لیزر خط ریش برای چه افرادی مناسب است.

لیزر خط ریش در آقایان

بعضی از اقایان به فکر لیزر خط ریش هستند. امروزه  مشکلاتی از جمله:زبری مو، ایجاد زخم و جوش بر روی صورت برطرف کردن ان وقت زیادی می برد. یکی از راه های خلاص شدن موهای زائد به صورت دائمی انجام لیزر است. برخلاف تصورات افراد لیزر فقط برای خانم ها کاربرد ندارد اقایان هم می توانند از ان بهره ببرند و در اخر نتیجه ان را ببیند.

همچنین، لیزر موی اقایان و خط ریش می تواند سبب از بین رفتن موهای زائد در ان قسمت شود. و اقایان را از اصلاح کردن ریش راحت کند. نکاتی که در رابطه با لیزر موهای زائد اقایان باید در نظر داشت این است، که اقایان نسبت به خانم ها به جلسات بیشتری نیاز دارند تا نتایج کامل حاصل گردد. لیزر موهای زائد یک روش مطمئن برای از بین بردن موها بدن است که در آن اشعه‌ی نوری پرانرژی به پوست تابیده و باعث غیرفعال شدن چرخه‌ی رشد موها می‌شود.

در این روش بدون ان که به پوست بدن اسیب برسد انجام می گیرد. در واقع با لیزر ارگان‌های کوچکی به نام «فولیکول مویی» از بین می‌رود. بعضی مواقع فولیکول اسیب می بیند در نتیجه ساقه مو شل و ضعیف می شود. به مرور زمان طی چند جلسه درمانی به فولیکول ها اسیب می زنند در این صورت فولیکول ها میمرد و دیگر موی رشد نخواهد کرد.

بیشتر بخوانید : عوارض کاشت ریش و سبیل چیست؟

افراد مناسب جهت لیزر خط ریش

لیزر ریش برای اقایانی لازم است که موهای ریش به رنگ قهوه ای یا سیاه هستند. این موارد به این خاطر است که  نور لیزری که برای تخریب ریشه‌های فولیکول مو استفاده می‌شود به آسانی توسط رنگ‌دانه‌های تیره جذب می گردد. اگر بعضی از افراد به طور طبیعی بور یا رنگ روشن دارندیا دارای موهای صورت تیره‌ای باشند (اغلب موارد به این‌گونه است)، این روش باز هم می تواند برای این نوع افراد مناسب باشد.

نحوه انجام لیزر خط ریش

کم کردن و از بین بردن موهای زائد بدن به طور معمول در این روش استفاده از لیزر غیر تهاجمی است. قبل از انجام لیزر مو وسایل های مخصوص از جمله عینک برای مراقبت از چشم افراد از اشعه لیزر قرار داده می شود.  کم شدن هر گونه عارضه در طول درمان شاید یک بیحسی موضعی به پوست فرد اعمال شود. در طول مراحل زیاد شدن ویا از بین بردن موهای زائد بدن، توسط یک ابزار لیزر دستی بر روی پوست افراد که فشار داده می شود بستگی به نوع لیزر، یک دستگاه خنک کننده در نوک ابزار و یا یک ژل سرد برای محافظت از پوست شما استفاده می‌شود.

دلایل استفاده آقایان از لیزر موهای زائد

انجام لیزر موهای زائد اقایان با هدف مشخصی صورت می گیرد که در ادامه به بعضی از ان اشاره خواهد شد که عبارتند از:

  • زیبایی و کم شدن حجم موهای زائد بدن افراد
  • برطرف کردن مشکلات ناشی از اصلاح
  • اصلاح و تغییر الگوی موهای صورت

لیزر برای آقایان به راهکارهای دیگر همچون تغییر در حالت و شکل رشد موها در ناحیه ریش و یا سر قابل مشاهده است. مانند این که فرد از الگوی با حالت ریش موهای خود ناراضی هستند و یا موهای صورت و نواحی خط ریش او بسیار پرپشت و نامتقارن است می تواند همراه با لیزر فرم و حالت دلخواه برای این قسمت ایجاد کند.

بیشتر بخوانید : کاشت ریش و سبیل به روش SUT ، مزایا و معایب آن

افراد منع از لیزر خط ریش

  • افرادی که از داروهای مختلف استفاده می کنند
  • کسانیکه به بیماری های قلبی یا مشکلات پوستی مبتلا هستند.
  • افرادی که قسمت های که در اثر لیزر کردن اسیب می بیند.

عوارض جانبی لیزر خط ریش

از مطمئن ترین و کم خطر ترین روش درمان استفاده از لیزر برای خط ریش است. هیچ گونه عوارضی تا حالا گزارش نشده است. ولی در کل عوارض لیزر مختص فقط به یک ناحیه بدن فرد نیست و برای تمام قسمت های بدن شبیه به هم است. عوارضی مثل قرمزی موضعی، خارش، سوزش و … که بعد از عمل لیزر اتفاق می افتد و تا3  روز  بعد از لیزر این عوارض از بین می رود. بنابراین یکی از عوارض خط ریش قرمزی پوست است که مشاهده شده است.