لیفت صورت با نخ و جوانسازی بدون جراحی با لیف چگونه انجام می شود؟

لیفت صورت با نخ چسیت

لیفت صورت با نخ امروزه مدرن ترین روش زیبایی است. که موجب بالا کشیدن بافت های افتادگی بدن می باشد. این جراحی با استفاده از نخ های مخصوص انجام می شود. که در عمل برای بخیه محل جراحی به کار می رود. زمانی که نخ‌های لیفت زیر پوست کارگذاری می‌شوند. باعث سفتی بافت و افزودن حجم در منطقه مورد نظر می‌شوند.

در این روش با توجه به شرایط سن فرد و نوع نخ وتعداد نخ ها در نتیجه به میزان افتادگی بستگی دارد که خود باعث متغیر بودن هزینه انجام این کار می‌شود. استفاده از این روش برای برطرف کردن افتادگی وبرگرداندن پوست جوان تر در قسمت های مختلف همچون صورت، غبغب، باسن، سینه، گردن، ابرو، زیر چشم، خطوط اطراف چشم و دهان و… بکار میرود.

جوانسازی و لیفت صورت با نخ بدون جراحی

لیفت صورت با نخ مدرن ترین روش و جای روش های جراحی قدیم را گرفته است. بعد از 3 ماه امکان جوانسازی صورت را دارید. در این دوره متوجه می شود که پوست هر روز سفت تر می شود و بافتی نرم و لطیف پیدا می کند. بعد از 9 ماه نخ ها جذب پوست می شوند، ولی نتیجه ان برای ماه های دیگر هم باقی می ماند به همین خاطر توصیه به ترمیم می‌شود تا ماندگاری طولانی‌تر شود و به ۳ سال برسد. این روش تکنیکی است که با داروی بی حس کننده در کمتر از دقیقه 45 بدون هیچ گونه بستری انجام می شود.

فرد در صورت بهبود فوری که در عرض ۲ روز به فعالیت‌های طبیعی خود باز میگردد. و پس از دو هفته بافتهای نرم بهبود می یابد. و در نتیجه هیچ نشانه‌ای بعد از انجام این روش پدیدار نخواهد بود. ماده PDO تولید کننده نخ های مورد استفاده است. به دلیل ویژگی های که دارد در اعمال جراحی قلب و عروق، چشم پزشکی، زنان و زایمان و اصولاً در هر بافتی که نیاز به استحکام و انسجام است بکار رفته و استفاده می‌شود. این نخ ها  بدون عوارض یعنی عفونت یا تب به همراه ندارد زیرا به بدن انسان اسیب نمی رساند ونسبت به ماهیچه‌ها خنثی هستند و هیچ‌گونه خاصیت تب‌زایی و ایجاد عفونت از خودشان نشان نمی‌دهند.

لیفت صورت با نخ و انواع نخ های لیفت

 نخ پلی دی اکسان

این نوع نخ ها در انواع عمل های جراحی مانند لیفتینگ صورت، قلب و عروق، چشم‌پزشکی، زنان و زایمان استفاده می‌شود. این نوع نخ ها کاملا بی خطر بوده و سبب استحکام در پوست می شوند و جنس این نخ ها مونوفیلامنت سنتتیک است که جذب پوست می شود در نتیجه از افتادگی پوست پیشگیری می کند و سبب سفت شدن و جوانسازی پوست می شود. به همین خاطر استفاده از این نخ ها در این روش به مدت 4 الی 6 ماه نخ کاملا جذب پوست می شود و معمولا از این نخ ها در بین لایه درم و عضلات زیر جلدی استفاده می‌کنند. استفاده از نخ پلی دی اکسان ایمن و کارآمد بوده و اثرات مثبتی در بهبود ظاهر پوستتان دارد.

نخ خاردار

 این نوع نخ مورد استفاده در روش لیفت صورت با نخ است. این نوع نخ برای از ترکهای پوستی، لیفت باسن و شکم نیز استفاده می‌شود. لیفت با نخ خاردار روشی کم‌تهاجمی است. که با تحریک فیبروبلاست موحب تولید کلاژن و الاستین شده و موجب سفت شدن پوست می‌شود. این نوع نخ ها در بدن کاملا بعد از چند ماه تجزیه می شود. این نخ در کل جراحی زیبای ایمن‌ترین نخ ها محسوب می‌شود و استفاده از آن برای لیفت صورت باعث ایجاد ناراحتی و درد بسیار ناچیزی می‌شود.

نخ Tightening Thread

 این نوع نخ ضخامت زیادی دارد و جنس ان از پروتئین است. این نخ با تحریک مراحل کلاژن سازی سبب جوانسازی پوست شده و اثر بخشی بسیار زیادی دارد.

نخ امبدینگ

 این نوع نخ قابل جذب و مورد اطمینان هستند. که در روش لیفت صورت با نخ از ان استفاده می کنند. این نوع نخ ها برای لیفت پستان‌ها ، شکم وصورت قابل استفاده است. این نخ ها اثر گذاری بیشتری دارند. با تحریک کلاژن سازی باعث تسریع لیفت پوست می‌شود .

نخهای خاردار با تعلیق آزاد

 با استفاده از سوزن های توخالی مانند سوزن نخاعی، نخ‌های خاردار، از طریق نقاط برش کوچکی که توسط این سوزن ایجاد می شود. و تقریباً ۱ تا ۲ میلیمتر بوده و در راستای خطوط که قبلاً توسط جراح بر روی صورت فرد نشانه گذاری می کنند. در اخر چربی را به داخل پوست تزریق می کنند. سوزن حاوی نخ، سپس برای اصلاح مورد نیاز، مکانیابی و سپس خارج می‌شود. در اخر نخ های اضافی را قطع می کنند. تا در سطح پوست دیده نشود. میزان این نخ ها به تعداد قسمت های تحت درمان مانند لیفت ابرو، لیفت گونه یا غبغب و یا حتی لیفت گردن، بستگی دارد.

لیفت کامل صورت معمولا به18 تا نخ خار دار نیاز دارد اگر چه همه افراد به این روش نیاز ندارند، به صورت طبیعی شما به تقریباً دو نخ برای هر ابرو، سه نخ برای هر گونه، دو نخ برای هر خط فک و دو نخ برای هر سمت گردن نیاز دارید. زمانی این نوع نخ ها در داخل پوست قرار می گیرد معمولا 9 سانتیمتر طول دارد و مناسب با شکل ظاهری صورت فرد بریده می شود.