لیفتینگ صورت چگونه انجام می شود؟

لیفتینگ صورت و پوست

با گذشته سالیان سال با توجه به سن انسان تغییرات رخ خواهند داد. و بدن در همه این سال ها تغییر می کند. طی سال های منجر به کم پشتی مو خواهند شد. به همین خاطر به کاشت نیاز دارند. ولی زیاد شدن سن تأثیر بیشتر در تغییر بدن انسان ها دارد. همه بدن را با خود درگیر می کند. ولی اگر به مرور زمان پیر شوید موجب افتادگی و شل شدن پوست دچار می شوید. در ادامه در رابطه با لیفتینگ صورت بیشتر آشنا میشویم و مزایا و  روش های مختلف آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

و قابلیت ارتجاعی ان از بین می رود. در این روش بالا کشیدن پوست یا همان لیفتینگ پوست صورت می گیرد. که با ان می توانید که با افزایش سن می توان از پیشرفت این عارضه پیشگیری کنید. ولی این روش را معمولا در سن 40 الی 60 سال انجام می دهند. چون در این سن پوست کاملا شکستی و افتادگی خود را نشان داده است.

مزایا و روش های لیفتینگ صورت

 مزایای لیفتینگ صورت

عمل این روش برای جوانسازی پوست انجام می دهند. در این روش پوست بدن معمولا 10 الی 15 سال جوان تر از سن خود نشان می دهد. و اعتماد به نفس افراد با این کار بالا می رود. لیفتینگ صورت بیشتر برای گردن و صورت انجام می شود. این عمل برای برداشتن چربی های موجود، تند کردن عضلات پوست، صاف شدن پوست است. این کارها جوان سازی پوست را به همراه دارد.

 انواع روش های لیفتینگ صورت و نحوه لیفتینگ

در لیفتینگ پوست از روش های مختلفی بهره می برند. در این روش با عمل مقداری از سطح پوست را بر می‌دارند و بعد از تمام شدن این جراحی محل یا قسمت که عمل را انجام داده اند را بخیه می زنند در این موارد پوست حالت کشش به خود می گیرند مانند: برای عمل لیفتینگ صورت مقداری یعنی 10 سانتی متر از پوست پیشانی و پوست سر بر می داریم و به محل مورد نظر اتتقال می یابند.

 لیفتینگ صورت با نخ

 در ان روش لیفتینگ به صورت نخ استفاده می شود و نخ ها در این روش از سطح پوست وارد می شود. ولی گره ها در این نخ ایجاد می شود. که پوست حالت کشیشی داشته باشد. ولی بعضی از افراد از این روش رضایت کامل ندارند. ولی مراقبت کردن از این روش مانند روش های دیگر سخت است باید مواظب باشید که گره یا نخ اسیب نبیند. در نتیجه اگر اسیب ببیند این روش به مشکل بر می‌خورد بعضی وقت ها این روش چندان اثری از خود باقی نمی گذارد یا از بین می رود یا بعضی از افراد اطلاعات کافی از این روش ندارند.

 لیفتینگ صورت به روش هایفو

 لیفتینگ پوست روش های مختلفی به همراه دارد. که یکی از انها هایفو نام دارد هایفو روش های جدید برای لیفتینگ صورت به همره دارد اما باید توجه به دستگاه و روش های ان لیفتینگ برای پوست و صورت نسبت به روش های دیگر خیلی گران هستند ولی نتیجه این روش در بین افراد که از ان رضایت کامل داشته باشند خیلی کم هستند و این روش مورد پسند اکثر افراد نخواهند بود.

 لیفتینگ صورت به روش RF

به روش دیگر لیفتینگ گفته می شوند. نام دیگر این روش که همه افراد با ان شناخته شده فرکشنال است. در این روش با تایید امواج الکترو مغناطیس در زمان بسیار کوتاه بر روی پوست افراد انجام می شوند. در این تابش سوزن های بسیار نازک از جنس طلا 24 عیار را وارد سطح پوست می کنند.

عیار طلا باعث می شود پوست سفت شوند و همراه. با این روش باعث شکست کلاژن های جوان و پیری و قدیم در سطح پوست به کار می روند.  تولید کلاژن و سلول های که استفاده نشده اند در سطح پوست باعث افتادن ان می شوند.

