تقویت ابرو و انواع روغن گیاهی

تقویت ابرو با روغن های گیاهی

ابروها باعث زیبایی صورت و یکی از اعضای بسیار مهم در صورت هستند. بنابر این در نگهداری و مراقبت از آنها بسیار باید دقت کرد و تا می توانید از ریزش و کم شدن ابروها جلوگیری کنید. برای این منظور شما باید از بهترین روغن گیاهی برای تقویت ابرو استفاده کنید

مزایای استفاده از بهترین روغن های گیاهی

روغن گیاهی اثر زیادی بر روی ابرو و مو ها دارند. استفاده از این روغن ها خواهد توانست به کم پشتی ابرو و ریزش آن کمک کند. حتی برای درمان ریزش موی سر هم موثر است. ولی اگر از این روغن ها نتیجه نگرفتید کاشت ابرو برای پر پشت شدن و جلوگیری از ریزش ابرو مناسب است. البته کاشت ابرو روش های مختلفی دارد که روش Fut و Fue از بهترین روش های کاشت ابرو هستند اکنون به بررسی بهترین روغن گیاهی برای تقویت ابرو می پردازیم

تقویت ابرو با روغن گیاهی آووکادو

یکی از روغن های پرطرفدار است. بیشتر کسانی که ناراحتی پوستی دارند و به به آب رسانی موها کمک و راحتی جذب مو و ابرو می شود. خاصیت فوق العاده ای دارد. شما چند قطره از این روغن را روی ابروهای خود بمالید و بعد از چند ساعت آن را بشویید.

تقویت ابرو با روغن گیاهی کرچک

این روغن از دانه های گیاه کرچک و دارای خواص زیاد و استفاده صحیح از آن باعث تقویت رشد مو و ابرو خواهد شد. منبع اسیدهای چرب امگا ۳  که گردش خون را در ریشه مو انجام می دهد. دارای ویتامین E است و منافذ پوست را تمیز و ابرو و مو های شما را پر پشت و ضخیم خواهد کرد. سرشار از ماده ای به نام اسید رسینولیک که برای جلوگیری از ریزش مو موثر است. از بهترین روغن گیاهی برای تقویت ابرو است و طرز استفاده از آن به این صورت، که چند قطره روغن کرچک را بر روی ابرو بمالید و بعد از ۲۰ دقیقه آن را پاک کنید و بشورید.

تقویت ابرو با روغن گیاهی نارگیل

روغن نارگیل برای رشد مو و تقویت ابرو بسیار موثر و باعث قوی شدن فولیکول مو می شود. دارای اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان است. خواص ضد میکروب دارد. مواد مغذی را به ابرو و مو می رساند و نحوه استفاده از آن به این صورت است که یک پنبه را با روغن نارگیل آغشته و روی ابروها بمالید و یک شب باید روی ابرو بماند و صبح آن را بشویید.

تقویت ابرو با روغن کنجد

این روغن خواص مهمی برای سلامتی بدن به خصوص قلب دارد. حاوی ویتامین ها و پروتئین ها و مواد معدنی شامل ویتامین E و ویتامین B که باعث تغذیه مو و تقویت ابرو است و نحوه استفاده از آن به این صورت که روغن را روی ابرو بمالید و ماساژ دهید و یک شب روی ابرو بماند و بعد بشویید.

تقویت ابرو با روغن زیتون

این روغن گیاهی برای تقویت ابرو بسیار کاربرد دارد. اکثر محصولات بهداشتی و شامپوها از این روغن استفاده و دارای ویتامین های E و k که برای محافظت از فولیکول مو مفید هستند. باعث افزایش رطوبت مو و ابرو می شوند. روغن زیتون هم برای تقویت ابرو بسیار مفید است. در مواد غذایی هم بسیار کاربرد دارد.  روزانه چند قطره از این روغن را به ابرو خود بمالید و بعد از چند دقیقه آنها را بشویید.

روغن گیاهی هسته انگور

این روغن بدون کلسترول ولی میزان اسیدهای چرب آن بسیار بالا است. خاصیت آنتی اکسیدان دارد. دارای ویتامین E و C که اثری فوق العاده بر روی رشد پیاز مو و ابرو دارد. این روغن باعث پر پشت و ضخیم تر شدن ابرو و مو خواهد شد. کمی از این روغن هسته انگور را بر روی ابرو خود بمالید و بعد از چند دقیقه آن را بشویید و تاثیر آن را بعد از مدتی خواهید دید.

سخن پایانی

امروزه برای داشتن ابرو زیبا و مناسب استفاده از بهترین روغن های گیاهی برای تقویت ابرو و مو پیشنهاد میشود. تا ابروهای پر پشت و خوبی داشته باشید که ما چند مورد از این روغن های گیاهی و طرز استفاده از آن را برای شما توضیح دادیم.