مزونیدلینگ صورت و تفاوت آن با میکرونیدلینگ چیست؟

مزونیدلینگ صورت

مزونیدلینگ صورت و پوست یکی از روش های است. که به وسیله ی ان مشکلات پوستی و بیماری ها با مزونیدلینگ برطرف می شود. این کلمه به تنهایی خود از دو بخش تشکیل شده است. که از دو بخش به معنای مزو و نیدلینگ که به شکل سوزن است. طبق این روش سوزن‌ها باعث زخمی‌کردن سطحی پوست شده و سپس کوکتل‌های تقویتی اعمال می‌شوند.

در کل کوکتل‌ها به عمق مزودرم پوست وارد می شود. بیمار در طول زمان متوجه زیبایی پوست و ظاهر ان خواهد شد. از فواید مزونیدلینگ پوست و صورت می تواند به منافذ باز پوست و به میزان افزایش انعطاف پذیری و کشسانی پوست اشاره کرد. مزونیدلینگ صورت در کلینیک‌های زیبایی توسط دستگاه های مخصوص این روش  انجام می گیرد.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

 امزوزه یکی از روش های جوانسازی پوست و زیبایی ان میکرونیدلینگ به همین دلیل این دو روش برای زیبایی پوست به کار می روند. افراد در استفاده ان شک و تردید دارند. در هر دو روش پزشک متخصص به کمک دستگاه مخصوصی که سری آن از چندین سوزن خیلی ظریف تشکیل شده شروع به ایجاد زخم‌ها و خراش‌های خیلی کوچک در سطح پوست می‌کند. به علاوه در اولین کار کوکتل‌های تقویتی بر روی پوست انجام می گیرد.

اگر بر روی پوست لایه برداری و پاکسازی انجام داده شود. در این صورت این کوکتل ها بر روی این نوع پوست اثر بخشی خیلی بالایی خواهند داشت. از  طرف دیگر سلول های که به منظور خارش ها یا زخم های موجود در ان تصمیم به فعالیت های بیشتری دارند باعث می شود تا کلاژن های زیادی تولید کنند. در اثر اعمال کوکتل‌های تقویتی و تحریک سلول‌های پوستی بیمار شاهد جوان‌سازی و بسیاری از فواید دیگر که ناشی از این دو روش است خواهد بود.

بیشتر بخوانید : برای پاکسازی پوست چه روش های مناسب است؟

اکنون با هر دو روش اشنایی کامل دارید ومی‌توانیم به بررسی تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ بپردازیم. در این روش از دستگاهی استفاده می، شود که تعداد سوزن های بیشتری در خود جایی داده است در نتیجه عمیق سوزن های این دستگاه نسبت به همه دستگاه ها بیشتر است. در نتیجه بیمار می‌تواند با استفاده از این روش به نتیجه بهتر و سریع‌تری در مقایسه با روش میکرونیدلینگ دست یابد.

راهکارهای این روش خیلی بیشتر از روش های دیگر است این روش برای ترک های پوستی و حتی تقویت های موی سر با رساندن مواد مغذی به آن‌ها استفاده کرد.

مراقبت های بعد از مزونیدلینگ صورت

بعضی از افرادی که از ان استفاده کرده اند انتظار دارند این روش با بهترین نتایج و کمترین عوارض جانبی همراه باشد و به توصیه های پزشک و مراقبت از ان و جلسه های درمانی گوش دهند.

مهم‌ترین مراقبتهای بعد از مزونیدلینگ صورت عبارتند از:

 • حداقل تا 24 ساعت نباید فعالیت های ورزشی سنگین انجام دهید.
 • در قسمتی که عمل مزونیدلینگ انجام می گیرد نباید هیچ گونه دستکاری انجام شود.
 • از استفاده ی هر گونه وسایل ارایشی طی 24 ساعت پرهیز کنید.
 •  تا یک هفته قبل از عمل از اشعه مستقیم نور خورشید پرهیز کنید.
 •  چند روز اول نباید به حمام یا استخر بروید.
 •  در صورت مصرف هر گونه داروی با پزشک معالج خود مشورت کنید.

برای اینکه نتاج بهتری حاصل شود به مدت 6 جلسه مراحل مزونیدلینگ طی یک ماه این عملیات را باید انجام دهید. بعد از انجام این روش شاهد عوارض های مانند قرمزی پوست خود خواهید بود جای نگرانی نیست این عوارض با مراقبت های درست کمتر از یک هفته بهبود می یابد.

فواید مزونیدلینگ

این روش در بسیاری از افراد که به پوست خود حساسیت نشان می دهند بسیار محبوبیت پیدا کرده است و شاهد مزایا و فواید بسیار خواهند بود.

به چند مورد از رایج‌ترین فواید مزونیدلینگ اشاره شده است:

 • غیر تهاجمی
 • به منظور جوانسازی اثر بخشی خیلی بالایی دارد.
 • برای کک و مک از روش مزونیدلینگ صورت استفاده می شود.
 • برای منافذ باز از روش مزونیدلینگ استفاده می شود.
 •  مزونیدلینگ برای جوش صورت استفاده می شود.
 •  مزونیدلینگ برای لک استفاده می شود.
 •  بدون درد و خونریزی است.
 •  اعمال مزونیدلینگ دور چشم در کنار سایر بخش‌های صورت

  همان طور که متوجه شده اید این روش دارای فواید زیادی است. اگر بتوانید از این فواید بدون کوچک ترین دردسری استفاده کنید باید این روش را در روز های فصل های سال انجام دهید.

 معایب مزونیدلینگ صورت

این روش بخاطر این که فواید بیشتری از معایب و مزایا ان دارد. یک سری عوارض های در اثر انجام این روش به همراه دارد که از دید برخی از افراد این را به عنوان معایب مزونیدلینگ در نظر خواهد گرفت. در نتیجه معایب یا عوارض ان انقدر کم هستند که می توان راحت از ان چشم پوشی کرد.

بیشتر بخوانید : پیری پوست و راهکارهای پیشگیری و جوانسازی پوست به روش خانگی

علاوه بر آن در صورتی که تمامی مراقبت‌های قبل از انجام میزونیدلینگ را به درستی رعایت کرده باشید و همچنین در انتخاب کلینیک و پزشک دقت کاملا داشته باشید با حداقل عارضه جانبی دوره نقاهت خود را پشت سر خواهید گذاشت.

شایع‌ترین عوارضی که می‌توان مشاهده کرد عبارتند از:

 • عوارضی همراه با قرمزی پوست و تورم پوست
 • ایجاد التهاب در قسمت درمان
 • پوسته پوسته شدن پوست
 • خارش یا احساس سوزش

قیمت مزونیدلینگ صورت

هزینه این روش بستگی به انتخاب کلینیک و پزشک شما دارد. چرا که اجرت پزشک‌ها و همچنین خدمات ارائه شده در کلینیک‌ها با یکدیگر فرق دارند. در واقع هزینه کوکتل‌ها در انجام مزونیدلینگ صورت تغییر می کند و تنوع انها زیاد هستند. ایرانی و یا خارجی بودن کوکتل‌های مصرفی و نوع برند آن‌ها از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت این کوکتل‌ها است.

 

‫0/5 ‫(0 نظر)