عوارض کاشت مو در زمان های مختلف چه تأثیری دارد؟

عوارض کاشت مو

در این مطلب می خواهیم عوارض کاشت موی طبیعی را بیان کنیم. کاشت مو امروزه یک عمل زیبایی به شمار می رود. که در این مرحله فولیکول ها از قسمت سر برداشته و به قسمت پیوند مو انتقال داده می شوند. کاشت مو معمولا داری روش و مراحل های گوناگونی است. در این میان شاید عوارض های احتمالی زیاد اتفاق بیفتد. عوارض بعد از کاشت مو جای نگرانی ندارد و کاملا طبیعی است.

عوارض کاشت مو در مردان و زنان چیست؟

امروزه برخی از عمل های زیبایی هر چفدر مزایا داشته باشد. به همان اندازه عوارض کاشت هم وجود دارد. برای عوارض های مانند درد خفیف جای نگرانی نیست. کاملا طبیعی است. شاید بعد از عمل این دردها را داشته باشند چند نکته  بعد از عمل و عوارض کاشت را با شما درمیان می گذاریم.

منظور از خطرات و عوارض کاشت مو چیست؟

معمولا کاشت مو عوارض زیادی ندارد. که افراد را نگران کند. نسبتا بدون خطر است. البته برخی از خطرات کاشت طبیعی مو می‌تواند زندگی فرد را از هر نظر تحت الشعاع قرار دهد. به علت تجهیزات مدرن و دستگاه ها ی کاشت مو هم به مرور زمان در حال پیشرفت و تکامل است. البته کاشت مو امروزه روشی نسبتا مدرن بوده در این صورت برای پیشرفت وقت زیادی دارد. البته تا به امروزه این نوع عمل زیبایی توانسته است نتیجه کاملا رضایت بخشی برای افراد ارائه دهند.

کاشت مو معمولا نیاز به عمل جراحی دارد شاید بعد از عمل عوارض احتمالی در افراد به وجود اید که این عوارض ها در کلینیک ستاره ساعی به حداقل می رسد. اندازه این عوارض ها بستگی به تجربه پزشک و کلینیک ستاره ساعی دارد. به این معناست که هر چه تجربه پزشک و مهارت ان زیاد باشد  عوارض کاشت مو بعد از عمل کاهش می یابد در اخر شاید احتمال عوارض به صفر درصد برسد. یک پزشک کار بلد باید روش یا راه های درمان این عوارض ها بعد از کاشت مو را خوب بلد باشد تا بتواند در صورت وقوع، با تشخیص روش درست درمانی، عوارض پس از کاشت موی طبیعی را رفع کند.

برخی عوارض ها قابل درمان است و در صورت استفاده از روش درست جراحی و انجام دستورات پزشک در رابطه با مراقبت‌های بعد از عمل، تا حد زیادی از احتمال وقوع آن‌ها کاسته می شود.

معرفی عوارض‌ کاشت مو طبیعی

 • عوارض های بعد از عمل کاشت
 • عوارض هنگام شروع عمل کاشت
 • بی حسی

عوارض هنگام شروع عمل کاشت

در روش های مختلف کاشت موی طبیعی شاید به علت انجام برش های در قسمت بانک مو، مویرگی پاره شده یا شاید خونریزی کمی اتفاق بیفتد. پاره شدن مویرگ معمولا به ندرت رخ می دهد اما برای بیماران قلبی شاید این عوارض ها خطرناک باشد پس نمی توان از ان بی اهمیت گذر کرد. به همین خاطر افرادی که در رده سنی40 به بالا قرار دارند قبل از شروع عمل حتما از انها نوار قلب بگیرند همچنین توسط متخصص کلینیک ستاره ساعی معاینه می شود. با اطمینان هر چه تمام‌تر، سطح فشار خون و ضربان قلب افراد در تمامی مراحل به ویژه در حین انجام عمل و زمان بی‌حسی، مرتبا چک می‌شوند.

