ابروی پرپشت و راهکارهایی برای تقویت و داشتن ابروی پرپشت

ابروی پرپشت

یکی از اعضای ثابت بدن و زیبایی صورت، ابروها هستند و تأثیر زیادی بر روی صورت افراد می گذارند. امروزه داشتن ابروهای پر پشت و زیبا یکی از معیاره های اصلی هر فرد می باشد. به همین خاطر برخی افراد بخصوص خانم ها برای داشتن ابرو های پرپشت روش های مختلفی را انجام می دهند.

دلایل مطمئن شدن از ابروهای پرپشت

ابروهای هر شخص به دلایل های مختلف و به مرور زمان شاید ضعیف و کم موی شوند یا به طور کلی از بین بروند. دلایل زیادی برای رفع این مشکل وجود دارد ولی علت ان نمی تواند در همه افراد یکسان باشد. در این مطلب برخی از دلایل های رایج درباره این گروه از افراد بیان شده است. که قطعا برای درمان یا برطرف شدن انها راه های زیادی وجود دارد. که به طور کلی به ان می پردازیم. یکی از عامل ریزش مو رفتار نادرست با موها است که این رفتار ها از قبیل کندن یا کشیدن ابروها می باشد.

بیشتر بخوانید : خوابیدن بعد از کاشت ابرو و توصیه های بعد از عمل کاشت ابرو

بعضی از افراد به دلایل های مختلف به ابروی پرپشت خود اسیب وارد می کنند در کل این رفتار برای عده ی از افراد موجب عادت شده است و این عادت به مرور زمان باعث ضعیف و کم پشتی مو ها می شود. یکی از دلایل های دیگر که باعث کم پشتی ابروها می شود بالا رفتن سن است. معمولا با افزایش سن و تغییر در بدن شخص باعث کم پشت شدن ابروهای فرد می شود و دلیل اصلی این اتفاق هورمون ها هستند که  مثل قبل به فعالیت خود ادامه نمی دهند در این صورت زیادتر شدن سن افراد نه تنها فقط ابروها بلکه موهای نقاط مختلف بدن هم کم پشت می شود و جای نگرانی نیست این امر کاملا طبیعی است.

غده تیروئید و ارتباط آن با ابروی پرپشت

هورمون ها یکی از اعضای مهم بدن هستند ولی برخی از نقاط مختلف بدن برای فعالیت نیاز به غده های هورمونی دارند. غده تیروئید نقش بسیار مهمی در پر پشتی موهای بدن دارد. هر گونه مشکلی در بین این غده ها به وجود آید دچار کم پشتی ابروها خواهید شد . یکی از عوامل دیگر که تأثیر زیادی بر روی ریزش موی افراد دارد اگزما است. برای برطرف کردن این مشکل شاید چند روز بر روی پوست افراد باقی بماند. باعث اسیب زدن زیاد به قسمت های مورد نظر می شود.

امروزه به خاطر تحقیقاتی که از سوی محققان انجام شده و به اثبات رسیده که استرس و اضطراب عامل ریزش موی برخی از نقاط مختلف بدن مانند ابروها هستند. افرادی که در زندگی روزمره دچار استرس می شوند به مرور زمان موهای نقاط مختلف بدن و سر را کاملا از دست می دهند. ولی برای بعضی از خانم ها که ریزش مو در دوران بارداری رخ می دهد معمولا این مشکل در خانم ها باعث ریزش موی ابروها خواهند شد.

اما عامل دیگری هم باعث ریزش مو در نواحی مختلف بدن بخصوص سر می شود تامین مواد غذایی سالم برای نگه داشتن موها لازم می باشد. نگهداری موها نیاز به ویتامین ها و مواد معدنی و غیره…. دارد. این نیاز ها به طور دائم برای این موارد ها تأمین می شود.

روش های تقویت برای ابروی پرپشت

محققان امروزه تحقیقات زیادی درباره تقویت کردن و زیاتر شدن تراکم انجام می دهند و روش های زیادی برای تهیه کردن انها وجود دارد. در این صورت هر یک از این روش های که در زیر به ان اشاره شده دارای مزایت ها و معایب های مخصوص به خود هستند. افراد با امتحان کردن این روش ها و همچنین توجه به نیازها و انتظار فرد یک انتخاب درست و اصولی انجام دهد . روش های خانگی زیادی برای این متد وجود دارد که از قبیل روغن های گیاهی می توان اشاره کرد.

روغن کرچک برای تقویت ابرو

یکی از مزیت های روغن کرچک ویتامین مختلف وخاصیت خوبی است که با خود به همراه دارد در این صورت می تواند به تقویت ابرو کمک کند. این روغن بخاطر خاصیت های انتی اکسیدان وبعضی از دارو های ویتامین و اسید های چربی می تواند ابروها را تقویت نمایید. روغن نارگیل که می توان امروزه به ان اشاره کرد برای تقویت ابرو ها خاصیت زیادی به همراه دارد این روغن بخاطر وجود ویتامین‌ E و مواد معدنی از قبیل اهن در تقویت ابروها موثر  است. یکی از روغن های مورد استفادا امروزه افراد، روغن زیتون است و نتیجه عالی ان بار ها مورد قبول بوده است.

بیشتر بخوانید  : درمان ریزش ابرو و دلایل ریزش ابرو در زنان چیست؟

توجه کنید این روغن را هر روز چند دقیقه روی ابروها بمالید و به ارامی ماساژ دهید بعد با اب بشویید. مواردی که در تقویت ابروها و داشتن ابروی پرپشت بسیار مهم است تغذیه سالم و مقوی می باشد. حتما در هرم غذایی خود میوه ها و سبزیجات و همچنین مواد غذایی دارای ویتامین ها و مواد معدنی و همچنین چربی های مفید قرار دهید. در این صورت تغذیه سالم بر روی نتیجه تقویت ابرو موثر است. ابروها را با استفاده از اب پیاز تقویت و همچنین هر روز ابروها را با اب پیاز شستشو دهید. بگذارید چند دقیقه بماند و بعد از ماساژ دادن و خشک شدن ان را با اب سرد بشویید.

کاشت ابرو

یکی از روش ها که امروزه از ان برای تقویت ابرو و زیاتر شدن تراکم استفاده می شود. افراد زیادی طرفدار این روش هستند. کاشت ابروی طبیعی است. به این صورت پزشک معالج خود برای این عمل اول فولیکول های مورد نیاز را از پشت سر فرد برداشت می کند. در قسمت ابروها پیوند داده می شود. در اخر بعد از چند ماه نتیجه ابروها مشخص می شود. توجه کنید نتیجه این روش به خاطر وجود موهای طبیعی که از فرد برداشت می شود صورت می گیرد این کار در واقع هم طبیعی بوده و هم مانند موهای فرد رشد می کند این روش مورد تأیید برخی از مراکز  و سازمان های پزشکی می باشد و هیچ گونه خطری فرد را تهدید نمی‌کند.