترون آزاد در ورزشکاران می شود، گرچه این جذب تستسترون آزاد باعث حجیم شدن و تقویت عضلات می شود. ولی به سلامتی موها اسیب می زنند. ورزشکارانی هم که از استروئیدها استفاده می کنند از ریزش موهای خود بعد از استفاده از ان خبر دارند.

 ریزش مو عوامل و دلایل مختلفی می تواند داشته باشد، مانند:     

  • ریزش موها بر اثر هر نوع بیماری ها
  • برای افرادی که شیم درمانی می شوند.
  • ردر اثر ارثی اتفاق می افتد
  • تغذیه نامناسب و کاهش سلامت عمومی بدن ریزش مو خواهید داشت

ریزش مو برای هر فرد بستگی به شرایط موجود اتفاق می افتد. ریزش مو برای افراد در هر سن ناراحت کننده است اگر این ریزش مو باعث کم پشت و طاسی شوند باید دنبال کاشت مو یا درمان ان باشید. برای ریزش مو و درمان ان انواع مختلف روش ها را داریم ولی مطمعن ترین روش برای ریزش موهای افراد که نتیجه بخش خواهند بود کاشت مو طبیعی و روش های مختلف ان است.

 عوارض فعالیت های سنگین بعد از کاشت مو چیست؟

ورزش کردن بعد از کاشت مو یا فعالیت های سنگین موجب پاره شدن بخیه های پوست سر می شود. ولی این اتفاق زمانی رخ می دهند که قسمت اهدا کننده بخیه زده باش.د ولی مثل در روش FUE این اتفاق رخ نخواهد داد. در نتیجه باید در فعالیت های سبک هم عرق نکنید.

پیاده روی بعد از کاشت مو تا چه زمانی ممنوع است؟

در هفته های اول کاشت یا پیوند مو پیاده روی نباید انجام داد.  ولی بعد از گذشت یک هفته الی دو هفته در صورتی که افتاب شدید یا باد یا الودگی وجود نداشته باش هوا مناسب باشد می توانید به پیاده روی ارام و سبک و کوتاه اکتفا کنید.

تا چه مدت ورزش کردن بعد از کاشت مو امکان پذیر است?

بستگی به شرایط شما دارد که چه زمانی بهتر شوید یا چه زمانی ورزش کردن را انجام بدهید. بهتر است برای این موارد با پزشک معالج خود مشورت کنید ولی بهتر است تا یک ماه از ورزش کردن بعد از کاشت مو کاملا بپرهیزید.

آیا عرق کردن به علت هوای گرم یا آفتاب شدید نیز برای موها مضر است؟

عرق کردن در هر صورت برای کاشت مو ضرر دارد. چون باعث اسیب زدن به موها می شود. و افتاب کاملا شدید موجب ریزش موی شدید خواهند بود.

چرا باید در روزهای ابتدایی بعد از کاشت مو استراحت کرد؟

روز های اول عمل باید مانند هر عملی دیگر استراحت کنید. انجام هر فعالیت چه سنگین چه سبک در روز های اول تأثیر بدی روی فولیکول های مو  خواهند گذاشت. ولی محل که پیوند انجام داده اند در اثر فشار کار های روزمره در روز های اول باعث خونریزی شدید می شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)