لیپوماتیک و نحوه صحیح خوابیدن بعد از عمل

عمل لیپوماتیک

این روش برای افرادی که می خواهند به لاغری و تناسب اندام برسند مناسب است. امروزه مدرن ترین روش برای رسیدن به تناسب اندام است و تأثیر زیاد برای از بین بردن چربی اضافه بدن دارد. البته برای لاغری روش های گوناگون وجود دارد. برای تشخیص درمان لیپوماتیک که ایا برای افراد مناسب است یا نه. پزشک با توجه به شرایط فرد و میزان چاقی نظر خود را ارائه می دهد. در ضمن این عمل را زمانی باید انجام دهید که وزن خود را باید کمتر کنید تا به وزن ثابت خود برسید.

بعد از این روش پزشک شاید عمل پلاستیک را به برخی از افراد توصیه کند. از ‌ایستادن طولانی مدت و فشار بر بخیه جلوگیری کرده و استراحت کنند. یکی از نکته های که در نتایج ان تأثیر بسزایی دارد نحوه درست خوابیدن بعد از عمل لیپوماتیک است. در این مطلب به تمام راهکارهای بعد از عمل که باید رعایت شود می پردازیم.

طرز خوابیدن بعد از عمل

یکی از نکات خیلی مهم که بعد از عمل باید به درستی انجام دهید نحوه درست خوابیدن بعد از پیکرتراشی خواهد بود. بدن با انجام هر عمل مختلفی به استراحت زیادی نیاز دارد. اگر چه این روش به صورت کاملا سرپایی و بدن هیچ گونه بیهوشی و نیاز به بستری در بیمارستان ندارد در ضمن استراحت کافی به فرد کمک می کند که روند بهبود را به سرعت طی کنند و به فعالیت روزانه خود ادامه دهد. در ضمن به چند راهکار برای طرز خوابیدن بعد از عمل لاغری توجه کنید که عبارتند از :

  •  این عمل به شکل پیچیده و در قسمت های مانند شکم، ران و غیره…. انجام می شود برای دوران استراحت باید حتما بالش های زیر زانو قرار بگیرد با این کار دچار هیچ گونه فشار بر روی بخیه ها نخواهید شد.
  •  محیط خواب باید کاملا دور از هر مشکل باشید تا بر روی روحیه فرد تأثیر منفی نگذارد.
  •  برای افرادی که عادت دارند به پهلو بخوابند باید حتما بالشی بین پاهای خود هنگام خواب قرار دهند.
  •  برخی افراد عادت به خوابیدن به روش طاق باز یا به پهلو ندارند کافی قبل از عمل برای عادت گرفتن چند بار این کار را انجام دهید تا بعد از عمل دچار هیچ گونه بیخوابی یا سختی نشوید.
  •  طاق باز بخوابید و از خوابیدن روی شکم که باعث تجمع مایعات می‌شود خودداری کنید.
  •  در ضمن برای اتفاق نیفتادن لخته خون باید از استراحت و خواب زیاد خودداری کنید باید حتما به سراغ پیاده روی بروید و مایعات زیاد بخورید.

بیشتر بخوانید : روش بافت در کاشت مو و مزایا و معایب آن چگونه است؟

استفاده از گن طبی در هنگام خواب

گزینه های که به نحوه درست خوابیدن بعد از عمل اشاره شد:یکی از نکات است که بعد از عمل باید از ان استفاده کرد گن طبی لیپوماتیک و فشرده‌سازی است. برخی افراد فکر می کنند که این گن را هنگام بیداری باید بپوشید کاملا اشتباه است باید این گن را هنگام خواب و بیداری استفاده کنید. استفاده از این گن های طبيعي به خارج شدن مایعات و کانتور بهتر بدن کمک شایانی می کند تا از میزان عوارض ها در این روش کمتر شوددر این صورت بهبودی هر چه سریع تر رخ خواهد داد.

