تزریق بوتاکس و سوالات رایج در مورد آن

تزریق بوتاکس

تفاوت تزریق بوتاکس با ژل یا فیلر و چربی در درمان چین و چروک‌ها چیست؟

یکی از سوالات جوانسازی درباره انواع تزریق است علت تزریق پرکننده این است که تمام عضلات زیر پوست را فلج می کند. فرد دیگر قادر به انجام حرکاتی برای ایجاد چین و چروک بر روی پوست نمی باشد.و قابل مشاهده نیست. با تزریق بوتاکس تغییران به مدت کوتاه ظاهر می شود و پوست به ندرت صاف می گردد. و این تغییرات تا دو هفته، کامل خواهد شد و به حداکثر خواهد رسید. گفته می شود در سطح پوست کمی لایه کشیده تر می شود.

اما تغییراتی که در تزریق بوتاکس رخ می دهد کمی محدود است و این چروک ها با یک بار استفاده از ان محو نخواهد شد و از عمیق تر شدن ان جلوگیری می شود. ولی در پرکننده‌ها(ژل یا فیلر و چربی) همانطور که از نامشان پیداست، باعث پر شدن خطوط ناشی از چین و چروک‌، خواهند شد. ولی در حرکات از عضلات گرفته نخواهد شد و این بارزترین تفاوت بوتاکس با این قبیل مواد است.

آیا ورزش کردن بعد از تزریق بوتاکس مشکلی ندارد؟

بستگی به ورزشی که می خواهید انجام شود دارد. تا یک روز کامل از ورزش های سنگین بپرهیزید. بعد از انجام تزریق بوتاکس نباید بعد از چند ساعت برای نتیجه بهتر از ان سرتان را رو به پایین خم باشد. اگر ورزش را انجام ندهید و فرد را در این حالت قرار دهد با قید عدم سنگین بودن، بلامانع است.

آیا تزریق بوتاکس باعث بر طرف شدن خطوطی می‌شود که در حالت عادی، مثلا بدون اخم کردن، وجود دارد ؟

خیر در چنین روش های علاوه بر تزریق بوتاکس انتخاب روش های جوانسازی مانند تزریق پرکننده‌ها (ژل یا فیلر و چربی) و استفاده از روشهایی مانند لیزر آر اف فرکشنال، بنا به گفته پزشک معالج که با تجربه کافی که در زمینه بوتاکس و روش های دیگر جوانسازی پوست دارد شاید استفاده شود.

چه کارهایی قبل و بعد از  باید انجام شود؟

دو هفته بعد از تزریق عوارض های مانند تورم و کبودی بعد از مصرف داروهای حاوی روغن ماهی و دوزهای بالا از ویتامین E ، آسپیرین و ایبوپروفن تا حد امکان خودداری کنید. بعد از تزریق ظرف 24 ساعت از انجام فعالیت های سنگین، مصرف الکل،دخانیات ودستکاری محل تزریق بپرهیزید. چنانچه با مواردی دال بر حساسیت مواجه شدید پزشک خود را مطلع نمایید.

اگر یکبار تزریق شود تا آخر عمر باید آن را تکرار کنیم؟

مدت زمان در هربار تزریق به پوست 6 ماه است و بعد از ان از بین می رود و پوست به حالت قبل خود باز می گردد. ولی بنا به شرایط فرد باید تکرار شود. در صورت عدم تزریق مجدد بوتاکس تنها عارضه، بازگشت آثار ناخوش آیندی است که شما را به تزریق ترغیب نموده بود. پس این را بدانید در هیچ شرایطی شما را وادار به تزریق مجدد نخواهد کرد.

آیا باعث شلی و افتادگی پوست می شود؟

بوتاکس عوارضی برای پوست ندارد و باعث شلی پوست نمی شود تزریق بوتاکس مستقیمآ داخل عضله تزریق می شود و از انقباض عضله خودداری می کنید.

بوتاکس چقدر سریع عمل می‌کند؟

اثر تزریق بوتاکس روی چین و چروک پوست بعد از گذشت چند ساعت از تزریق نتیجه حاصل می شود و تا 14 روز بعد به حداکثر تغییرات خواهد رسید.

آیا تزریق بوتاکس علاوه بر تاثیرات موقتی که روی پوست دارد نتایج داراز مدت مثبتی هم خواهد داشت؟

بله نتایج صدرصد طبیعی و مثبت را خواهید دید. درکل با تزریق بوتاکس کاملا عضلات فلج خواهند شد و دیگر قادر به ادامه حرکت نیستند. به زیان ساده پوست دوران نقاهت بیشتری خواهد داشت و عوارض کمتری در این نوع روش وجود دارد.

آیا بوتاکس برای رفع خط خنده موثر است؟

خیر همان طور که قبلا به ان اشاره شده در این روش باید از پرکننده‌هایی مانند تزریق ژل(فیلر) یا تزریق چربی استفاده کرد.

اگر در ناحیه ای از پوست بیش از حد تزریق انجام گیرد، برای رفع آن چه باید کرد؟

متاسفانه نمی توان تأثیر تزریق بوتاکس را بعد از انجام دادن مراحل مشاهده کنید. به همین خاطر انتخاب یک پزشک خوب در این زمینه که به نظر روشی ساده و بدون عارضه است، الزامی می‌شود. در این روش باید صبر کرد تا محل تزریق به حالت قبل خود بازگردد.

‫0/5 ‫(0 نظر)