مراقبت از مو در زمستان و راههایی برای شستشوی بهتر موی خشک

مراقبت از مو در زمستان

زمستان فصل بسیار خوبی است که زیبایی این فصل ذهن ادم را درگیر می‌کند. و به ادم زندگی دوباره می بخشد. این فصل نه تنها بر روی پوست بلکه بر روی موها هم تأثیر زیادی می گذارد. ولی برای اکثر افراد زمستان فصل شادی و بازی با برف است. ولی افرادی دیگر به دنبال درمان برای خشکی پوست هستند. البته در کنار این همه لذت، برای مراقبت از مو در زمستان راهکارهای بسیار ساده و راحت وجود دارد. کافیست با مراقبت و دقت زیاد به موها و پوست خود اهمیت دهید.

چرا مراقبت از مو در زمستان اهمیت ویژه دارد؟

این فصل مشکلات زیادی برای موها و پوست به همراه دارد. نتایج نامطلبوب این فصل بر روی مراقبت موها را جدی تر می کند. که عبارتند از :

کاهش رشد مو

در این فصل به خاطر سرد بودن زیاد هوا کاملا طبیعی است. تعداد دفعات شستن موها را باید کمتر کنید. اما اگر موها با مشکلات نظیر الودگی، محصولات مو و عرق همراه باشد با این کار شما، منافذ باز پوست سر کاملا بسته می شود. این منافذ خود دارای مشکلاتی مانند کمتر شدن روند رشد و ریزش مو می شود.

موی خشک

در هوای سرد به علت نبودن رطوبت موحب خشک شدن موها می شود. در نتیجه ظاهر بی روح و کسل کننده دیده می شود. رطوبت در این فصل برای موها بسیار سخت و اسیب پذیر است. این نوع کلاه های کاموایی برای موها اصطکاک به وجود می آورد. ولی اگر در موها پتانسیل اسیب دیده باشد باعث زبری موها می شود.

پوست سر خشک

نداشتن رطوبت و دمای پایین این فصل موجب می شود که پوست سر شما خشک شود و در ادامه باعث عوارضی مانند خارش شود که شاید به شوره سر هم مبتلا شوید.

اصول مهم مراقبت از مو در زمستان

برای اکثر افراد این سوال ذهن انها را درگیر کرده است که ایا مراقبت مو در این فصل برای همه افراد متفاوت است یا باید در این فصل برای مراقبت تاکتیک های مختلف یا استراتژی به همراه داشته باشد. برای ادامه پاسخ به این پرسش ها با ما در ارتباط باشید.

  • منزل را نباید انقدر گرم کنید که در هنگام رفت امد موها دچار شوک شود. هوای داخل منزل نیز سعی کنید معتدل و نسب به بیرون زیاد گرمتر نباشد.
  • باید حتما در این فصل موهای خود را چرب کنید و یکی از راهکارهای مراقبت از موها در این فصل همین است. زیرا در این فصل موها خشک می شود و موجب عوارض های مانند شوره سر و خارش و در اخر باعث سوزش پوست سر می شود. که شاید با وجود این مشکلات دچار ریزش مو شوید.
  • موها در این فصل چه کوتاه و چه بلند باشد باعث شکنندگی و خشکی پوست می شود.
  • در این فصل استفاده از کلاه لازم و ضروری است حتی موقعی که باد شروع به وزیدن می کند.
  • برای مراقبت از موباید از تغذیه غذایی که استفاده می کنید یا رژیم غذایی که میگیرید توجه لازم را داشته باشید. غذاهای مناسب و دارای ویتامین، همچنین آب به میزان کافی بهترین راه برای حفظ سلامت و زیبایی مو و پوست سر است.

بیشتر بخوانید : جوش صورت چیست؟ و راههای مختلف درمان

شستشوی مو در زمستان

حتما هفته ای 2 الی 3 بار باید موها را بشویید. استفاده بیش از حد شامپو باعث خشکی پوست سر می شود. برای مراقبت از مو در زمستان نباید شانه زدن را فراموش کنید. شانه باعث بیشتر شدن گردش خون  و به چربی های موجود در میان موها کمک می کند. در زمستان موها به حالت شکنندگی و خم تبدیل می شود. استفاده از شامپوی نرم کننده برای نگهداری از موها در این فصل مناسب است. باید حتما از محصولات مو که بدون سولفات و الکل است تهیه کنید و از ان بهره ببرید.

بابد موهای خود را به درستی و اصولی خشک کنید اگر صحبت از خشک کردن موها می شود باید حتما با احتیاط کاملا با موها برخورد کنید. اجازه دهید موها بدون سشوار در هوای ازاد خشک شود. اگر با موهای خشک بیرون بروید به مشکلات زیادی دچار می‌شود. اگر وقت ان را ندارید صبر کنید موها با هوای ازاد خشک شود حتما باید از دمای خنک سشوار برای خشک کردن موها بهره ببرید.

راه های خانگی برای مراقبت از مو در زمستان

رطوبت هوا بر روی موها و تولید سبوم و چربی اثر نامطلوبی به جا خواهند گذاشت باید در این فصل از مواد ارزان و راحت و در دسترس استفاده درست و کامل را ببرید.از چند راهکار ساده خانگی که برای این فصل وجود دارد بهره ببرید. عبارتنداز :

  • اگر از روغن زیتون برای ماساژ دادن پوست سر استفاده می کنید. حتما بگذارید 20 دقیقه بر روی پوست سر بماند بعد ان را با اب سرد بشویید.
  • یکی از راهکار مراقبت از مو در زمستان استفاده از مخلوط 1 عدد زرده تخم مرغ، 5 قاشق غذاخوری روغن نارگیل و نیمی از آووکادو است این ترکیب را حتما 20 دقیقه بر روی پوست سر بگذارید بعد ان را با اب نسبتا ولرم بشویید. تا اثر ان را ببینید.
  • در یک قابلمه کوچک برای تهیه این ماسک ابتدا اول ½ فنجان عسل ، ½ فنجان شیر نارگیل  و 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل بریزید و کاملا مخلوط کنید. اجازه دهید روی حرارت کمی گرم شود بعد زیر ان را خاموش کنید اگر خنک شد روی موهای خود بمالبد و ماساژ دهید بگذارید 20دقیقه خشک شود بعد ان را با اب بشویید.
  • در این فصل برای موها حتما از خواص شیر و تخم مرغ بهره ببرید. ابتدا اول در یک کاسه کوچک 2 عدد تخم مرغ، یک فنجان شیر ، 2 قاشق غذاخوری عسل و 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون را کاملاً مخلوط کنید. بعد ان را روی پوست سر بمالید بعد از 20 دقیقه ان را با اب سرد بشویید تا نتایج ان را خوب ببینید.