اثرات خوابیدن صحیح بر روی نتایج لیپوماتیک

یکی از علائم های مهمی این روش که امروزه شاهد ان هستید خروج مایعات و خونابه از محل ورودی کانول‌ها است. جای نگرانی نیست این علائم کاملا طبیعی است تا حد امکان باید هر چه زودتر به تخلیه این مواد اقدام کنید تا شاهد کمتر شدن عوارض این روش باشید. به هیچ عنوان هیچ گونه مایعات داخل بدن باقی نماند. در غیر این صورت موقعیت را برای هر نوع عفونتی آماده می کند. در هنگام حمام ماساژ این قسمت به خروج این مایعات کمک شایانی می کند.

نحوه درست خوابیدن بعد از عمل لاغری خیلی مهم است. اما یکی از راه های خوابیدن بعد از این روش به خارج شدن مایعات  به صورت راحت یا سخت کمک می کند. در صورتی که فرد به روی ناحیه مدنظر به ویژه شکم بخوابد، منافذ خروجی مسدود شده و احتباس مایعات و تورم بیشتری را به همراه خواهد داشت. به همین خاطر فرد بعد از عمل حتما باید به روش طاق باز بخوابد. در صورت درست خوابیدن و راحت تر خارج شدن مایعات شاهد بهتر شدن عوارض و بر روی نتیجه، اثر مثبتی می گذارد.

بیشتر بخوانید : روش بافت در کاشت مو و مزایا و معایب آن چگونه است؟

دیگر نکات مراقبتی بعد از لیپوماتیک

  • بعد از عمل فرد باید تا مدت کوتاهی هنگام خوابیدن، بیداری و راه رفتن از گن طبی استفاده کند. این کار به کمتر شدن عوارض کمک می کند.
  •  شاید بعد از عمل باعث شود از داروی آنتی بیوتیک استفاده کنید تا علائم عفونت کمتر شود. برخی افراد بخاطر تسکین درد از هر داروی مسکنی استفاده می کنند.
  •  اگر می خواهید بدانید چند روز طول می کشد به کار و فعالیت روزنه خود برگردید این موضوع بستگی به شرایط افراد دارد. برای مثال چه مقدار از بدن شما تحت جراحی قرار گرفته است. شاید تا 6 هفته باید از فعالیت های سنگین خودداری کنید. اما در کل پیاده روی و نرمش لازم است.
  •  اگر کاملا بیهوشی عمومی داشتید باید یکی از اعضای خانواده شما را به خانه ببرد و یک روز کامل باید در کنار شما به سر ببرد.

این عمل:تا زمانی که این عوارض ها کمتر نشود نتایج ان مشخص نیست ولی برای نتایج ان بهتر است تا 6 ماه صبر کنید تا نتیجه ان مشخص شود. حدود یک هفته بعد از عمل هم بخیه‌های جانبی و داخلی کشیده می‌شوند. عوارض های مانند درد، تورم، کبودی در این روش کاملا طبیعی است و جای نگرانی نیست. تنها با مراقبت های درست می توانید این عوارض ها را کاهش داد.

نحوه صحیح خوابیدن

نتیجه بدست امده از کانتورینگ بدن و لیپوماتیک به طور کاملا زمان بر و دائمی است. به شرطی که افراد وزن خود را ثابت نگه دارند. همچنین عمل کردن به دستورات پزشک برای جراحی خیلی موثر است. برش‌های جراحی در زمان بهبودی تحت فشار بیش از حد، حرکت، تورم یا سایش قرار نگیرند. پزشک دستورات لازم را برای مراقبت بعد از عمل به شما می‌دهد که شامل نحوه صحیح خوابیدن بعد از لیپوماتیک، زمان مناسب برای ورزش بعد از لیپوماتیک، کمک به درمان زخم بعد از عمل، استفاده درست از گن طبیعی و مواردی از این دست خواهد بود.

در این صورت فرد انتظار دارد از این عمل نتایج مثبتی حاصل شود در غیر این صورت باید تمام نکاتی که پزشک توصیه می کند به درستی انجام شود و در صورت بروز هر گونه عوارض غیر طبیعی حتما باید با پزشک معالج خود در ارتباط باشید .