ارایش بعد از بوتاکس چه مضراتی به همراه دارد.

ارایش بعد از بوتاکس

این روش امروزه به عنوان جوانسازی پوست شناخته شده است. که با ابزار مخصوص و ماده بوتاکس به عضله های افراد تزریق می شوند. یکی از سوالاتی که در این مورد ذهن افراد را برای این کار که می خواهند از این روش استفاده کنند. به خود درگیر می کند که ایا بعد از انجام بوتاکس می توان ارایش کرد؟ امروزه برای جوانسازی صورت از بوتاکس که کم خطرترین و کم عوارض ترین روش ها به شمار می رود. استفاده می کنند.

در مورد ارایش هیچ گونه محدودیتی وجود ندارد اما در کل باید به چند نکته بعد از بوتاکس برای ارایش کردن توجه کنید. اگر به صورت دقیق و منظم می خواهید به جواب این سوال برسید. و با ضررهای ارایش بعد از بوتاکس روبرو شوید شما را برای ادامه مقاله دعوت می کنیم.

ارایش بعد از بوتاکس

در گذشته تزریق بوتاکس توسط وزارت بهداشت در سال 2002 تأیید شده است. زیاد دوام ندارد. اما نسبت به همه روش های زیبایی طرفدار دارد. در کل به طور معمول با تزریق بوتاکس پوست حالت ارتجاعی خود را کامل از دست می دهد و زمینه را برای چین و چروک صورت فراهم می کند. این سن و سال، دقیقاً همان زمانی است که اکثر افراد، به ویژه خانم‌ها به دنبال راه‌حلی کم دردسر و با هزینه کمتر نسبت به جراحی پلاستیک هستند تا این چین و چروک‌ها را کاهش دهند.

انجام تزریق بوتاکس یک راه حل کاملا موقت برای برطرف کردن چین و چروک های صورت است. البته یک سوال در مورد بوتاکس قبل یا بعد از تزریق از متخصص پرسیده می شود. این است که ارایش کردن بعد از تزریق مناسب است؟ در ادامه مطلب به بررسی و پاسخ این سوالات می پردازیم.

تزریق بوتاکس و کاربردهای آن

برای اینکه به پاسخ سوالات در مورد ارایش بعد از بوتاکس برسیم بهتر نیست اول به روش های بوتاکس بپردازیم؟ همانطور که قبلا به ان اشاره شده بوتاکس یک روش برای برطرف کردن چین و چروک های صورت است. برخی افراد در قسمت ما بین چانه و لب تحتانی دچار خطوط های بسیار ریز وکوچک هستند، و افرادی که دارای خطوط بسیار ریز در پای چشم که به خطوط پنجه کلاغی شناخته شده است، یا افرادی که دارای چین و چروک در اطراف پیشانی و کنار و وسط ابروها هستند بهترین گزینه برای تزریق بوتاکس هستند.

مقدار کمی سم بوتولینوم نوع A در این روش و با کمک سوزن‌های بسیار ریز، اغلب بدون نیاز به بی‌حسی، به صورت تزریق می‌شود. وجود این ماده باعث موقتی ضعیف شدن عصب می شود و پوست بر روی عضله کمترین استراحت را دارد. در اخر نتیجه این کار همان کمتر شدن چین و چروک ها به شمار می رود. از عوارض های کمتر بوتاکس که به ندرت دیده شده کبودی و تورم است. همین مشکل باعث می شود فرد به دنبال راهی برای پنهان کردن انها باشند و بهترین راه مخفی کردن ارایش است.

بیشتر بخوانید : میکرواسکالپ و میکروپیگمنتیشن

که ایا ارایش بعد از تزریق بوتاکس مناسب است یا خیر، به نظرات پزشک معالج خود شما بستگی دارد. در یک نگاه کلی، استفاده از لوازم آرایشی که هیچ ربطی به ناحیه تزریق بوتاکس ندارند کاملاً مجاز است و حتی بعد از تزریق نیز می‌توان بلافاصله از آن‌ها استفاده نمود اما در مورد لوازم آرایشی چون انواع کرم، کرم پودر و … که نیاز به استفاده از دست، پد یا براش باشد، باید کمی محتاط بود. بعد از تزریق بوتاکس نباید هیچ گونه فشار یا ضربه به انها وارد شود همچنین برای ماساژ دادن تند با کرم بر روی قسمت تزریق خودداری کنید.

با توجه به نظرات پزشک حداقل یا حداکثر بعد از تزریق بوتاکس تا24 ساعت از محصولات ارایشی استفاده نشود. توجه کنید هنگام استفاده از کرم های لایه بردار یا در اصطلاح اسکراب ها است. این مواد ها را بعد از تزریق نباید تا چند روز استفاده کنید و سبب تحریک پوست می شود و شاید  عوارض های جانبی بوتاکس را بیشتر کند. حتما توجه کنید برای عوارض بوتاکس از کمپرس یخ استفاده کنید و بعد از ان می توانید به ارایش کردن بپردازید.

