تزریق چربی و روش های جدید و مزایا و معایب آن چیست؟

تزریق چربی به چوست جهت جوانسازی

امروزه با توجه به تحقیقات روش های مختلفی برای جوانسازی پوست وجود دارد. تجهیزات مدرن به جوانسازی و شادابی پوست کمک می کنند کاملا طبیعی است که روند پیری در گذر زمان طی می شود و پوست دچار چین و چروک می شود. اما چین و چروک منشأ پیری زودرس است دلیل مهم تر ی وجود دارد که موجب از بین رفتن شادابی پوست می شود. کمترشدن چربی موجب برجسته شدن استخوان چانه، شقیقه و گونه‌ها می‌شود. ادامه این مراحل تأثیر زیادی در زیبایی افراد دارد. برخی از افراد برای مراقبت از پوست بی تفاوت هستند. دچار پیری زودرس می شوند و تزریق چربی تأثیر زیادی در طراوت پوست دارد. این روش نتایج مثبتی به همراه خواهد داشت.

جدیدترین روش تزریق چربی

مقادیر زیاد چربی در قسمت های مختلف بدن در زیر پوست باعث زیبایی صورت و اندام خواهد بود مقدار کمی از این  چربی در زیر بدن فرد ثابت است تا زمانی که فرد به مرور دچار پیری شود. در این مراحل طبیعی است که بدن به مرور تحلیل می‌رود و پوست شادابی سابق را ندارد. در قسمتی که چربی طبیعی به دلیل پیری زود رس تحلیل رفته است و به صورت شاداب کمک شایانی می کند. زمانی که چربی از بین برود پوست کاملا حالت شل شدگی و افتادگی به خود می‌گیرد نگران نباشید تزریق چربی این حالت را کاملا برطرف می کند. البته به شرطی که از بهترین روش تزریق چربی و متخصص باتجربه برای انجام این کار کمک گرفته شود. این روش خطوط و چین ها و چروک در سطح پوست را رفع می کند.

جدیدترین روش تزریق چربی در ناحیه صورت

امروزه تزریق چربی به عنوان یک  روش برای پرکردن صورت است این نوع چربی ها از بدن افراد برداشته می شود و به عنوان ماده سازگار نسبت به فیلرهای طولانی مدت شناخته شده است. ولی کارایی این روش توسط متخصص ماهر انجام می شود انجام ان معمولا در قسمت های باسن و یا شکم صورت می گیرند. در کل50 درصد از این چربی ها زنده می ماند و به صورت دائم ثبت می شود. پزشک با توجه به شرایط موجود میزان چربی های زیاد را ساکشن می کند رفع خط لبخند، پیشانی و زیر چشم از جمله مواردی است که به خوبی توسط این روش برطرف می‌شوند. برخی از افرادی که چانه یا گونه برجسته دارند که با قسمت های بدن شباهت ندارند می توان از این روش بهره مند شوند.

فناوری میکروفت

یکی از این مراحل که در این روش برای نتیجه ان بسیارمهم است تزریق چربی به روش میکروفت است. اما مکانیزم میکروفت چیست و چگونه به بهتر شدن نتیجه‌ تزریق چربی کمک می‌کند؟ بچربی های ساکشن شده مستقیما به قسمت مورد نظر تزریق نمی شود. در اخر یک مرحله تصیفه چربی تشکیل می شود به این معنا که ساکشن برای خارج شدن چربی باید به شکل ذرات بسیار کوچک ظاهر شود و فناوری میکروفت به نام ریز کردن بافت های چربی شناخته می شود.

در این روش میکروفت بافت ها برای ساکشن به صورت ذرات میکرومتری تبدیل می‌شود تا امکانات راحت تر برای تزریق فراهم شود. ذرات میکرومتری چربی، سازگاری بهتری با بافت صورت پیدا می‌کنند، بعد از تزریق دوران استراحت کاهش می یابد و تا حد امکان عوارض ان کمتر می شود و روش مدرنی که در تزریق چربی وجود دارد روش نانوفت است.