بی حسی

در اولین مرحله قسمت مورد نظر برای کاشت مو با داروی بی حس کننده بی حسی می شود. حساسیت بدن به ماده بی حسی عوارض های مانند، آلرژیک، سمی، روانشناختی، خاص به دنبال دارد. البته همه این عوارض ها بستگی به روانشناختی یعنی به ترس افراد مربوط می شود و کمتر این مورد دیده شده که فرد به داروی بیحسی واکنش نشان دهند. اما بعد از شروع کار پزشک مواد بی حس کننده را روی بازوی فرد تست می کند تا هر گونه علائم یا بروز حساسیت عوارض کاشت مو مشخص شود، متخصص برای ادامه کار خود از مایع تست شده برای بی حسی استفاده می کند.

عوارض های بعد از عمل کاشت

 • سرفه یا سکسکه
 • خارش
 • درد
 • ریزش مو
 • خونریزی
 • جای زخم
 • عفونت

هر عمل زیبایی مختلف بخاطر مزایایی که دارد شاید سبب بروز عوارض های بشود. این پروسه در مورد کاشت موی طبیعی هم وجود دارد. در همین مطالب باید به نکته های اشاره کرد که هیچ گونه تفاوتی دربین هر دو جنسیت وجود نداشته و این موارد شاید در بین همه افراد اتفاق بیفتد. برخی عوارض همچون درد خفیف کاملا طبیعی است و بعد از انجام عمل پیوند موی طبیعی ممکن است رخ دهند. در ادامه مطلب به خطرات و عوارض های بعد از عمل پیوند مو می پردازیم.

در برخی از خانم ها به دلیل کم خونی و اختلالات هورمونی، شاید تغذیه برای تمام قسمت های مو مناسب نیست و موجب ریزش مو در قسمت کاشت مو خواهند شد. باید متخصقان دقت کافی در این زمینه به کار ببرند. در برخی اوقات خانم ها برای پیوند مو زیر دست یک پزشک متخصص فرار گرفته اند. از نتایج بعد از عمل تا حد امکان رضایت کاملا را دارند. عوارض های هر دو جنسیت تا جای ممکن مانند هم هستند ولی خانم ها به دلیل کم خونی و اختلالات هورمونی شاید در انها ریزش مو بیشتر شود.

این عوارض چه دلایلی دارد؟

به وجود امدن عوارض ها بعد از عمل کاشت مو به خاطر تمام مواردی که بعد از عمل توسط پزشک باید به درستی انجام شود. در انتخاب کلینیک معتبر و پزشک باتجربه دقت کافی داشته باشید و بهترین نتایج را در کلینیک ستاره ساعی دریافت کنید و این پتانسیل را در خود شناسایی کنید که آیا توانایی انجام کارهای لازم قبل و بعد از پیوند را دارید یا خیر. برای مثال نکاتی که باید برخی از افراد رعایت کنند طرز خوابیدن است به طوری که در هنگام خوابیدن سر زاویه45 درجه با بدن داشته باشد ایا شما می توانید اینگونه تا مدتی زندگی کنید؟

راه های جلوگیری از عوارض کاشت مو چیست؟

موارد های که در کاشت موی طبیعی تأثیر دارند عبارتنداز :

 • مراقبت‌های بعد و قبل از کاشت مو
 • خدمات کلی وتجهیزات مدرن توسط کلینیک
 • مهارت و ظرافت کاشت مو توسط پزشک

با کلینیک ستاره ساعی همه عوارض ها را کاهش دهید. بعضی از عوارض های کاشت مو مانند عفونت‌ها یا به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی پزشک معالج رخ می دهد. و یا به دلیل درست رعایت نکردن نکات لازم از سوی فرد بروز می‌کنند. برای رفع عوارض کاشت موی طبیعی باید هر فرد جداگانه پیش متخصص برود. و بعد از ان همه ی کارهای قبل و بعد از عمل کاشت برای افراد توضیح داده می شوند. برای افراد تمام عوارض ها مشخص  و دلایل بروز عوارض کاشت نیز شرح داده می شود. در بالا راه های جلوگیری از عوارض کاشت مو ذکر شده است.