مضرات ارایش بعد از بوتاکس

بوتاکس که توسط پزشک تجویز می شود برای کل بدن یک نوع ماده سمی است. قسمتی که برای هدف تزریق بوتاکس قرار گرفته بود فلج و با وجود این همه مشکل چین و چروک ها و افتادگی پوست را برطرف می کند. این روش تهاجمی در بین همه روش های جوانسازی پوست بوده و مزایای زیادی به دنبال دارد. اما در کنار این همه مزایا عوارض های جانبی اندکی از جمله کبودی و یا قرمزی به صورت کوتاه مدت در پوست است. ولی برخی افراد دوست دارند با محصولات ارایشی این عوارض را مخفی کنند. اما به دلیل عوارض و خطرات بعد دچار شک و تردید می شوند که عبارتند از :

  • توصیه های که پزشک معالج خود به فرد می کند. این که حداکثر تا 5 ساعت از هر گونه فشار یا دست زدن به قسمت تزریق خودداری کنید. در این صورت ارایش کردن بعد از بوتاکس چند ساعت بعد خطرناک است. البته اثر بخشی ماده که در تزریق بوتاکس وجود دارد. به کمی زمان نیاز دارد. هر گونه دست یا مالش زدن به ناحیه تزریق موجب پخش شدن ماده تزریق در عضله های اطراف می شود. در صورت وجود چنین مشکلی نتایج منفی بسیار زیادی نظیر نامتقارنی در صورت، فلجی در برخی عضله‌های ناخواسته و … ایجاد می‌شود. قبل و بعد از تزریق بوتاکس نباید به سراغ محصولات ارایشی بروید.
  • یکی از دلایل ارایش بعد از تزریق بوتاکس به ایجاد حساسیت در پوست اشاره شده. با وجود حساسیت، شما مجبور به خاراندن این قسمت می شوید . و در اخر ماده درون تزریق بوتاکس به عضله اطراف پخش می شود.
  • همچنین شاید محصولات ارایشی به داخل پوست وارد و عوارضی مانند عفونت داخلی را ایجاد می کند.

دیگر نکات مراقبتی بعد از تزریق بوتاکس

در کنار محصولات ارایشی بعد از بوتاکس نکته های مهمی دیگری که بعد از تزریق و برای نتایج مثبت باید ان را انجام دهید. مهمترین مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس عبارتند از:

  • در صورت هر گونه دردی توسط تجویز پزشک می توانید از داروی مسکن استفاده کنید نباید به هیچ عنوان رقیق کننده خون باشد چون کبودی را زیادتر می کند.
  • حداقل 4 ساعت بعد از تزریق بوتاکس نباید دراز بکشید یا بخوابید
  • از کار های سنگین یا فعالیت زیاد روزانه تا48  ساعت خودداری کنید.
  • تا نتیجه ی نهایی تا 24 ساعت از قرار گرفت زیر نور افتاب یا سونا وجکوزی خودداری کنید.
  • مصرف سیگار، الکل و دارو‌هایی چون آسپرین تا ۲۴ ساعت بعد از تزریق به دلیل افزایش کبودی و تورم ممنوع است و باید از آن‌ها خودداری کنید.

به نکاتی که برای ارایش اشاره شده تنها برای ان است که افراد بتوانند بعد از تزریق بهترین شرایط را تجربه کنند. دوران استراحت کوتاه تری سپری کنید. در واقع فرد با رعایت این نکات زمان کمتری برای بهبودی هر زودتر نتایج خواهد داشت.

بیشتر بخوانید : عوارض تزریق ژل و مزایا و معایب تزریق ژل چیست؟

تزریق بوتاکس درمانی است که در داخل ان سم بوتولیسم وجود دارد. که برای کمتر شدن چین و چروک های صورت استفاده می شود. اگر چه این درمان دائمی نیست، اما افراد زیادی طرفدار انجام بوتاکس هستند تزریق بوتاکس با کمی عوارض بعضی وقت ها همراه است. این عوارض برای هر دو جنسیت خوشایند نیست و برای مخفی کردن ان اقدام به ارایش بعد از بوتاکس می کنند. با این اوصاف، مهم است که بدانند چه موقع می‌توانند بعد از درمان بوتاکس، اقدام به آرایش کنند. یا اصلاً برای انجام این کار مجاز هستند. در هر صورت بعد از تزریق ارایش کردن توصیه نمی شود و باید کاملا پوست تمیز باشد و بعد از چند روز می توانید به ارایش کردن بپردازید.

طبق نظرات متخصص مراجعین می توانند بعد از گذشت 4 ساعت ارایش کنند. حتی در بسیاری از کلینیک‌های بوتاکس توصیه می‌کنند. که صورت خود را بعد از بوتاکس آرایش کنید تا ورم خود را کمتر نشان دهد و این نکته اثبات می‌کند که می‌توانید بعد از بوتاکس آرایش کنید. البته اگر این عوارض ها کمتر باشد دیگر نیازی به ارایش بعد از بوتاکس نیست. بهتر است در انتخاب کلینیک معتبر و پزشک با تجربه دقت کامل را به کار ببرید. عوارض های کمتر بوتاکس بستگی زیاد به کلینیک و پزشک دارد. در اخر برای استفاده از هر گونه محصولات ارایشی پزشک معالج خود را قبل از مصرف در جریان بگذارید تا شما را کامل راهنمایی کنند.