بیشتر بخوانید : پیری پوست و راهکارهای پیشگیری و جوانسازی پوست به روش خانگی

و این موارد موجب نرم شدن سطح پوست وکششی ان ها می شوند و جوانسازی و لیفتینگ و سفت شدن پوست و از بین بردن چین و چروک ها را به همراه دارد. ولی روند این روش در پوست مختلف و زمان های مختلف انجام خواهد شد. این روش بدون خونریزی و عمل انجام خواهد گرفت. و عوارض جانی مانند (التهاب، ورم، درد و اثرات بیهوشی یا بی‌حسی) را بسیار کمتر دارد.

بعد از انجام جراحی افراد قادر به انجام دادن کارهای روزمره خود خواهند بود. این روش با وجود دستگاه های پیشرفته طی یک ساعت انجام میگیرد. و معروفت ترین دستگاه این روش دستگاه ویواسه گفته می شوند. با توجه به این عملیات روش جوانسازی پوست و لیفتینگ نبست به همه روش ها ارزان تر هستند افرادی که بالای 25 سال هستند برای پیری پوست و روش های دیگر از این روش استفاده می کنند.

بیشتر بخوانید : چربی مو و چربی پوست سر را با روش های خانگی درمان کنید.

بعد از اتمام کارها برای بهبود روش RF از پماد اکسید را به محل جوانسازی پوست بزنید ولی قبل از استفاده از این محلول از تابش نور مستقیم خورشید خودداری کنید. ولی نتیجه این روش تا دو هفته قابل مشاهده است ولی در مدت دو هفته هیچ گونه مواد ارایشی و روش های دیگر در این محل استفاده نشود.برای ترمیم دوباره این روش بعد از 6 ماه انجام می شوند

کدام نواحی صورت را لیفتینگ انجام میدهند؟     

 این بافت های قسمت صورت باعث افتادگی و شل شدن عمق ان خواهد شد. افتادگی بافت میانی صورت، ایجاد افتادگی در پلک و اطراف لب، شل شدن پوست غبغب و رسوب چربی های اضافی زیر چانه و فک، ایجاد شدن خطوط عمیق در طول بینی به سمت گوشه های لب از جمله نواحی مختلف صورت است. با وجود روند پیری دچار این تغییرات خواهد شد. این مشکلات به وجود امده با این روش از بین ببرید.

 مراقبت های بعد از لیفتینگ صورت

  •  بعد از انجام عمل های لیفتینگ نباید تا سه روز به حمام بروید.
  •  بعد از یک روز کامل باید بعد از عمل لیفتینگ معمولی یا با نخ برای جلوگیری از عوارض کبودی قبل از ان از یخ استفاده کنید. ولی بعد از ان از کمپرس اب گرم بهره ببرید.
  •  بعد از انجام عمل لیفتینگ پوست نبابد بلافاصله بعد از یک سال از عمل زیر نور افتاب به مدت زیاد بمانید
  • قبل از 6 ماه نباید به استخر بروید.
  • تامدت کوتاه بعد از عمل لیفتینگ از محصولات ارایشی استفاده نکنید
  • بعد از رنگ کردن موها از سشوار به اندازه کافی استفاده کنید.
  • بهتر است کاشت ابرو و عمل لیفتینگ قبل از دوران نقاهت انجام شود.

زمان مشاهده تاثیر لیفتینگ صورت چگونه است؟

نتایج لیفتینگ بستگی به این دو روش یعنی RF یا هایفو دارد تا دو هفته بعد از انجام این روش نتیجه ان قابل مشاهده است. ولی مدت زمان ان بعد از انجام عمل لیفتینگ یک هفته خواهند بود و ممکن است فرد دچار عوارض مانند کبودی شود.

چند روز برای ماندگاری لیفتینگ صورت مناسب است

لیفتینگ از دو روش مختلف تشکیل شده است‌ در این عمل پزشکان با ایجاد برش های در یک قسمت یا به روش تهاجمی یا بدون عمل سرپایی جراحی لیفتینگ انجام خواهد گرفت. در روش عمل لیفتینگ صورت پزشک قسمتی از پوست را برش داده و بعد ان را می کشند. جراحی لیفتینگ خیلی خطرناک است.

