اندولیفت صورت چیست؟

اندولیفت صورت

داشتن پوست زیبا و شاداب دغدغه همه افراد بوده است. ولی در اکثر مواقع یا در گذر زمان روش های مختلفی به معنای ظاهر زیبا امروزه ابداع می شود. یکی از روش های زیبایی که امروزه بیشتر از ان استفاده می شود اندولیفت صورت است. برای این روش از امواج لیزر هم استفاده می شود. تا افراد بتوانند به کمک ان از افتادگی و شل شدن پوست با کوچک ترین درد ناشی از ان اتجام می شود. ازانجایی که این روش تهاجمی و زییا بوده به همین خاطر نکته مثبت زیادی دارد. مزایای این روش در طول زمانی بسیار کم توانسته طرفداران زیادی پیدا کند. البته این تنها روشی برای جوان سازی پوست نخواهد بود.

بلکه روش‌های متعدد بسیاری در این زمینه روی کار آمده و هر یک از آن‌ها دارای یک سری معایب و مزایا هستند. یکی از روش های که مشابه این روش و هم ردیف اندولیفت صورت باید دانست هایفوی صورت است.

مزایای اندولیفت صورت

فناوری هایکه در دستگاه Endolift سبب شده که بعضی از افرادی که ان را به کار می برد شاهد نتایج مثبت زیادی شوند و این خود عامل اصلی برای ترغیب بسیاری از اشخاص برای بهره‌مندی از آن است.

مهم‌ترین مزایای اندولیفت صورت که باعث جذب افراد به استفاده از آن می‌شود عبارتند از:

 • بخاطر عوارض بسیار پایین که دارد
 • هزینه این روش پایین است بخاطر مشابه روش های تهاجمی
 • مشاهده نتایج مثبت کار بعد از یک جلسه درمانی با اندولیفت
 • انجام پروسه های درمانی بدون نیاز به بی حسی موضعی و بیهوشی
 • به دلیل تهاجمی بودن ان برش یا بخیه امکان پذیر نیست.
 • در طول درمان هیچ خونریزی و زخم مشاهده نشده است
 • کمتر شدن دوره ی استراحت بعد از جلسه درمانی با روش اندولیفت

بیشتر بخوانید : تزریق چربی و روش های جدید و مزایا و معایب آن چیست؟

عوارض

اگر به صورت قطعی درباره این روش تصمیم خود را برای استفاده از ان گرفته اید. در این صورت درباره معایب و عوارض اندولیفت صورت با پزشک معالج خود در ارتباط باشید. این عوارض می‌توانند شامل مواردی نظیر تورم و کبودی در ناحیه مورد نظر باشد. در کل این روش هیچ گونه عارضه جانبی خطرناکی ندارد. و در صورت رعایت تمامی نکات مراقبتی قبل از اندولیفت صورت و بعد از آن به صورت کاملا صحیح و اصولی با هیچ مشکلی روبرو نخواهید شد.

موارد مراقبت قبل از اندولیفت صورت

برای اینکه مزیت‌های روش اندولیفت را به طور کامل بفهمید باید مراقبت های قبل و بعد از عمل را به درستی انجام دهید. تا نتایج خوب از ان بگیرید. البته نکته های قبل از عمل این روش انقدر دشوار نیست. که نتوانید ان را انجام دهید.  قبل از انجام ابن عمل باید صورت خود را کامل بشویید تا هیچ گونه محصولات ارایشی بر روی صورت باقی نماند. پاک بودن صورت یکی از روش های اندولیفت است چون‌ تمیزی پوست از هر گونه عفونت و حساسیت در حین انجام اندولیفت پیشگیری می کند.

بعد از تمام شدن عمل اندولیفت که توسط پزشک انجام میگیرد نوبت بیمار است تا کارهای لازم بعد از عمل را انجام دهد. بی توجهی به این مراقبت های بعد از عمل باعث طولانی شدن دوره‌ی نقاهت و عوارض جانبی می شود.

چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برای جلوگیری از تورم در ناحیه صورت از کمپرس سرد استفاده شود.
 • از مشروبات الکلی ودخانیات پرهیز نمایید.
 • حداکثر تا سه روز اول بعد از عمل اندولیفت بدون مشورت پزشک از هیچ داروی استفاده نکنید.
 • مصرف مرتب داروها و پماد ها و توجه به توصیه های پزشک مربوطه
 • تا چند روز از هیچ گونه وسایل ارایشی استفاده نشود.

بیشتر بخوانید : درمان کک و مک و راهکارها روشهای درمان چیست؟

اندولیفت صورت بهتر است یا هایفو؟

یکی از روش های شبیه به اندولیفت صورت، هایفو است. به همین دلیل یعضی از افرادی که می خواهند پوست شاداب و جوان داشته باشند. بین انتخاب این دو روش می ماند که کدام را انتخاب کنند. این دو تا روش هر کدام جدا از هم دارای نکته های مثبت و منفی هستند. که شاید برای بیماری دیگر مناسب ولی برای بیمارهای دیگر نامناسب باشد. برای بعضی از افراد به دلیل مشکل های خاص توصیه نمی شوند. به عنوان مثال انجام اندولیفت صورت برای جای جوش توصیه نمی‌شود.

و بهتر است از روش هایفوی صورت برای رفع این مشکل استفاده کنید. در این صورت توصیه می شود قبل از انجام این عمل با پزشک مربوطه خود مشورت کنید. پزشک شرایط پوستی و شکایت‌های شما را بررسی کرده و در نهایت بهترین و موثرترین روش را انتخاب خواهد کرد.

هزینه

قیمت این روش به دلیل غیر تهاجمی بودن ان نسبت به سایر روش های مشابه تهاجمی ان هزینه خیلی پایین دارد. ولی به دلیل ماندگاری طولانی که این روش دارد هر چند هزینه بابت این روش پرداخت کنید ارزش خیلی بالایی دارد.