نانوفت؛ بهترین روش تزریق چربی به صورت

روش جدید برای چربی که امروزه از ان استفاده می شود روش نانوفت است. این روش نه تنها برای حجم دادن پوست بلکه برای ترمیم پوست های اسیب دیده و جوانسازی پوست استفاده می شود. در این روش چربی ها به صورت فیلر برداشته می شود. در نهایت مایعی با ذرات نانومتری از چربی خواهیم داشت که منبع ارزشمندی از سلول‌های بنیادی است. روش نانوفت بهترین روش برای انتقال چربی از نواحی مختلف بدن شناخته می شود. بعد از تزریق شاهد ترمیم دوباره پوست های آسیب دیده خواهد شد. این روش متاثر از فعالیت سلول‌های بنیادی است. این روش نتیجه رضایت بخش برای افراد به همراه دارد. ماندگاری زیادی نسبت به همه روش های موجود خواهد داشت. محلول یکنواخت و غلیظ از چربی‌های حاوی سلول‌های بنیادی به بهترین شکل ممکن روی صورت می‌نشیند. با این روش مشکلاتی نظیر گودی و تیرگی زیر چشم، در مدت کوتاهی برطرف می‌شود.

مزایا و معایب

انتقال چربی به قسمت های مختلف بدن به صورت تزریق چربی شناخته می شود. این روش برای زیبایی یک نوع روش کم تهاجمی است. مراحل برداشت چربی با تکیه بر تکنیک‌های مدرن لیپوساکشن به آرامی و با دقت بالایی انجام می‌شود. مهمترین مزایا این که زیبایی پوست فرد با چربی ها باز می گردد. با توجه به این که چربی از خود بدن افراد گرفته می شود. احتمال پس زدن چربی توسط بدن و خطر عفونت بسیار کم است. نتایجی که در ابتدای تزریق چربی مشاهده می‌شود موقتی هستند و به مرور زمان نیاز به تمدید دوباره دارد.

کاندیدای جدیدترین روش تزریق چربی به صورت

برخی از افراد خود متقاضیان این روش هستند و باید انتظار بعضی عوارض از این روش را داشته باشند. درباره این روش باید با مشاور و متخصص خوب به طور واضح صحبت کنید. ولی اگر خواهان این روش هستید این کارها لازم نیست. باید حتما مراجعین از سلامت بدنی زیادی برخوردار باشند. فرد باید کاملا به وزن ایده ال رسیده باشد.

عوارض تزریق چربی به صورت

این روش به خاطر شرایط سازگاری بالا با بدن عوارض چندانی نخواهد داشت. احتمال عفونت در این روش بسیار کم است. مشکلات عفونتی ممکن است به دلایل عدم رعایت مسائل بهداشتی توسط پزشک ایجاد شود. برای رفع این مشکلات باید با یک متخصص در یک کلینیک معتبر انجام شود. در کل برداشت چربی با ظرافت کامل باید صورت گیرد و بعد از چند روز ترمیم دوباره، جای زخم باقی نمی ماند. زمان دوره استراحت برای هر فرد متفاوت است. اما دوره استراحت ما بین 7 الی 10 روز طول می کشد و به مرور زمان تورم برطرف می شود وبعد از 6 ماه نتیجه ان را مشاهده می کنید.

مراقبت های پس از تزریق چربی به صورت

  • در معرض مستقیم نور خورشید و گرما خودداری کنید.
  • تا حد ممکن از برخورد دست با محل تزریق بپرهیزید چون هر گونه فشاری به محل تزریق بر روی نتایج ان تأثیر می گذارد.
  • برای دوری از هر گونه عفونت  بعد از تزریق از آنتی بیوتیک ها تا زمان ترمیم استفاده کنید.
  • تا یک ماه از فعالیت های ورزشی و سنگین خودداری کنید
  • استفاده از داروها و کرم ها را زیر نظر پزشک مربوطه استفاده کنید.
  • هنگام خواب از دو بالش برای ثابت شدن سر استفاده کنید.