بعد از عمل عوارض زیادی در پی خواهند داشت. ولی عصب هایی که در زیر پوست قرار دارد در عمل لیفتینگ اسیب دائمی و جدی وارد خواهد شد. در انتخاب و محل ان در این روش باید خیلی جدی باشید و ماندگاری این عمل تا 10 سال پایدار خواهد بود. این دو روش که لیفتینگ تهاجمی یا لیفتینگ نخ اگر این دو روش در سنین پایین انجام شود بهترین نتاج را از ان خواهند گرفت.  دوام زیادی دارد. ولی اگر در سن بالاتر انجام شود دوام ان کمتر است. دوام لیفتینگ صورت به روش های هایفو و آر اف دوسال است و بعد ان تمدید می شود.

تفاوت لیفتینگ و مزوتراپی پوست

در روش مزوتراپی پوست برخی از این ویتامین ها که از استفاده می شوند عصار گیاهی دارند. و مانند آمینو اسید های ضروری، و به صورت زیر پوستی در این روش تزریق خواهد شد. از این طریق موجب کلاژن ساز و جوانسازی پوست خواهد شد. اما در روش لیفتینگ با کشیدن پوست یا وجود روش های دیگر باعث سفتر شدن پوست خواهد شد. تا به پوست شادابی و جوانی ببخشید. ولی این روش را می توانید بارها از ان استفاده کنید ولی عمل لیفتینگ قابلیت تکرار ندارد.

تفاوت لیفتینگ غیر جراحی با لیفتینگ جراحی

لیفتینگ با دو روش جراحی یا بدون جراحی است. برای عمل یک متخصص ماهر لازم است. برای این عمل از پوست گردن استفاده خواهد شد. درمان با انرژی رادیوفرکانس (RF) و لیفت هایفو است. در روش لیفتینگ سفت تر و باعث تحریک کلاژن های در پوست خواهد شد. بدون جراحی های خطرناک روی جوانسازی پوست انجام خواهد گرفت. نتیجه این روش برای افراد قابل قبول است و در طول زمان تمدید دوباره لازم دارد.

عمل جراحی لیفتینگ چقدر طول می کشد؟

لیفتینگ صورت در کل بستگی به افتادگی پوست دارد. معمولا بین 4 الی 2 ساعت طول خواهد کشید. ولی زمان لیفتینگ به این عمل اضافه خواهد شد. و ان را  بیشتر می کند.

لیفتینگ صورت برای چه افرادی مناسب است؟

این روش برای افرادی مناسب است که از نظر جسم سلامتی خود را داشته باشند برای بعضی از افراد که دچار این بیماری شده اند یا افرادی که این موارد را ندارند برای عمل لیفتینگ گزینه مناسب نیستند. این روش برای افرادی قابل استفاده است دخانیات مصرف نمی کنند. و انتظار یک عمل نتیجه بخش را خواهند داشت.

بیشتر بخوانید : هایفوتراپی صورت در جوانسازی پوست

بعضی از افراد که از افتادگی و شل شدن در نواحی مختلف بدن رنج می برند با عمل لیفتینگ صورت می توانید از شر انها خلاص شوند. و ظاهر کاملا زیبا خواهند داشت. وجود چین ها در صورت و ظهور شلی و چربی اضافه بعضی از افراد به این موارد که گفته شده دارند. برای عمل لیفتینگ مناسب هستند. و افراد را برای این عمل راضی کنند.

عوارض احتمالی لیفتینگ

انواع مختلف لیفتینگ در برخی از این موارد وجود دارد. نوعی دیگر این روش همراه با جراحی عوارض زیادی در پی خواهند داشت. این عوارضی که در این روش وجود دارد مربوط به بیهوشی عمل است افرادی که سیگار می کشند. یا فشار خون بالا دارند. در معرض خونریزی پوستی قرار می گیرند. ریزش مو موقتی هم از عوامل این روش هستند. اگر پزشک متخصص این روش عمل را انجام ندهید شاید موجب اسیب رسیدن به اعصاب صورت شود.

‫0/5 ‫(0 نظر)