مراحل کاشت مو و رعایت توصیه های بعد از کاشت مو

مراحل کاشت مو و توصیه های بعد از آن

از زمانیکه شما تصمیم می گیرد که موی خود را کاشت کنید. مراحلی وجود دارد که ممکن است نیاز باشد آن را بدانید. و حتی توصیه هایی برای بعد از کاشت مو نیز باید رعایت شود. و چه قدر زمان میبرد نیز مهم است. در این مطلب مراحل کاشت مو و توصیه ها و مقدار زمان تعیین شده را برای شما عزیزان بازگو گنیم تا بیشتر با فرایند آن آشنا شوید.

  • واحد فولیکولی
  • استراحت
  • نگه داشتن
  • اماده کردن
  • عکس برداری
  • استخراج واحد های فولیکولی از نواحی اهدا کننده
  • مراجع بیمار به کلینیک
  • طرح پردازی نواحی اهداکننده و دریافت کننده
  • دوره بعد از کاشت مو و رعایت توصیه های بعد از کاشت

مراحل کاشت مو

 هفته دوم

 در هفته های اول و بعد از طی کردن مراحل کاشت مو ورم و قرمزی وجود دارد. در هفته های نخست کمتر خواهد شد. اگر در این مدت در پوست سر خود پوسته دیده اید جای نگرانی نیست. می توان با شستشوی مناسب و درست این پوسته خشک را برطرف کرد. داروهای که توسط پزشک تجویز شده برای کاشت مو به درستی ان را مصرف کنید. تا بهترین نتیجه را از عمل کاشت مو بگیرید. تاهیچ گونه مشکلاتی در اثر مصرف داروها به وجود نیاید. در این صورت مصرف درست داروها اهمیت زیادی دارد.

 هفته سوم

 ممکن است محل کاشت در هفته های سوم ریزش مو داشته باشد. جای نگرانی نیست. شاید تا پایان ماه ادامه داشته باشد. فرایند ریزش موها امری کاملا طبیعی است. و جای هیچ گونه نگرانی نخواهد بود. دلیل این ریزش، فولیکول های مو وارد فاز شوک می شود. و این اتفاق موجب ریزش مو خواهد شد. تنها در این روش فقط تار موها ریخته شد. و فولیکول های مو سالم می ماند در این مرحله دوباره شاهد رشد موها خواهید شد. در هفته های سوم ممکن است محل کاشته شده مثل موهای که تازه کاشته شده دیده شود. این دوره خواب مو نام دارد. قبل از شروع دوباره رشد موها اتفاق می افتد زمان شروع و پایان ان برای بعضی از افراد متفاوت است.

بیشتر بدانید : 8 کاری که قبل از کاشت مو نباید انجام دهید

 ماه دوم تا چهارم

در این دوره زمانی اغلب موهای که کاشته شده توسط پزشک معالج خود رشد دوباره خود را اغاز می کنند. یا هنوز ممکن است موها کم پشت باشد و به تراکم دلخواه نرسیده باشد.  بانک موی اهدا کننده در این دوره بازده زمانی ترمیم می شود وهیچ گونه علائمی در این قسمت مشاهده نمی شود.

 ماه پنجم تا نهم

 در این دوره بازده زمانی موها کاملا به رشد خود ادامه می دهند. یا می توان موها را در این دوره کوتاه کنید. در این دوره هنوز هم احساس کم پشتی خواهید کرد.اگر به اخر این ماه برسد رشد موها بیشتر می شود. موهای رشد کرده صخیم خواهد شد. و رشد موها در این دوره به حالت طبیعی خود باز می گردند. بنابراین پس از ماه ششم می توان شاهد انعطاف پذیری بیشتر پوست سر نیز بود.

بیشتر بدانید : روش کاشت مو FUT و FUE به چه صورت است

 سال اول بعد از کاشت مو

 بعد از گذشت یک سال شما شاهد روند رشد موهای خود در بعضی از نواحی مختلف سر خواهید بود. بخاطر رشد دوبار و بیش از اندازه و تراکم ان به حد قابل قبول خود رسیده است. اگر موهای رشد شده حالت فر داشته باشد جای نگرانی نیست. این امر کاملا طبیعی است. و این حالت به مرور زمان از بین خواهد رفت. سپس مشکلات آن تا پایان سال باید از بین برود. با پایان سال خیال بعضی از افراد تاحدودی راحت تر می شود.

 سال دوم بعد

 اغلب افراد لحظه شماری می کند. تا نتیجه نهایی ان را ببیند. در سال دوم نتیجه ان کاملا دیده می شود. بعد از دو سال موها به روند رشد طبیعی خود ادامه می دهند. و به تراکم بهتری خواهند رسید ضخامت موها بیشتر از سال اول خواهد بود. در سال دوم موها پر پشت و حجم دهی موها بیشتر خواهند شد. همچنین شاهد رشد و تراکم بیشتر موها نیز خواهید بود. می توان گفت بهترین زمان برای نتیجه نهایی کاشت مو سال اول بعد از کاشت مو می باشد.