ترمیم موی خشک چگونه انجام می شود؟

ترمیم موی خشک

برای ترمیم موی خشک در ابتدا دقت شود که قسمت های زیاد خشک مو که به اصلاح بی جان هستند و حالت شکننده ایی را به خود گرذفته اند را کوتاه کنید. تا بتوانند جان دوباره را به خود بگیرند شاید این مسئله برای شما سخت باشد ولی  توجه داشته باشید که با هرس کردن مو می توانید از پیشرفت آن ها جلوگیری کرده و آن ها را ترمیم کنید.

برای ترمیم موی خشک باید به شست و شوی ملایم و آرام به همراه شامپوهای ملایم بپردازید. تا از آسیب ها جلوگیری نمود و به ترمیم موی خشک پرداخت شما  توجه داشته باشید که نرم کننده ها را تنها پنج دقیقه بر ساقه ی مو قرار دهید. از قرار دادن بر کف سر و ریشه مو بپرهیزید. زیرا سبب بستن منافذ پوست سر شده و خشکی بیشتر مو را بر جای میگذارد. مانع از تولید روغن های لازم برا مو و ترمم مو می شود و باید توجه داشته بشاید که از آبکشی مو با آب داغ بپرهیزید. زیرا خشکی مجدد مو را بر جای میگذارد.

نحوه انجام ترمیم موی خشک

عزیزان  توجه داشته باشند که مو را برای خشک کردن از طریق پارچه و یا حوله نچنالند. ماساژ های تند و فشردن مو را انجام ندهند. زیرا خسکی و شکنندگی مو را برجای میگذارد. و ترمیم مو ها را سخت تر می کند. بهترین روش این است از طریق حوله تنها آب مو را گرفت. سپس در هوای باز اجازه ی خشک کردن خود به خود مو را به آن ها داد.

بیشتر بخوانید : پیوند مو و معایب نتراشیدن و مراقبت های قبل از عمل کاشت مو

برای تقویت و ترمیم موی خشک روغن زیتون پیشنهاد می شود. بهتر است آن را گرم کرده و دو شب در میان از پایین به بالا به مو انتقال دهیم. سپس با پوشاندن لاستیک آن را چند ساعت حمل کنید.  سپس با آب ملایم و شامپوی ملایم سر را آبکشی نمایید. برای شستن مو توجه داشته باشید که شانه های دانه درشت استفاده کنید و از پایین به بالا به شانه کردن مو بپردازید.