برداشت گرافت از پشت سر در کاشت موی طبیعی چگونه است؟

برداشت گرافت مو از پشت سر

برداشت گرافت ها از پشت سر  یک بافت یا باریکه ای از پوست و موی افراد به اندازه حدود 3 سانتیمتر و طول 30 سانتیمتر از پشت سر افراد برداشته می شود. سپس پشت سر به علت اندکی کششی که وجود دارد. به هم وصل می شود. و با نخ های مخصوص کاشت بخیه می زنند. بعد از 15 روز بخیه های پشت سر برداشته می شود.

برداشت گرافت ها از پشت سر به چه ععوملی بستگی دارد

این عمل با داروی بی حسی انجام می گیرد. حاوی 1500 تا 2500 گرافت است که حاوی 7000 تا 9000 تار مو می باشد. در نتیجه ظرافت عمل به ترمیم ان بستگی دارد. اگر چه عرض نوار حدود 30 میلیمتر می باشد. اما جای بخیه از 4 الی 3 میلیمتر پهن تر نخواهد بود. و این جراحی در زیر موها پنهان و قابل تشخیص نیست.

بیشتر بخوانید : 12 توصیه بعد از عمل کاشت مو

این بافت ها توسط متخصص کاشت مو و توسط میکروسکوپ های اختصاصی یا عینک های قوی به قطعات کوچکی به نام گرافت تقسیم می شود. برداشت گرافت از پشت سر بین 1 یا 4 تار مو است. البته این گرافت ها در جلوی سر کاشته می شود. در ترمیم مو هر دو روش FIT , FUT یکسان است. در حین کاشت موهای هر دو به روش تکه تکه کاشته می شوند. اختلاف این دو روش در حین عمل متفاوت است.

برداشت گرافت ها در جراحی به روش FUT چکونه است؟

در روش FUT جراحی به صورت ساده انجام می شود. اما باید توسط متخصص در کلینیک جراحی و در کلینیک های دارای مجوز و تحت نظارت سازمان بهداشت انجام شود. با کمترین هزینه تا منجر به بهترین نتیجه و کمترین رویت ناحیه برداشت باشید. از دیگر مزایای این روش برداشته شدن صحیح گرافت ها و کمتر اسیب دیدن ریشه موها است. در نتیجه موجب بهتر شدن نتایج عمل می شود.

امروزه با پیشرفت تکنیک‌ پزشکان و بیماران با عوارض ناخوشایندی مثل تراکم کم، اسکار زشت در پشت سر و خط موی صاف یا غیر طبیعی در جلوی سر روبرو نمی شوند. عفونت چه در قسمت های سر یا در محل کاشت با توجه به دستورات نگهداری کاشت فوق‌العاده نادر هستند. ممکن است در قسمت کاشته شده دو روز درد و احساس کشیدی پوست داشته باشید. با داروهای مسکن برطرف می شود.

عوارض کاشت مو به چه صورت است؟

تورم، عوارض کاشت مو است جای نگرانی نیست بعد از چند روز برطرف می شود. چند روز از عمل بگذرد بیماران احساس درد و گرفتگی و بی حسی می کنند که به ندرت بعد از چند ماه برطرف می شود. این از مزایای این روش است. امروزه این روش در پیوند مو یکی از مطمئن ترین و جدید ترین روشها در کاشت مو در دنیا بوده است. بعضی از افراد بعد از استفاده از این روش تا 97% به نتیجه دلخواه خود رسیده اند.

بیشتر بخوانید : 8 کاری که قبل از کاشت مو نباید انجام دهید

در این روش لازم نیست کل موهای سر را اصلاح کنید فقط موهای قسمت کاشت اصلاح می شود. خطوط مو نباید صاف، بالا یا پایین باشد.

 روش میکروسرجری FUT در برداشت گرافت از پشت سر

در کاشت مو در همه جای قسمت بدن مو برداشته شده و در بخشهای طاس شامل سر، ريش، سبيل و ابرو کاشته مي شود. این کار به دو روش جديد غيرجراحی ميکروسرجری انجام می شود. و موها در هر دو روش به صورت ميکرو گرافت کاشته می شود. ولی تفاوت ان در طریقه برداشت مو است.

به عنوان يک اصل کلی در حال حاضر FUT متد استاندارد پيوند مو در دنيا است. و روش FIT بيشتر به عنوان روش کمکی است. يعنی جلسه دوم کاشت مو و به جهت افزايش تعداد برداشت گرافت مو از پشت سر استفاده می شود. فقط کمی از روش FIT در جلسه پیوند مو انجام  می گیرد. کاشت مو نیاز به جراحی ندارد سرپایی عمل می شود عمل در کلینیک ستاره ساعی با وسایل و تجهیزات یک بار مصرف بدليل ماهيت سرپايی آن و رعايت احتياط های لازمه احتمال بروز عفونت در آن تقريباً صفر است.

بیشتر بخوانید : کاشت موی سر طبیعی و روش های آن

 خط رويش مو در جلوی سر در حقيقت يک نوار به عرض چند ميليمتر بوده که به صورت طبيعی دارای چند مشخصه می باشد:

  • در کل این خط شبیه به M است. به این معنی که در طرفین تو رفتگی دارد. و در وسط به سمت جلو تمایل دارد.
  • این خطر در هر طرف نامنظم و به شکل زیگزاک است یعنی به شکل یک خط صاف نیست.
  • این نوار ها معمولا به صورت فولیکول تک مویی و نازک هستند.
  • البته زاویه خروج این نوارها از پوست سی درجه رو به جلو است. در قسمت کناری ضمن حفظ اين زاويه مقداری به طرفين هم متمايل شده اند.
  • در قسمت های از این موها این نوارها دارای زاوایه یک نواخت و هم جهت می یاشند.