جوانسازی پوست با آر-اف (RF)

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با آر-اف که نام دیگر ان رادیو فرکانس است. باعث سفت شدن پوست می شود. این روش برای جوانسازی لایه عمیق پوستی است و به نام درام شناخته شده است. گرما باعث تحریک کلاژن خواهد شد. کلاژن به عنوان پروتئین در بدن شناخته شده است. کلاژن به چهار چوب پوست بدن استحکام می بخشد.

با بالا رفتن سن کلاژن های کمتری تولید که باعث افتادگی پوست خواهد شد. شل شدن و افتادگی پوست از سن 30 تا45 سال شروع و کلاژن پوست رو به کمیت خواهد رفت. از سال 2001 برای جوانسازی پوست از روش اراف استفاده می شود.

بیشتر بخوانید : کک و مک صورت و راههای درمان

کارایی آر-اف در جوانسازی پوست.

اولین نوع FR, Thermalift است که برای سفت شدن پوست بود. اما امروز فناوری های مشابهیوجود دارد.

برخی از رایج ترین سیستم ها در امریکا عبارتند از:

  • ترمی
  • ترماژ
  • عمقRF
  • اکسیلیس

امواج RF لایه ی عمیق پوست را 122 تا 167 درجه فاراینهات (50_75)سانتیگراد گرم خواهد کرد. حفط دمای بیش از 115 درجه فاراینهات (46سانتیگراد) بیشتر از 30 دقیقه باعث ازاد شدن پروتئین های حرارتی در بدن خواهد شد. این پروتئین ها بدن را تحریک کرده تا کلاژن جدید تولید کند. جوانسازی با RF معمولا کمتر از یک ساعت طول خواهد کشید البته بدون درد است.

بیشتر بخوانید : لیزر پوست و هزینه ان

مزایای بلقوه جوانسازی پوست

البته در RF درمانی باعث از بین بردن چین و چروک پوست و سفت شدن پوست خواهد شد. Rf درمانی به تولید کلاژن ها و اسیب های خورشیدی و علاوه به جوانسازی پوست ار-اف کمک می کند.

اسیب های خورشید

از بین رفتن کلاژن های پوست توسط اشعه ماورای بنفش باعث اسیب زدن به پوست خواهد شد.

جواسنازی پوست با آر-اف

کانتورینگ بدن چیست؟

در واقع Rf باعث سفت شدن پوست های شل شده خواهد شد. در سال 2017 مطالعه بر روی افراد  که از 25 نفر که 8 جلسه درمانی Rf رفته اند. حالت بدن انها بهتر و تعدادی از نتیجه درمانی Rf راضی بودند.

بیشتر بخوانید : پوست و مو و مراقبت از آن

کانتورینگ صورت چیست؟

درمان الکترومغناطیسی پالسی که یکی از اثر Rf است. به مدت یک هفته می توان انجام داد. در اکثر از افراد با بالا رفتن سن دچار افتادگی و شل شدن صورت می شوند که با این روش توانسته اند73 درصد از افراد که به این مشکل دچار شده اند بهبود یابد.

Rf برای لاغری صورت چگونه است؟

درمان Rf روشی است که بدون جراحی و درد و خونریزی برای لاغر صورت استفاده خواهد شد. برای چربی های ناحیه صورت از درمانی Rf برای سن بالا ها انجام می گیرد. تنها عوارض که دارد قرمزی پوست است که بعد از عمل بررسی خواهد شد.

جواسنازی پوست با آر-اف با روش های جدید

چه خطراتی باعث جوانسازی پوست با آراف یا رادیوفرکانسی می شود؟

جوانسازی پوست با آر-اف توسط جراح و زیر نظر جراحی زیبایی انجام می گیرد. مواظب باشید این روش درست انجام گیرد تا دچار سوختگی پوست نشوید.

بیشتر بخوانید : عوارض میکروبلیدینگ

عوارض جانبی جوانسازی پوست با اراف از جمله:

  • مور مور شدن
  • تورم موقتی
  • باعث سرخی روی پوست
  • افراد که پوست تیره دارن بیشتر دچار این عوارض خواهند شد.

تابش آر-اف یک نوع تابشی است که از وایفا و تلفن همراه ایجاد می شود. اثرات آر-اف بخاطر انرژی خیلی کم مشخص نیست. برای خطرات آر-اف هیچ مدرک معتبر پیدا نشده که موجب خطر سلامتی پوست می شود. در نتیجه جوانسازی پوست با اراف بی خطر و برای درمان پیری موثر است.