روغن مورد برای مو چیست و مزیت و فواید آن چه گونه است

روغن مورد برای مو

امروز نسبت به دوران گذشته افراد زیادی به ظاهر و زیبایی خود اهمیت می دهند. روش های گوناگونی برای زیبایی و جوانسازی استفاده می کنند. موهای سر می تواند در ظاهر و صورت فرد تأثیر زیادی داشته باشد. همچنین همه افراد از وضعیت موهای خود خبر دارند و مایل هستند از موی پر پشت و زیبا بهره ببرند. اما امروزه افراد زیادی دچار ریزش موی شدید می شوند. بخشی از موهای خود را از دست می دهند. این رویداد برای انها ناخوشایند است. خوشبختانه امروزه روش های گوناگونی برای تقویت مو وجود دارد. که یکی از ان موارد بهره بردن از روغن مورد برای مو است. که برای تقویت موها نقش مهمی دارد.

مزیت ها و فواید روغن مورد برای مو

در کل همه‌ روغن های گیاهی دارای مزیت و معایب های مختلفی هستند. که خاصیت ضدعفونی دارد. برخی افراد با استفاده از این روغن ها علائم های عفونت را کمتر می کنند. روغن مورد برای مو به‌ علاوه خاصیتی که با خود به همراه دارد می تواند از عفونت های چه داخلی چه خارجی تا حد امکان از ان جلوگیری کند. فواید های زیادی دارد که یکی از این فواید ها از قبیل خاصیت درمانی در زمینه گوارشی نیز نشان داده شده است. افرادی که به هر دلیلی در دستگاه گوارشی خود دچار مشکلات و اسیب هستند و برای درمان ان با توجه به توصیه های پزشک، روغن های گیاهی جهت رفع درمان گوارشی مناسب است.

مناسب برای مشکلات معده

همچنین روغن مورد مشکلات معده یا عادت های بد افراد در هنگام غذا را هم برطرف می کند. یکی از مواردی که در گذشته از ان استفاده می کردند بهره بردن از این روغن ها در هنگام شستشوی دهان می باشد. این گیاه خاصیت ضد عفونی بالایی دارد. به همین دلیل می توان از این روغن ها برای ضد عفونی کردن دهان و دندان بهره ببرید و ان را مثل دهان شو قرقره کنید. یکی از موارد استفاده این گیاه برای برخی افراد که در زیر بغل عرق می کنند گزینه خوبی است چون خاصیت ضد تعریق دارد.

بیشتر بخوانید : داشتن پوست روشن و راه کارهای دست یابی به آن

مناسب برای تعریق زیر بغل

افرادی که در قسمت زیر بغل بیش از حد تعریق می کنند و این مشکل برای این نوع افراد ناخوشایند است می توانند روغن مورد را به قسمت زیر بغل خود بمالند و بخاطر خاصیت ضد تعریق، تعریق تا حد امکان کمتر می شود. توجه کنید این گیاه هنگام برطرف کردن تعریق زیر بغل می توان از بوی بد زیر بغل تا حد امکان پیشگیری کند. این گیاه در بازار عرضه می شود و نه تنها از روغن ان بلکه از پودر ان نیز می توان استفاده کرد. یکی از مزیت های که این پودر گیاه دارد خاصیت ضد بوی ان می باشد.

رفع مشکلات بوی دهان

اما برخی افراد که مشکلاتی نظیر بوی بد دهان دارند و از روش های زیادی و مختلفی استفاده کرده‌اند اما به نتیجه دلخواه خود دست نیافته اند در نتیجه می توان از پودر روغن های گیاهی بهره ببرند. مزیت های زیادی وجود دارد که در دوره درمان می توان از ان استفاده کرد یکی از خاصیت درمانی که این گیاه دارد برای زخم های داخلی مناسب است. زخم های داخلی زیادی وجود دارد که درمان کردن انها کار دشواری است اما این گیاه به خاطر داشتن خاصیت ضد باکتری و میزان بالای ویتامین C می تواند در درمان کردن این نوع زخم ها موثر باشد. این گیاه مزیت ها و فواید های گوناگون زیادی دارد که می تواند در درمان، از این مورد ها استفاده کرد.

مناسب برای مشکلات داخلی و گوارشی

روغن برای درمان کردن مشکلات کوچکی مانند سرفه های خشک، درمان اسهال، دفع کردن خفقان، درمان بواسیر و درمان زخم های به وجود آمده در زبان و لثه نیز استفاده کرد. اما مهم ترین مزیت ها در مورد این گیاه تقویت موهای سر است. برخی افراد دچار مشکلاتی مانند ریزش مو یا شوره سر یا قارچ شده اند روش های زیادی برای درمان ان به کار برده اند ولی به نتیجه مثبت نرسیده اند اما در نتیجه مصرف روغن های گیاهی می تواند بر روی تقویت موهای سر تأثیر زیادی داشته باشد.

بیشتر بخوانید : تقویت مو در بارداری و علت ریزش مو در بارداری چیست؟

روش استفاده صحیح و اصولی روغن مورد برای مو

نحوه استفاده درست از روغن مورد برای مو بسیار مهم است. باید افرادی که هدف استفاده از این نوع روغن گیاهی را دارند باید به طور اصولی انجام شود. توجه کنید قبل از استفاده از این روغن ها حتما با پزشک یا متخصص در این زمینه مشورت کنید. اما برخی افراد که می خواهند از این روغن برای تقویت موها استفاده کنند حتما قبل از استفاده ان بر روی موها حتما ان را روی حرارت بزارید تا کاملا گرم شود و به خوبی بر روی موهای سر مالیده شود. این روغن را حتما باید به پوست سر بمالید نیاز نیست به ساقه ی مو برخورد کند چون تأثیر انچنانی به دنبال ندارد.

توجه کنید بر روی این قسمت های پوست سر به خوبی روغن گیاهی جذب شود و تأثیر قابل قبولی داشته باشد باید چند دقیقه به ارامی ماساژ داده شود برای ماساژ دادن این نوع روغن ها حتما از نوک انگشتتان بهره ببرید. توجه کنید نباید به هیچ عنوان روغن مورد را مستقیم به مو و کف سر خو بریزید. اول نوک انگشتتان را به روغن اغشته کنید و بعد ان را به قسمت های پوست سر خود بمالید و به ارامی ماساژ دهید تا خشک شود. حتما باید ماساژ را تا15  دقیقه به طور مداوم تکرار کنید تا رضایت کامل داشته باشید.

بیشتر بخوانید : روش مراقبت انواع موها

اگر بخواهید مرحله این اقدام بهتر انجام شود و روغن در پوست سر به خوبی جذب شود. باید از حوله گرم برای پوست سر استفاده کنید. برای نتایج مثبت بهتر است بگذارید روغن چند دقیقه بر روی پوست سر باقی بماند توجه کنید این مراحل را باید هنگام خواب شب انجام دهید تا اثر ان تا صبح بماند و بعد از بیدار شدن از خواب حتما روغن مورد برای مو را با شامپو به خوبی سشتشو دهید تا کاملا تمیز شود این مراحل روغن باید هفته یک بار صورت گیرد از هفته ای یک بار یا بیشتر نباید زیاده روی کنید.

‫0/5 ‫(0 نظر)